سه روش برای شروع دوباره جستجوی شغل طبق نظر کارشناسان

reboot your job

اگر تاکنون درمورد کشف شغل جدید یا ترک شغل کنونی خود فکر کرده اید – حالا زمان است که این مقاله را بخوانید.

طبق گزارش جهانی آینده کار که در سایت مانستر منتشر شد و شامل پاسخ هایی از 3000 پیشتاز تجاری در سپتامبر بود، 93 درصد کارفرمایان برای استخدام در سال 2022 برنامه ریزی دارند. انتظار می رود حقوق ها در چندین صنعت مختلف رو به افزایش باشد و هم چنین شرکت ها 3.9 درصد از بودجه هایشان برای حقوق را امسال افزایش داده اند و در کنفرانس مدیران در نظرسنجی نوامبر از 240 شرکت تجاری آمریکایی این نتایج گزارش شد.

یکی از کارشناسان شغل لینکدین به نام آندریو مکسکیل می گوید : ” الان واقعاً زمان مناسبی برای به دنبال گشتن کار است – شما در جایگاه صندلی راننده نشسته اید. “میلیون ها موقعیت شغلی وجود دارد و شرکت ها همه نوع انگیزه ای برای استخدام افراد در نظر دارند – جویندگان کار توانایی بیشتری برای مذاکره دارند و می توانند به معنای واقعی از این لحظه برای رسیدن به شغل مورد دلخواهشان نهایت استفاده را ببرند.”

جستجو برای یک شغل جدید می تواند هیجان انگیز باشد، اما هم چنین می تواند اضطراب آور باشد. شما ممکن است به طور مداوم ایمیل تان را بروز رسانی کنید و منتظر خبر جدیدی از یک استخدام کننده باشید یا قبل از آنکه در جلسه مصاحبه باشید ترس و دلهره از آن را دارید.

این راهکار ها که مکسکیل و کارشناس شغل سایت مانستر به نام ویکی سالمی ارائه کرده اند اعتماد به نفس شما را بالا خواهند برد و به شما برای انجام یک جستجوی شغل موفق کمک خواهند کرد.

هشدارهای شغل را فعال کنید

یک روش زیرکانه برای جلوتر از بقیه بودن در روند درخواست برای شغل وجود دارد و آن زمان بندی است: اولین نفر و سریعترین نفر باشید.

سالمی می گوید : ” اگر شغلی را می بینید که مورد علاقه شماست، بیش از 24 ساعت منتظر نمانید که درخواست خود را بفرستید.” ” به طور ایده آل، شما باید در همان روز درخواست خود را ثبت کنید.”

مکسکیل می افزاید که : ” اگر یکی از اولین کاندید ها برای پاسخ به یک آگهی شغلی باشید به شما انگیزه فوق العاده برای پیدا کردن بهترین موقعیت فراهم می کند. اطلاعات لینکدین در آگوست 2020 نشان می دهد که شما احتمالا چهار برابر بیشتر دوست دارید در مورد یک موقعیت شغلی بشنوید اگر که برای آن موقعیت همان ده دقیقه اول درخواست ارسال کرده باشید- بنابراین این کار به شما کمک می کند که سریع باشید.

شما می توانید هشدارهای شغلی خود را به گونه ای تنظیم کنید که موقعیت های شغلی که مناسب با عنوان شغلی، زمینه، مکان و انتظارات حقوق مورد ترجیح شماست به صندوق ورودی ایمیل شما فرستاده شود.

بدانید که چه میخواهید و چرا

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانید در جستجوی شغلی خود مرتکب شوید ندانستن در مورد چیزی است که در موقعیت شغلی بعدی خود به دنبال آن هستید یا ندانید خط قرمزهای شما چه مواردی هستند.

مکسکیل می گوید :  به طور شفاف بدانید چرا می خواهید شغل خود را تغییر دهید – آیا به خاطر این است که در کار خود خوشحال نیستید؟ یا به این علت دنبال تغییر شغل هستید که در حال حاضر دنیا برایتان دیوانه کننده شده است؟ ” زمانی که بدانید چه چیزی می خواهید، چه چیزی نمی خواهید و چرا، این باعث می شود راحت تر برای جستجوی شغل خود به شکل واقعاً جهانی شروع کنید.”

مکسکیل می افزاید :” مهم است از اینکه فقط رزومه ارسال کنید و ببینید نتیجه چه می شود اجتناب کنید”.  او هشدار می دهد که  استخدام کنندگان می توانند کاندیدای که جدی نیست را تشخیص دهند، اگر که  شما برای چندین موقعیت شغلی یک شرکت رزومه ارسال کنید یا به صورت عمومی رزومه بفرستید در روند خود برای درخواست شغل عجله کرده اید.

برای تعیین آنچه که می خواهید و خط قرمز هایتان مکسکیل پیشنهاد می دهد که از خود این مجموعه سوالات را بپرسید :

  • از کارم به چه چیزی نیاز دارم؟
  • ارزش های من چیست؟
  • در زندگی ام می خواهم چه نقشی را کار کنم؟
  • شغل من کار من است یا علاقه من؟

شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید

اگر در جستجوی شغلی خود به بن بست خورده اید، با افراد حرفه ای دیگر که در حوزه شما کار می کنند یا شغل هایی دارند که شما تحسین می کنید ارتباط بگیرید. آنها می توانند به شما در پیدا کردن انگیزه کمک کنند و اغلب شما را به سمت موقعیت های جدید هدایت می کنند.

سالمی پیشنهاد می دهد که به اداره دانشگاه یا مدرسه ای که برای حرفه تان درس خوانده اید مراجعه کنید، با فارغ التحصیلان رشته خود، دوستان، اقوام ارتباط بگیرید یا وارد شبکه های اجتماعی شوید و ارتباطات جدید بیابید.

او می گوید :” توییتر بهترین مکان برای مکالمات با افرادی است که در شبکه ارتباطی خود دارید”. “شما می توانید برای یک نفر پیامی بفرستید و اشاره کنید که  پست اخیر شما را جذب خود کرده است و این موضوعی است که برای شروع مکالمه و بپرسید که طی هفته های آینده گاهی 15 دقیقه زمان بگذارند و در مورد شغل شان با شما صحبت کنند.

طی تماس برای ارتباط چندین سوال وجود دارد که باید از شخصی که می خواهد جستجوی شغلی شما را بهبود دهد بپرسید:

  • چه چیزی در مورد این صنف می دانید که آرزو داشتید زمانی که این کار را شروع کردید میدانستید؟
  • آیا کنفرانس ها، گفتگوها، گواهینامه ها یا برنامه های آنلاینی وجود دارند که بخواهید پیشنهاد بدهید؟
  • برای موفقیت در این موقعیت شغلی یا در شغلی که میخواهم پیدا کنم چه مهارتهایی باید داشته باشم؟

سالمی می گوید:” حتی زمانی که رد می شوید یا طی جستجوی شغلی صبر خود را از دست می دهید، ذهن خود را باز نگه دارید و داشتن دیدگاه مثبت به شما کمک می کند برای رسیدن به شغل رویایی خود یک قدم بیشتر بردارید”. ” همیشه مشتاق یادگیری باشید و بر هدف نهایی خود متمرکز باشید”. “ممکن است شغل جدیدی را پیدا کنید که قبلا در جستجوی خود به آن توجه نکرده بودید و این موضوع واقعاً شما را خوشحال خواهد کرد”.

منبع: https://www.cnbc.com