پرورش رفاه کارکنان

مدیران منابع انسانی گروه نایجل رایت بر تقویت رفاه کارکنان در صنعت تولید مواد غذایی متمرکز بودند. این جلسه توسط ناتالی وورل، مدیر منابع انسانی در برنارد متیوز، رهبری شد، که بینش هایی را در مورد چگونگی ایجاد استراتژی های این کسب و کار برای حمایت از کارمندان در کارخانه ساندرلند به اشتراک گذاشت. در طول ارائه، شرکت کنندگان در رویداد مجازی تشویق شدند تا در کاوش مشترک بهترین شیوه ها و روندهای نوظهور مرتبط با حمایت از رفاه کارکنان شرکت کنند.

مقدمه

ناتالی سخنرانی خود را با نقل قول بانوی اول سابق ایالات متحده، النور روزولت، آغاز کرد: “برای کنترل خود، از مغز خود استفاده کنید، برای رسیدگی به دیگران، از قلب خود استفاده کنید.” به گفته ناتالی، بیانیه روزولت بر اهمیت همدلی، شفقت و درک در برخورد با افراد دیگر تاکید دارد . او می‌گوید که این موضوع بر پتانسیل تحول‌آفرین منابع انسانی در حمایت از رفاه کارکنان تأکید می‌کند و نشان‌دهنده تغییر از یک ملاحظات اداری به یک ضرورت استراتژیک است.

درک نیازهای کل نگر

با تاکید بر نقش منابع انسانی در ارائه حمایت جامع رفاهی، بر اهمیت پرداختن به رفاه شخصی در کنار مسائل مربوط به کار تاکید کرد. او می گوید که این به معنای درک آنچه برای کارمندان مهم است و حفظ آگاهی از نیازهای آنها، چه در داخل و چه در خارج از محل کار است. از طریق بحث‌های تعاملی، شرکت‌کنندگان دیدگاه‌های خود را در مورد آنچه که رفاه کارکنان باید برای منابع انسانی به همراه داشته باشد، به اشتراک گذاشتند، و بر نیاز به حمایت مناسب و ابتکارات پیشگیرانه تأکید کردند.

توانمندسازی مدیران خط مقدم

ناتالی در مورد استراتژی‌هایی برای تعامل با مدیران خط مقدم و تقویت یک رویکرد واحد برای رفاه کارکنان توضیح داد. او با توانمندسازی مدیران برای حمایت از ابتکارات و توسعه سیاست‌هایی که رفاه کارکنان را در اولویت قرار می‌دهند، تأکید کرد که چگونه منابع انسانی می‌تواند ابتکارات را هدایت کند و سیاست‌ها و رویه‌هایی را برای تسهیل تغییرات سازمانی توسعه دهد. شرکت‌کنندگان نمونه‌هایی را به اشتراک گذاشتند که نشان‌دهنده تأثیر تحول‌آفرین رهبری مشارکتی در ایجاد فرهنگ‌های حمایتی در محل کار بود.

پیمایش تغییرات قانونی

تغییرات قانونی مربوط به رفاه کارکنان با تمرکز بر ترتیبات کاری انعطاف پذیر، پیشگیری از آزار و اذیت و حمایت از یائسگی مورد بحث قرار گرفت. ناتالی بر اهمیت انطباق سیاست‌های موجود برای کمک به کارمندان، با استفاده از ابتکارات حرفه‌ای منابع انسانی خود به عنوان نمونه‌هایی از اقدامات پیشگیرانه برای رسیدگی به این مسائل تأکید کرد. از طریق گفت‌وگوی باز، شرکت‌کنندگان بینش‌هایی را در مورد تغییرات نظارتی و تقویت انطباق با اولویت دادن به رفاه کارکنان مبادله کردند.

سیاست های فراگیر

لحظه تلخ در ارائه زمانی رخ داد که ناتالی و یکی از شرکت‌کنندگان در مورد اهمیت سیاست‌های فراگیر در مورد مسائل مربوط به بارداری بحث کردند. آنها بر نیاز شرکت ها برای اطمینان از همسویی سیاست ها با حقوق قانونی، به ویژه در مورد روش های IVF و مرخصی های مرتبط با بارداری تأکید کردند. ممکن است برای کارکنانی که با چنین چالش‌هایی روبرو هستند، تجدید نظر در خط ‌مشی مورد نیاز باشد، و شرکت‌کنندگان بر تلاش‌های مداوم در سازمان‌ها برای بازنویسی خط ‌مشی‌ها با در نظر گرفتن فراگیر بودن تأکید می‌کنند.

پرورش فرهنگ حمایتی

در طول ارائه، ناتالی طیفی از ابتکارات و سیاست های اجرا شده در برنارد متیوز را با هدف حمایت از رفاه کارکنان و پرورش فرهنگ حمایتی به اشتراک گذاشت. آنها شامل:

  • تقویم تعامل: تجلیل از تنوع و آگاهی فرهنگی با شناخت ملیت ها و فرهنگ های مختلف در نیروی کار.
  • نماز و اتاق ساکت: فراهم کردن فضایی اختصاصی برای دعا و تأمل آرام، تامین نیازهای دینی و معنوی کارکنان.
  • خط مشی آگاهی از استرس: تدوین خط مشی ها و انجام ارزیابی ریسک برای رسیدگی به عوامل استرس در محیط کار و ارائه حمایت از کارکنان.
  • بسته مرخصی افزایش یافته سوگ: ارائه مرخصی طولانی مدت و حمایت از کارمندانی که با خسارات شخصی، از جمله سقط جنین و موقعیت از دست دادن والدین سروکار دارند.
  • خط‌مشی مواد مخدر و الکل: به‌روزرسانی سیاست‌ها برای گنجاندن مکانیسم‌های حمایتی برای کارکنانی که با مشکلات سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کنند، با تمرکز بر توانبخشی به جای اقدامات تنبیهی.
  • همکاری های محلی: همکاری با سازمان های محلی مانند Wearside Women In Need برای ارائه پشتیبانی و منابع اضافی برای کارمندانی که با آزار خانگی یا چالش های دیگر مواجه هستند.
  • کافی شاپ ها: ایجاد تالارهای گفتمان باز برای کارمندان برای ابراز نگرانی، به اشتراک گذاشتن بازخورد و بحث در مورد موضوعات رفاهی در یک محیط امن و حمایتی.

ادغام رفاه در استراتژی شرکت

در پایان جلسه، ناتالی بر ادغام رفاه کارکنان در استراتژی محیطی، اجتماعی و حاکمیتی برنارد متیوز (ESG) تاکید کرد، که نشان دهنده اهمیت آن در چارچوب گسترده‌تر مسئولیت‌پذیری و پایداری شرکت است. برنارد متیوز با گنجاندن رفاه در مدیریت عملکرد و برگزاری جلسات جداگانه بهزیستی، تضمین می‌کند که کارکنان از حمایت عملکرد و رفاه کلی خود برخوردار می‌شوند.

نتیجه

ارائه ناتالی یک نقشه راه جامع برای پرورش رفاه کارکنان ارائه کرد. با اولویت دادن به همکاری، درک نیازهای کل نگر و اجرای ابتکارات پیشگیرانه، متخصصان منابع انسانی می توانند نقشی دگرگون کننده در ایجاد محیط های کاری حمایتی و فراگیر ایفا کنند. همانطور که کسب‌وکارها پیچیدگی‌های نیروی کار مدرن را پیش می‌برند، سرمایه‌گذاری در رفاه کارکنان به عنوان سنگ بنای موفقیت ظاهر می‌شود که باعث تحقق فردی و تعالی سازمانی می‌شود.

منبع:

https://www.nigelwright.com