آیا برای سرعت بخشیدن به پیشرفت حرفه خود در سال 2024 باید ریسک بیشتری کنید؟

پیشرفت در شغل آسان نیست. این نیاز به برنامه ریزی، کار سخت و باور به توانایی های خود دارد و گاهی برای انجام این کار باید ریسک کرد.

ماهیت شرایط به این معنی است که با ریسک کردن چیزی بدست می آورید – یا چیزی برای از دست دادن دارید. و فکر از دست دادن شغل، حقوق یا شهرت خود که به سختی به دست آورده اید می تواند ترسناک باشد. با این حال، حقیقت این است که اگر ریسک نکنید، فرصت‌های مهمی را از دست می‌دهید که می‌تواند باعث پیشرفت شغلی شما شود یا به شما امکان تغییر شغلی را بدهد که شما را خوشحال‌تر می کند.

شروع سال جدید زمان خوبی برای ارزیابی میزان تحمل ریسک است. ممکن است متوجه شوید که آنقدر ایمن بازی می کنید که گیر کرده اید.

در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما باید در حرفه خود ریسک بیشتری داشته باشید:

  • شما گیر کرده اید: اگر در کار خود به حدی رسیده اید و احساس می کنید که پتانسیل خود را هدر می دهید، احتمالاً بهتر است به دنبال راه دیگری برای استفاده از استعدادهای خود باشید.
  • در محل کار حوصله ندارید: اگر کارتان خسته کننده شود، ممکن است عملکردتان آسیب ببیند، زیرا ممکن است دیگر به اندازه معمول انگیزه کار سخت را نداشته باشید. این بدان معنی است که زمان آن رسیده است که به دنبال مسیر جدیدی باشید.
  • زندگی شما تغییر می کند: هنگامی که زندگی شما تغییر می کند – یا به نقطه عطفی می رسید، مانند: شروع سال جدید – این می تواند یک تمایل طبیعی برای تغییر شغل شما ایجاد کند. گاهی اوقات این یک واکنش احساسی است، اما می‌تواند آخرین فشاری باشد که برای حرکت به جلو نیاز دارید.
  • دوستان شما ترس های شما را به اشتراک نمی گذارند: اگر به دوستان نزدیک خود گفته اید که می خواهید کاری انجام دهید اما از اشتباهی که ممکن است رخ دهد می ترسید، ممکن است فکر کنند ترس شما اغراق آمیز است. اگر آنها بتوانند نظر خود را توجیه کنند، وقت آن رسیده است که برای تغییری که می خواهید تلاش کنید.
  • تماس دارید: بله، می توانید تماسی را دنبال کنید و همزمان کسب درآمد کنید. اگر شغل یا هدف خاصی شما را فرا می خواند، تا زمانی که روی آن تمرکز نکنید، در حرفه خود احساس نارضایتی خواهید کرد.

ریسک های حساب شده را انتخاب کنید

شاید شما نگران ریسک کردن در حرفه خود هستید. اما درک این نکته مهم است که ریسک کردن به این معنی نیست که باید بی پروا باشید. در عوض، قبل از انتخاب شغل، برای درک موقعیت شخصی تحقیق کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید به سطح بعدی در حرفه خود بروید، ایده خوبی است که قبل از جستجوی خارج از شرکت، با مدیر خود گفتگو کنید تا دریابید که گزینه‌های شما چیست.

اگر در زمینه بازاریابی کار می‌کنید اما ترجیح می‌دهید به عنوان یک طراح کار کنید، باید چند آموزش ببینید و به عنوان یک فریلنسر در عصرها و آخر هفته ‌ها کار کنید. سپس، هنگامی که فهمیدید در حال ورود به چه چیزی هستید، می توانید گام های عملی را به سمت تغییر شغلی معنادار بردارید.

ریسک کردن ممکن است همان چیزی باشد که برای ارتقای شغل خود به سطح بعدی یا یافتن تماسی که دوست دارید به آن نیاز دارید – اما مطمئن شوید که ریسک های حساب شده ای را انجام می دهید. هیچ پلی را خراب نکنید و مطمئن شوید که همیشه برنامه دوم دارید.

آیا آماده‌اید تا سال 2024 را به سالی تبدیل کنید که ریسک‌های بیشتری در حرفه خود می‌پذیرید؟

منبع:

https://www.kellyservices.de