وظایف شما به عنوان یک کارمند دورکار چیست؟

شغل تان ممکن است دورکاری باشد اما به موفقیت نزدیک باشید

مسئولیت پذیری یکی از معیارهای عالی در سنجش موفقیت تیم هاست. وقتی در مورد دور کاری صحبت می کنیم، مسئولیت پذیری بیشتر می شود و به این معناست که به عنوان یک فرد حرفه ای که به شکل دور کار فعالیت می کند، شما باید مسئولیت پذیری بیشتری در اطمینان بخشی به مناسب بودن این کار برای خودتان، شرکت و مشتریان تان داشته باشید.

بنابراین چه مسئولیت های کلیدی را باید به عنوان یک کارمند دور کار انجام دهید؟

 1. پرچم اعتماد را بالا نگه دارید

در مدل کار دور کاری، وجود اعتماد چندین برابر مهم می شود. تصور کنید برای رسیدن به هدفی مشترک تلاش می کنید، اما برای رسیدن به موفقیت در میان اعضای تیم خود قرار نمی گیرید. در چنین سناریوی اعتماد سازی حیاتی است.

در قدم اول ببینید که کار شما در تصویری بزرگتر از اهداف تیمی و در سطوح بالاتر و پایین تر شرکتی که در آن کار می کنید، کجا قرار دارد. سپس روند های همکاری در تیم و شرکت را بدانید و با آن ها خود را همگام کنید. این کار باعث می شود در مسیری که کارتان انجام می شود پذیرای تغییرات باشید. جایی که پذیرش باشد اعتماد هم وجود دارد.

 1. ارتباط بگیرید، ارتباط بگیرید و ارتباط بگیرید.

شرکت شما احتمالا استراتژی های ارتباطی، سیاست ها و روند های دور کاری را اتخاذ کرده است. برای موفقیت در کار به سبک دور کاری ارتباط برقرار کردن حیاتی است، بنابراین زمانی را بگذارید تا همکارنتان را به خوبی بشناسید و با آن ها همگام شوید.

به طور خاص این نکات می تواند کمک کننده باشد:

 • بیش از آنچه که می توانید به طور نرمال انجام دهید مستند سازی داشته باشید
 • در ارتباطات نوشتاری تان، شفاف و مختصر باشید و بستر کافی برای این نوع ارتباطات داشته باشید
 • ایده ها و اطلاعاتتان را با اعضای تیم و ناظران خود به اشتراک بگذارید
 • زمانی که مطمئن نیستید، برای درخواست کمک تعلل نکنید

شما در ساخت ارتباط بهتر میان همکارنتان در شرکت نقش دارید و استفاده از روش های درست برای ارتباط گرفتن به شما در ساختن روابط کاری موفق کمک خواهند کرد.

 1. خودتان را نشان دهید

با دور کاری نمی توانید به خوبی چهره ایی از توانایی های خود را  به تیم تان نشان دهید و  نه نمی توانید توانایی تیم تان را ببینید.

اجازه دهید افراد ببنند که کار شما چیست. مطمئن شوید اعضای تیم یا مدیرتان می توانند در برنامه های زمانی خود، کار شما را ببینند و بنابراین ایده خوبی است که آن ها را از کار هایی که انجام می دهید مطلع کنید.

پیام ها و ایمیل ها را پاسخگو باشید. اگر نمی توانید به سرعت پاسخ دهید، به آن ها اطلاع دهید که چه زمانی می توانید پاسخگوی آن ها باشید و موعد مقرر تعیین کنید. قطعا این کار بدان معنا نیست که شما باید به طور مداوم در دسترس باشید، اما پاسخ ها را نیز به تعویق نیندازید.

 1. اطمینان حاصل کنید که با تیم خود در ارتباط هستید

شناخت همکارانتان نه تنها برای عملکرد شخصی بلکه هم چنین برای موفقیت تیم تان ضروری است. این کار بازده را افزایش می دهد (همانطور که ارتباط و همکاری تان با همکاران بهتر و گسترده تر می شود) و حس خوشحالی در کار را نیز افزایش می دهد.

تماس ها و قرارهای ملاقتتان را مورد بررسی اجمالی قرار دهید. ایا همه چیز خوب پیش می رود؟ آیا راهی وجود که بتوانید برای بهبود روابطتتان استفاده کنید؟ همانطور که می دانید در مدل کار دور کاری روابط صمیمانه و دوستانه زیادی وجود ندارد و بنابراین ایجاد روابط شخصی در دور کاری می تواند در روند همکاری و و اعتماد سازی، زمان بیشتری تر را طلب کند.

 1. تمام نیاز های زیر ساختی خود را در نظر داشته باشید

در حالی که شرکت برایتان کامپیوتر یا لب تاپ و ابزار های ارتباطی و دیجتالی مورد نیاز برای دور کاری را فراهم می کند، این با شماست که مطمئن شوید همه آنچه که برای انجام موفقیت آمیز کارتان نیاز دارید برایتان فراهم شده است.

بدانید که شرکت چه امکاناتی فراهم خواهد کرد و شما چه می توانید بخرید یا هزینه اش را از شرکت دریافت کنید. مطمئن شوید که در خانه یا محل کار دورکاریتان اینترنت قابل قبول داشته باشید و برگشت صدا در لحظه فراهم باشد. ارتباط خوبی با تیم پشتیبانی فناوری شرکت داشته باشید و از نزدیک با آنها همکاری کنید.

 1. مطمئن شوید تمام وظایف یادگیری و آموزشی خود را انجام داده اید

در مدیریت کار دور کاری همراه با تقاضاها و چالش های آن، یادگیری موارد ضروری را فراموش نکنید. مطمئن شوید که در همه دوره های آموزشی اجباری که برای شما گذاشته اند شرکت کرده اید و در مدت زمان مناسب به پایان رسانده اید.

به علاوه، به دنبال دوره های مهارت افزایی چه در داخل یا چه در خارج شرکت باشید. در دوره های آنلاین به طور شخصی شرکت کنید، در زمان و برنامه خود به طور فعالانه مهارت افزایی داشته باشید که هم برای نیاز های شرکت و هم برای فرصت های آینده شما موثر خواهد بود.

 1. و بالاتر از همه به موقع کار را تحویل دهید

موعد های زمانی برای انجام کارها را در نظر داشته باشید و در مورد آنچه که در محل کار از شما انتظار می رود فراتر از انتظارات باشید. برای فرصت های گسترش وظایف یا مهارت افزایی/ احیای مهارت ها نفر اول باشید. این کار باعث می شود ناظران شما بدانند که شما به اجرای عالی کارها متعهد هستید و به طور حتم این یک موقعیت تماما پیروزی و موفقیت است.

برای استفاده و موفق شدن در کار دور کاری جمله مشهوری است که می گوید در پی فرصت های بزرگ، مسئولیت های بزرگ می آیند. موفق باشید!

منبع : https://www.randstad.in