چگونه هنگام استخدام از کمال گرایی اجتناب کنیم

اجتناب از کمال گرایی در استخدام

 

یکی از سخت ترین بخش های شغل یک استخدام کننده یادگیری این حقیقت سخت است که تصمیم برای استخدام هرگز فقط یک تصمیم نیست. تصمیمات استخدامی تمام شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد. تصمیم نهایی برای استخدام فردی پیامد چند گانه ای دارد که در سراسر شرکت تاثیر گذار است. اگر استخدام فردی به شما پیشنهاد می شود یا خودتان به اشتباه استخدام می کنید، در آینده نتیجه تصمیم اشتباه تان به شما بر می گردد.

این مسئولیت زیادی برای به عهده گرفتن است. به عنوان نتیجه، بسیاری از استخدام کنندگان به شکل شبانه روزی برای این مسئولیت کار می کنند تا کامل ترین فرد را استخدام کنند. برای انجام این کار، اغلب آنها در تله سبک های فکری کمال گرایی می افتند. آنها فکر می کنند که کارشان بین دو واژه سفید و سیاه است – که می تواند کامل یا شکست باشد.

بسیاری از تولیدکنندگان محتوا در مورد توجه به گرایشات کمال گرایی هایشان صحبت کرده اند. آنها نوشتن، فکر کردن و تحویل به موقع محتوا را سخت می دانند چرا که به طور مداوم نگران هستند که کارشان به اندازه کافی خوب نباشد.در مورد استخدام کنندگان، همین موضوع صدق می کند و عامل استرس را نیز باید افزود: نتیجه کار آنها به یک تصمیم واحد بستگی دارد که نمی توانند به آسانی بعد از تصمیم گرفتن آن را اصلاح کنند.

در اینجا ما بهترین راهکارهای اجتناب از کمال گرایی را به عنوان یک استخدام کننده جمع آوری کرده ایم تا به آن هایی که به طور مداوم در مورد گرفتن تصمیم های درست نگران هستند کمک کنند.به یاد داشته باشید هر چه کمتر ذهنتان بر روی چیزی که درست است متمرکز شود، بیشتر در این روند درگیر خواهید شد و تصمیمات استخدامی بهتری خواهید گرفت.

انتظارات خود را پایین بیاورید ( به روش مناسب )

مسئله ای که ممکن است در طی مصاحبه و روند استخدام به وجود بیاید، سطح بالای انتظارات است. برای کارمندان حرفه ای در بخش نیروی انسانی بعد از ماه ها یا سال ها مصاحبه با کارجویان و استخدام نیروهای جدید، غیر معمول نیست که لیستی از معیارهایی که انتظار دارند از کارجویان احتمالی ببینند برای خودشان تهیه کنند.

در حالی که این لیست ممکن است آیتم های منطقی داشته باشد، مشکل زمانی به وجود می آید که معیارهای غیر منطقی و غیر مرتبط با موقعیت شغلی در این لیست قرار بگیرند، به خصوص قبل از قضاوت در مورد اینکه کارجویان انتظارات شغلی که برای آن مصاحبه می شوند را برآورده می کنند یا خیر به کار گرفته شوند.برای مثال آیا تا به حال کارجویانی را رد کرده اید که تک تک معیار های شما را نداشته اند؟

شما باید بدانید در حالی که تشخیص و استفاده از امیدوار کننده ترین چشم اندازها می تواند قطعا با ارزش باشد، نباید در روشی به کار گرفته شود که نوعی کمال گرایی غیر منطقی را به دنبال داشته باشد. معیارهای منطقی خود را به کار ببرید، اما به یاد داشته باشید که آنها حکم قطعی نیستند. این انتظارات دستورالعمل هایی برای کمک به شما در جهت پایین آوردن انتظارات استخدامی تان و نه حذف هر کارجو است!

به غریزه خود اعتماد کنید

شما باید به غریزه خود اعتماد کنید. نیروی انسانی و روند استخدام حرفه هایی بسیار انسان محور هستند و هیچ چیزی بالاتر از قوه غریزه و احساسات ما انسان های دیگر در این حرفه کمک کننده نیست. به عبارت دیگر، زمانی که یاد بگیرید به غریزه خود اعتماد کنید، شکلی از هنر را یاد گرفته اید. یک شکل هنری بسیار شخصی که طی زمان یاد گرفته می شود. در حالی که تصمیم گیری بر اساس حس درونی روشی هوشمندانه نیست، استفاده از آن در روند تصمیم گیری مهم است.

به علاوه اگر برای تصمیم گیری های خاصی گیر افتادید، حس درونی به شما کمک می کند از ذهنیت خود بیرون بیایید و کارتان را به جلو ببرید، بدون آنکه به طور مداوم بخواهید لحظه ای در ذهنتان حدس هایی بزنید. شما به دلیلی برای انتخاب افراد با استعداد انتخاب شده اید – معمولا به این علت است که شما به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید و آنها را درک می کنید. به خودتان اعتماد داشته باشید و از تله کمال گرایی اجتناب کنید.

یاد بگیرید اشتباهات را به روشی درست تحلیل کنید

اشتباهات آخر دنیا نیستند. اگر می خواهید در کارتان به جلو حرکت کنید و کیفیت تصمیم های استخدامی خود را بالا ببرید، باید مشتاق یادگیری از شکست هایتان باشید. ممکن است این موضوع با چیزی که در بالا نوشته شده است در تضاد باشد، اما تحلیل کارهای گذشته شما به شکل جزئی مانند مصاحبه های استخدامی، مشکلات سر راه و افت زمانی می تواند این احساس را کم کند که شما باید کامل باشید تا بتوانید رو به جلو حرکت کنید.

شما یاد خواهید گرفت که به شغل تان به عنوان یک روند یادگیری همیشگی نگاه کنید که می توانید به جای دستیابی به کمال گرایی مداوم، با برداشتن قدم های کوچک در کارتان موفق شوید. به این موضوع به این شکل نگاه کنید که: گالوپ گزارش می دهد که در آمریکا تجارت ها هر ساله بیش از 1 میلیارد دلار از سرمایه خود را به عنوان نتیجه ترک داوطلبانه کارمندان شان از کار از دست می دهند. در این میزان، اجتناب ناپذیر است که شما همیشه ارتباط کامل و بی نقصی بین کارفرما و کارمند پیدا کنید.

اغلب به وسیله تحلیل آنچه که اشتباه بوده است و برنامه ریزی برای روش های جدید اجتناب از آن مسائل در آینده، نشانه های کمال گرایی  می تواند متوقف شود. زمانی که همه کار انجام دادید می توانید از اشتباهات گذشته درس بگیرید و نیازی به فکر کردن بیش از حد در مورد آن نیست. شما بهترین کاری که می توانستید را انجام داده اید.

تعامل خود را به شکل ساده ادامه دهید

فرمولی که در ادامه آمده است می تواند برای اجتناب از وسواس فکری مورد استفاده قرار گیرد:

کارایی و سرعت > کمال گرایی

انجام کاری با استانداردهای بالا به معنای انجام آن به شکل غیر کارآمد و آرام نیست. این موضوع به خصوص می تواند در روند های تعامل های درونی شما نیز کاربرد داشته باشد. برای مثال، از سبک ارائه اطلاعات با اسلاید های پاور پوینتی برای انتقال اطلاعات به شکل درونی اجتناب کنید، مانند فراهم سازی یک راهکار جدید استخدامی. در حالی که اسلاید های رنگی، جذاب و خوب خواهد بود، خلق این کار برای یک کارمند ساعت ها یا روزها زمان خواهد برد. به جای آن، یک متن ساده برای تعامل را انتخاب کنید. این کار سریع تر و کارا تر است و کارمندان را از وسواس در مورد تزئینات جزئی که همه چیز باید درست باشد باز می دارد.

استخدام کنندگانی که برای هر مورد کوچکی در قالب بندی جزئیات یک پیام خود را عذاب می دهند، باید زمانی که درگیر انتخاب کاندید ها برای یک شغل هستند، روندهای تعاملی ساده ای را اقتباس کنند. به این موضوع توجه کنید که: در ابتدای امسال، معیارهای گزارشی از تجربه کاندید نشان داد که بیش از نیمی از تمامی کارجویان شغل که در نظر سنجی شرکت کرده بودند طی روند استخدام به علت نتیجه یک تعامل ضعیف خسته شدند.

یک روش سریع برای کمک به حذف نیاز به اصلاحات و تصمیم های کوچک بی انتها، قرار دادن این یادداشت روی صفحه مانیتور کامپیوتر تان و خواندن آن است که : ” محتوا مهم ترین است . طراحی قدم دوم است.” این متن را اغلب بخوانید.

بخشش را تمرین کنید

به عنوان یک حرفه ای در زمینه استخدام، شما (امیدوارانه) افراد را به همان شکل که هستند می بینید: تنها یک انسان و شما تشخیص می دهید که انسان ها اشتباهاتی را مرتکب می شوند. زمانی که این موضوع در مورد اشتباهات کوچک مانند یک ویرگول اشتباهی یا ایمیلی که زودتر ار موعد ارسال شده است باشد، شما افراد را سریعا می بخشید.

با این وجود، لحظه ای صبر کنید و از خود بپرسید که: “چرا من این سطح از بخشش را برای خودم و کار خودم تمرین نمی کنم؟” اگر شما همیشه به دیگران به خاطر نرسیدن به بهترین و کامل ترین نتیجه مهربانی و احترام نشان می دهید، چرا همین را به خودتان نشان نمی دهید؟ یادگیری بخشش خود قدمی بزرگ برای کاهش کمال گرایی است. به علاوه، این کار به شما در مورد شروع اجرایی سازی چگونگی تحلیل اشتباهات خود به روشی درست ذهنیت شفافی می دهد.

بخشش در این روند یک کلید حیاتی است، چرا که شما به کار گذشته خود نگاه می اندازید و چشم خود را به روی سبک فکری کمال گرایی خودتان می بندید و با این کار خودتان را می بینید که در گذشته و هم چنین در آینده استرس و نگرانی داشتید!

نتیجه

راهکار ساده اغلب موثرترین راه است. نفس عمیق بکشید، دوباره متمرکز شوید و بدون نگرانی در مورد چیزهای کوچک به کار خود برگردید. سپس، یک قدم به عقب برگردید و به یاد بیاورید که: مشکلی نیست که ناکامل بودن های کوچکی را پشت سر بگذارید. بر روی مواردی که مهم تر هستند متمرکز شوید – ضروری ها – مواردی که بر نتایج نهایی تاثیر گذارند. دانستن زمانی که باید بگویید:” الان دیگر کافی است”، یک مهارت ضروری برای اجتناب از کمال گرایی است که زندگیتان را تحت کنترل دارد. یاد بگیرید به جلو حرکت کنید، همانطور که این کار برای ایجاد نتایج و حرکت خود به سمت پیشرفت های بزرگتر حیاتی است.

منبع: https://recruitingdaily.com