چه حرفه ای را برای اولین شغل خود انتخاب کنیم ؟

choose first job

بازار کار دنیای وسیعی از فرصت ها و چالش هاست که آماده و منتظر شماست تا انتخاب کنید. اولین قدم این است که چه چیزی را بر اساس علایق و مهارت هایتان دوست دارید. تصمیمات مثبت بگیرید و اولین شغلی را که به ذهنتان می رسد انتخاب نکنید چرا که شاید مناسب شما نباشد.

پیوسته ایده تان را تغییر دهید

نگران نباشید که باید زمانی که شغلی را بدست آوردید تا اخر عمر آن کار را داشته باشید. آن روزها خیلی وقت است که گذشته است. همیشه ذهن خود را باز نگه دارید و به دنبال فرصت های بالقوه برای پیشرفت های کاری خود باشید.

برای آنکه شغل مناسبی را انتخاب کنید نیاز دارید که :

  • درک واضحی از خود داشته باشید: مهارت ها، آرزوها، بلند پروازی ها، شخصیت و محدودیت ها
  • از محدوده شغل هایی که می توانید انجام دهید، درک خوبی داشته باشید
  • توانایی تطبیق مهارت هایتان را با فرصت های شغلی موجود داشته باشید
  • از شرایط خود شامل بدهی ها و فشار های خانوادگی آگاهی کامل داشته باشید

برای نوشتن یک رزومه متقاعد کننده، بررسی فرم های درخواست شغل و موفقیت در مصاحبه های شغلی، داشتن یک ارزیابی دقیق از خودتان ضروری است.

همه چیز به تجربه خودتان برمی گردد

هر کسی نیاز دارد که از جایی شروع کند، پس انتظار نداشته باشید صرف نظر از آنکه چقدر شایستگی های خوبی دارید، مستقیم برای یک شغل مدیریتی انتخاب شوید. خود را آماده کنید که از نردبان بالا بروید و هرگز فراموش نکنید که با همکاران صحبت کنید تا از آنها در مورد فرصت های شغلی متفاوتی که وجود دارد آگاه شوید.

اگر که به اندازه کافی خوش شانس نبوده اید که شغلی را که می خواستید بدست بیاورید، داشتن تجربه کاری و انگیزه لازم برای کار، بهترین روش برای برداشتن اولین قدم و رسیدن به هدفتان است.

کارفرمایان توانمند انتخاب افراد برای موقعیت های شغلی مختلف را با توجه به انگیزه کافی تان برای کار انجام می دهند و بدون هیچ چون و چرایی، تعیین افراد برای موقعیت های شغلی و داشتن انگیزه کاری به یکدیگر متصل هستند، بنابراین خیلی راحت می توان در این مسیر حرکت کرد اگر که انگیزه ایی بزرگتر و بهتر اتفاق بیوفتد.

تا زمانی که قرارداد کاری کوتاه مدت دارید، به دیگر سازمان ها هم نگاهی داشته باشید و به دنبال شغل های متنوعی که دیگر شرکت ها پیشنهاد می دهند باشید. قبل از آنکه خودتان را متعهد به انجام شغلی کنید ببنید آیا می توانید موقعیت های شغلی دیگر را دنبال کنید که ببینید چطور هستند. ممکن است به طور خوشایندی شگفت زده شوید. برای پی بردن به این موضوع که کارفرمایان توانمند آینده شما به دنبال چه چیزی هستند با دپارتمان نیروی انسانی تان صحبت کنید و ببینید آنها در مورد رزومه ها و فرم های درخواست شغلی دریافت شده چه مواردی را علامت می زنند.

اغلب، تعیین افراد برای موقعیت های شغلی می تواند به یک کار تمام وقت تبدیل شود، بنابراین از فرصت ها برای تاثیرگذاری، بیشترین استفاده را ببرید. اگرچه قرارداد شما تمدید نخواهد شد، آنها ممکن است در زمانی که یک موقعیت شغلی در آینده موجود باشد شما را به یاد بیاورند.

زمانی که یک صنف یا یک شرکت را پیدا کردید که برای شما مناسب است، سریعا برای جستجو و ثبت درخواست برای شغل های مد نظرشان اقدام کنید. اگر شغلی موجود نباشد، ارزش دارد که نامه های آینده نگری برای شرکت ها بنویسید و ببینید موقعیت های شغلی وجود دارد که در حال حاضر اگهی نشده اند و می تواند برای شخصی با مهارت های شما مناسب باشد.

کارفرمای خود را انتخاب کنید یک انتخاب وجود دارد

برای تمایز قائل شدن بین کارفرمایان معیارهای متنوعی وجود دارد و تنها به صنفی که در آن کار می کنند بستگی ندارد. تعداد کارمندان، فرهنگ سازمانی، مالکیت، ساختارهای مدیریتی و بهسازی کارمندان همه معیارهای کلیدی هستند که در زمان تصمیم برای انتخاب یک کارفرمای ایده آل می توانید مد نظر داشته باشید.

زمانی که بین آگهی های شغلی جستجو می کنید، هر آگهی را براساس این مواردی که در ادامه گفته می شود بررسی کنید تا بتوانید ایده ای در مورد شرکتی که اگهی آن را می بینید داشته باشید:

  • سبک – چه کسی و به چه علت این آگهی را نوشته است ؟ این موضوع را به عنوان معادل یک رزومه سازمانی ببینید. آیا توجه شما را جلب می کند یا آگهی بیهوده ای به نظر می آید؟
  • عمق – چقدر اطلاعات جزئی دریافت کرده اید؟ آیا آنها اهداف خاصی را که شما باید برای آنها کار کنید عنوان کرده اند یا تنها یک ایده کلی در مورد مسئولیت های شما ارائه کرده اند؟
  • حذفی ها – آیا چیزی در مورد این شرکت وجود دارد که به شما نگفته اند؟ از اینترنت استفاده کنید و هر آنچه که میخواهید در مورد این سازمان بدانید. آنها به ندرت در مورد استخدام و مراحل آن همه چیز را به شما می گویند.
  • تناوب – آگهی های استخدامی که به طور منظم از یک شرکت مشابه تبلغ می شوند، اغلب بیان گر میزان بالای تغییر در تعداد کارمندان است که می تواند نشانی باشد که از این شرکت باید اجتناب کرد.

وقتی برای شغل های جدید جستجو می کنید، چشمهایتان را باز نگه دارید و هرگز فرصت صحبت با دوستان و همکاران را در مورد موقعیت های شغلی موجود از دست ندهید. شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

منبع : https://www.monster.co.uk