چگونه با کار در اروپا امرار معاش کنیم؟

معیارهای جستجو برای شغل در اروپا هر چه باشد، یکی ثابت است: میزان حقوق، که برای هر کارجویی مهم است. با این حال، مقداری که ممکن است در کشور شما چشمگیر به نظر برسد، همیشه برای تضمین کیفیت زندگی مناسب در اروپا کافی نیست.

برای درک یک رویکرد مناسب برای مدیریت بودجه، ما با تیم Profee مشورت کرده‌ایم، ارائه‌دهنده خدمات انتقال پول از اروپا که به هزاران مهاجر از کشورهای مختلف کمک می‌کند تا پول به خارج از کشور ارسال کنند. به هر حال، وبلاگ Profee همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی پیدا کردن شغل پردرآمد ارائه می دهد.

چگونه می توان میزان حقوق مورد انتظار خود را در اروپا تخمین زد

اگر یک موقعیت شغلی امیدوارکننده به نظر برسد اما اطلاعاتی در مورد حقوق ارائه نکند مناسب است؟ بهترین گزینه این است که با یک متخصص مشورت کنید، اما همچنین می توانید سعی کنید و خودتان تحقیق کنید. اگر شهر شغل آینده خود را می دانید، از ماشین حساب حقوق استفاده کنید. یک موقعیت و یک شهر در یک کشور اروپایی را تایپ کنید تا ببینید چه سطحی از درآمد را می توانید انتظار داشته باشید.

نحوه برنامه ریزی برای هزینه های ماهانه

با این حال، حقوق بالا لزوماً به معنای پول بیشتر نیست. اقامت در اروپا مستلزم برخی هزینه های اجباری است و این هزینه ها می تواند حتی بیشتر از کشور مادری شما باشد. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام محاسبه هزینه زندگی در اروپا به آنها توجه کنید:

  • مسکن
  • مالیات
  • آب و برق و ارتباطات
  • بیمه
  • حمل و نقل
  • مواد غذایی و هزینه های زندگی

نکته آخر شاید بیشترین تفاوت را داشته باشد. برخی از افراد برای غذا خرج بسیار کمی می کنند در حالی که برخی دیگر نیاز به یک رژیم غذایی متعادل دارند که ارزان نیست.

اما بقیه هزینه های شما کم و بیش استاندارد است. اگر هزینه مسکن شما توسط کارفرما پرداخت نمی شود، باید شرایط اجاره را ارزیابی کنید. مثلاً اگر مجبور باشید قبوض آب و برق خود را جداگانه بپردازید، اجاره یک مکان ارزان چندان مقرون به صرفه نیست. بررسی آمار اجاره برای شهرهای بزرگ اروپایی یا یک کشور خاص ممکن است به شما در تخمین هزینه اجاره یک مکان در آنجا کمک کند. همچنین می‌توانید ببینید که قیمت‌های اجاره در سراسر اروپا در سال گذشته چگونه تغییر کرده است و سعی کنید پیش‌بینی کنید که آیا به زودی افزایش اجاره ‌بها به مکان مورد نظر شما می‌رسد یا خیر.

یکی دیگر از واقعیت های رایج که اغلب نادیده گرفته می شود این است: اگر در مراحل اولیه حرفه خود هستید و نمی توانید انتظار حقوق بالایی داشته باشید، پس نگاهی دقیق تر به موقعیت های شغلی موجود در شهرهای کوچکتر داشته باشید. مثلاً در فرانسه زندگی در گرنوبل یا نیمز بسیار ارزانتر از پاریس است که می تواند تفاوت حقوق را جبران کند.

چگونه بودجه خود را در اروپا مدیریت کنید

فرض کنید یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده اید و شروع به برنامه ریزی بودجه خود کرده اید. فهرستی از تمام موارد ضروری تهیه کنید. علاوه بر نکات ذکر شده در بالا، ممکن است برای داروها، مطالعات، حمایت از عزیزان خود یا حتی سفرهای یک روزه در اروپا به پول نیاز داشته باشید. سعی کنید اجاره خود را 2-3 روز پس از روز پرداخت پرداخت کنید . اگر هنوز مدتی تا سررسید اجاره باقی مانده است، به محض دریافت پول، مبلغ را نقداً برداشت کنید. اگر مرتباً برای پرداخت اقساط وام یا حمایت از خانواده خود به خانه پول می‌فرستید، این کار نیز باید کمی پس از دریافت حقوق انجام شود . در نهایت، اکمی از پس از دریافت حقوق زمان خوبی است که برای تهیه مواد غذایی یک ماه خود دبه یک سوپرمارکت بزرگ بروید.

چگونه برای سفر و خریدهای عمده پس انداز کنیم

بعد از آنکه پرداختی های واجب خود را سازماندهی کردید، می توانید مبلغ باقی مانده را به واحد پولی که انتخاب می کنید کنار بگذارید. درک این نکته مهم است که اگر به یورو درآمد دارید و در آلمان، فرانسه، ایتالیا یا هر کشور دیگر اتحادیه اروپا زندگی می کنید، احتمالاً هزینه های شما نیز به یورو است.

با این حال، وقتی صحبت از پس‌انداز می‌شود، گاهی اوقات منطقی‌تر است که به واحد پول کشور خود پس‌انداز کنید، مانند تنگه قزاقستان، لاری گرجستان یا لئو مولداوی. این کار ترجیح داده می شود اگر:

  • قصد دارید پس از پایان قرارداد کاری خود به خانه برگردید
  • به فکر خرید ملک در کشور خود هستید
  • می توانید سود بیشتری برای سپرده به ارز محلی خود دریافت کنید.

اگر قصد دارید به تعطیلات بروید و می خواهید مقداری پول برای سفر پس انداز کنید، باید به فکر بهترین ارز برای صندوق پس انداز خود باشید. برای سفرهای دور اروپا، می توانید یورو را در یک حساب اختصاصی کنار بگذارید، اما اگر سفر به خانه است، باید پول را به ارز مربوطه تبدیل کنید و آن را در کارت محلی ذخیره کنید. این ممکن است برای پرداخت های معمول و همچنین برای خرید بلیط هواپیما مفید باشد. به عبارت دیگر، اگر هزینه های عمده ای در افق وجود دارد، هر چه زودتر شروع به کنار گذاشتن پول با ارز مناسب کنید، بهتر است.

چگونه در نقل و انتقالات بین المللی از اروپا صرفه جویی کنیم؟

Profee یک ارائه دهنده مجوز اروپایی خدمات انتقال پول در بیش از 60 کشور جهان است. مشتریان Profee از شرایط مطلوب در نقل و انتقالات، از جمله معاملات چند ارزی بهره مند می شوند. نرخ تبدیل همیشه نزدیک به نرخ متوسط بازار است زیرا Profee به طور مداوم بخش های بازار ارز مربوطه را زیر نظر دارد. علاوه بر این، این سرویس هیچ هزینه ای برای انتقال به مقاصد محبوب دریافت نمی کند: تا پایان ماه اوت، ترانسفر از اروپا به مولداوی، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان (به لاری ) و ارمنستان بدون هزینه است . همین شرایط برای انتقال از لهستان و جمهوری چک به اوکراین اعمال می شود.

هر مقیم اروپا برای تامین نیازهای خود به مقدار متفاوتی پول نیاز دارد. با این حال، امیدواریم که با خواندن این مقاله، بتوانید بودجه خود را با موفقیت تخصیص دهید و مقداری پول، حداقل در نقل و انتقالات از اروپا، پس انداز کنید!

منبع:

https://europa.jobs