ضروریات رزومه نویسی برای مشاغل ساعتی و پاره وقت: سریعتر استخدام شوید

در اینترنت انبوهی از مقالات در مورد مشاوره رزومه نویسی است و یافتن راهنمایی مناسب برای شما می تواند مانند جستجوی سوزنی در انبار کاه باشد. اما به‌عنوان متخصص در کار ساعتی، ما اینجا هستیم تا سفر شما به سمت شغل عالی را بسیار راحت‌تر کنیم. ما توصیه هایی داریم که به صورت سفارشی برای کارمندانی مانند شما ساخته شده است.

اجزای ضروری یک رزومه

نام و اطلاعات تماس

ابتدا نام خود و نحوه دسترسی به شما را در بالای صفحه بزرگ و پررنگ قرار دهید تا همه ببینند. تصحیح کنید تا مطمئن شوید شماره تلفن و آدرس ایمیل شما صحیح است، تا کارفرمایان بالقوه بتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.  این کار موردی اساسی به نظر می رسد، درست است؟ اما به ما اعتماد کنید، روشن بودن مسائل و اشتباهات اتفاق می افتد، بنابراین اجازه ندهید برای شما اتفاق بیفتد.

مهارت ها

برجسته کردن توانایی های خود کلیدی است. اینها می توانند مهارت های فنی خاصی مانند استفاده از سیستم نقطه فروش، داشتن گواهینامه حمل غذا یا رانندگی با لیفتراک باشند. اما می‌توانید مهارت‌های ارتباطی مانند «خدمات به مشتری» یا «ارتباط ‌دهنده عالی» را نیز در نظر بگیرید. توصیه می کنیم این بخش را بعد از اطلاعات تماس خود در بالا قرار دهید.

تاریخچه کار

بعد، نقطه عطف رزومه شما – سابقه کاری تان است. ما شما را راهنمایی می کنیم که چگونه تجربیاتی را که واقعاً مهم هستند به نمایش بگذارید و به شما کمک می کند در چشم مدیران استخدام کننده بدرخشید. اگر برای اولین شغل خود درخواست می دهید، خوب است که کارهای داوطلبانه، نگهداری از کودکان و چمن زنی را در این قسمت رزومه قرار دهید. اما اگر این کار را انجام دادید، آن را واقعا کوتاه و ساده نگه دارید – نیازی به پاک کردن آن نیست. کارفرمایانی که مجاز به استخدام نوجوانان هستند، این را درک خواهند کرد، بنابراین در مورد آن استرس نداشته باشید.

تحصیلات

بالاترین سطح مدرک کسب شده شما، نام مدرسه ای که در آن تحصیل کرده اید، و شهر و ایالت آن مدرسه را بنویسید. برخی از متقاضیان کار ترجیح می دهند این مورد را نزدیک بالای رزومه قرار دهند، در حالی که برخی دیگر انتهای رزومه را ترجیح می دهند. ما می گوییم اگر تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید (یا هنوز در دانشگاه تحصیل می کنید!) می توانید آن را قبل از سابقه کاری خود قرار دهید، اما برایی سایر موارد آن را بعد از تاریخچه کاری بیاورید.

چه چیزی را شامل نمی شود

مواردی وجود دارد که در رزومه الزامی نیست و گاهی اوقات می تواند به شانس شما برای مصاحبه آسیب برساند. به طور کلی، توصیه می کنیم آن را ساده نگه دارید.

آدرس کامل : شهر و ایالت شما کافی است. نیازی به آدرس کامل در خود رزومه نیست، زیرا این آدرس ها در درخواست شغلی شما خواهند بود. وجود آن در دو مکان نه تنها کار بیشتری را برای شما ایجاد می کند، بلکه برای برخی از کارفرمایان می تواند در طول فرآیند استخدام مشکل حفظ حریم خصوصی ایجاد کند.

عکس یا هد شات : از تصاویر صرف نظر کنید. مهارت های شما بیشتر از سلفی شما اهمیت دارد. در حالی که داشتن عکس در رزومه در برخی کشورها ضروری است، اما کارفرمایان ایالات متحده انتظار آن را ندارند. بنابراین وقتی آنها تصویری را می بینند می تواند قضاوت شما را زیر سوال ببرد – یا حتی دلیلی برای تبعیض ناعادلانه علیه شما به آنها بدهد. بنابراین حتی اگر یک عکس عالی دارید، این کار را نکنید!

هدف رزومه : به هر حال این یک ایده قدیمی است و برای مشاغل ساعتی، واقعاً مورد نیاز یا انتظار نیست. کارفرمایان می دانند که چرا شما برای کار درخواست می دهید: شما می خواهید کار کنید. آنها ممکن است در طول مصاحبه بیشتر به عنوان بخشی از آشنایی با شما تحقیق کنند، اما این چیزی نیست که شما نیازی به ارائه کتبی به عنوان بخشی از درخواست خود داشته باشید.

مراجع : ممکن است پس از درخواست شغل از شما درخواست شود که مرجعی را ارائه دهید، و گاهی اوقات برخی از کارفرمایان آنها را به عنوان بخشی از درخواست شما درخواست می کنند، اما شما نباید به طور خودکار آنها را در هر درخواستی درج کنید. چرا که نه؟ در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید به مراجع خود در مورد اینکه دقیقاً چه کسی و چه زمانی با آنها تماس می‌گیرد، آگاه شوید. این نه تنها به مراجع شما کمک می کند، بلکه فقط مؤدبانه است !

خواندن رزومه خود را آسان کنید

اکنون، بیایید در مورد آسان کردن رزومه شما برای اسکن توسط انسان و ماشین صحبت کنیم. آخرین کاری که می‌خواهید رزومه‌تان انجام دهد این است که کار یا ناامیدی برای کارفرما ایجاد کند.

  • شفافیت بهترین دوست شماست. آن را ساده و واضح نگه دارید. صفحه را با بلوک های بزرگ متن شلوغ نکنید .
  • از قابلیت بولت گذاری متن برای خوانایی استفاده کنید. آنها سلاح مخفی شما هستند
  • از فونت های فانتزی و قالب بندی خودداری کنید. نه تنها گاهی اوقات خواندن این ها برای افراد سخت تر است، بلکه قطعاً رایانه ها را گیج می کند و می تواند باعث شود درخواست شما به طور خودکار رد شود. به اصول اولیه پایبند باشید.

نتیجه

به طور خلاصه، تهیه رزومه برای مشاغل ساعتی به همان اندازه ساده است. بدون نیاز به چیزهای فانتزی – فقط روی موارد ضروری تمرکز کنید. نام و اطلاعات تماس، سوابق کاری، تحصیلات و مهارت‌های شما عناصر سازنده موفقیت شما هستند.

به یاد داشته باشید، جستجوی شغل ساعتی شما نباید پیچیده باشد. ما اینجا هستیم تا شما را در هر مرحله راهنمایی کنیم. شما آنچه را که لازم است دارید، و اکنون ابزار مناسب را دارید. بنابراین، ادامه دهید، آن رزومه چشم گیر را درست کنید، و اجازه دهید سفر خود را برای یافتن شغل ساعتی مناسب آغاز کنید. ما اینجا هستیم و شما را تشویق می کنیم!

منبع:

https://www.snagajob.com