پنج پیشنهاد برای یک جستجوی شغلی موثر

efficient job search

در بازار کار امروزه، بر هیچکس پوشیده نیست که جویندگان کار زمانی که به دنبال فرصت شغلی جدیدی هستند باید تا جای ممکن این کار را موثر انجام دهند. با توجه به رقابت زیاد در این موضوع، مهم است که مطمئن شوید هر کاری که ممکن است را انجام می دهید تا خودتان را در بهترین موقعیت شغلی ممکن قرار دهید. در اینجا 5 پیشنهاد ارائه شده است که می تواند برای جستجوی شغل در سال 2022 موثر باشد.

  1. با یک برنامه شروع کنید

قبل از آنکه جستجوی شغل را شروع کنید، ضروری است که در وهله اول یک برنامه برای خود داشته باید. مهم است که از همان ابتدا شروع کنید و به خودتان زمان زیادی را برای تحقیق در مورد موقعیت های شغلی و شرکت های مختلف بدهید. این به معنای دانستن این موضوع است که شما به دنبال یک فرصت شغلی جدید هستید و انتظارات واقعی خود را از نظر زمانبندی و حقوق مد نظر قرار داده اید.

زمانی که ایده مشخصی در مورد آنچه که می خواهید داشته باشید، آسان تر خواهد بود که تلاش تان را متمرکز کنید و شرکت های درستی را هدف خود قرار دهید. کارمندانی که می دانند چه چیزی می خواهند، به احتمال بیشتری در جستجوی شغل خود نسبت به افرادی که هیچ برنامه ای ندارند موفق تر خواهند بود. به علاوه، بسیاری از مدیران استخدام به احتمال بیشتر کارجویانی را مد نظر قرار می دهند که به شکل واضحی اهدافشان را مشخص کرده اند. بنابراین، داشتن یک برنامه واحد قبل از شروع به جستجوی شغل برای رسیدن به موفقیت ضروری است.

  1. از تکنولوژی برای استفاده خود بهره ببرید

ابزارها و منابع آنلاین بسیاری در دسترس هستند که می توانند به شما در جستجوی شغل کمک کنند. تنها به یک یا دو روش برای پیدا کردن شغل بسنده نکنید. صفحات شغلی آنلاین و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی می توانند به شما در تشخیص فرصت های بالقوه کمک کنند. در حالی که کارمندان موفقیت هر تجارتی را در اولویت قرار می دهند، استخدام کردن مهم ترین عامل در اطمینان از موفقیت طولانی مدت یک شرکت است.

بنابراین، تجارت ها باید زمانی را برای پیدا کردن کارمندان مناسب اختصاص دهند. شما می توانید با استفاده از منابع آنلاین به تجارت ها در ذخیره زمان و پول و پیدا کردن بهترین کاندید برای شغل مورد نظر کمک کنید. در بازار شغلی رقابتی امروز، از تکنولوژی برای منفعت خود استفاده کنید و با بهره بردن از منابع آنلاین، محدوده جستجوی شغل خود را گسترش دهید.

  1. شبکه ارتباطات، شبکه ارتباطات، شبکه ارتباطات

شبکه ارتباطات زمانی که به دنبال شغل باشید حیاتی است. اغلب کارمندان اولین افرادی هستند که در مورد فرصت های شغلی جدید اطلاع دارن و می توانند شما را به مدیر استخدام با کلمات خوب معرفی کنند. به علاوه، هم چنین کارمندان می توانند دیدگاه هایی در مورد فرهنگ سازمانی شرکت فراهم کنند و به شما در آماده شدن برای مصاحبه کمک کنند. با این وجود، شبکه ارتباطات تنها به معنای به دست آمدن کارمندان توانمند نیست. بلکه همچین به معنای برقراری ارتباط با افراد حرفه ای دیگر در صنف شما است.

در وقایع اجتماعی مربوطه، نمایشگاه های تجاری و کنفرانس ها حضور بهم رسانید تا افراد جدید را ملاقات کنید و در مورد برند های جدید یاد بگیرید و فراموش نکنید که رزومه تان را در گردش قرار دهید. لطفاً رزومه خود را برای دوستان، خانواده و آشنایانی بفرستید که ممکن است بتوانند آن را بدست شخصی که استخدام می کند برسانند. با بهره بردن از شبکه ارتباطات خود، فرصت های خود را برای بدست آوردن شغل رویایی تان افزایش می دهید.

  1. برای مصاحبه ها آماده باشید

زمانی که شروع به پذیرش مصاحبه ها می کنید، مهم است که آماده باشید. این به معنای دانستن آنچه که در رزومه تان نوشته اید و درک خوبی از شرکت مورد نظر و نقش شغلی که می خواهید برای آن مصاحبه شوید. آماده بودن به شما کمک خواهد کرد که در میان کارمندان دیگری که زمانی را برای آماده شدن برای مصاحبه قرار نداده اند جلوتر باشید.

چندین عامل حیاتی وجود دارد که مدیران استخدام در مصاحبه ها به دنبال آن هستند و آماده بودن برای مصاحبه به شما کمک می کند به آنها نشان دهید که مهارت ها و ویژگی هایی را که آنها به دنبالش هستند دارا هستید. با کمی آماده بودن، می توانید فرصت های خود را برای تاثیرگذاری در جلسه مصاحبه و بدست آوردن شغلی که می خواهید افزایش دهید.

  1. بعد از مصاحبه پیگیر باشید

بعد از آنکه تمام تلاش خود را برای اطمینان موفقیت در مصاحبه انجام دادید، مهم است که پیگیر باشید و از مصاحبه کننده برای زمانی که برای شما اختصاص داده بود تشکر کنید. در ارتباط بودن بعد از مصاحبه حیاتی است، چرا که شما را در ذهن مدیر استخدام در اولویت قرار می دهد. با توجه به اینکه کارجویان زیادی برای یک موقعیت شغلی مشابه رقابت می کنند، چه شما شغل رویایی خودتان را بدست بیاورید یا نه، این گام های کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. بنابراین، فراموش نکنید که متن تشکر بفرستید و با آنها در ارتباط باشید! این کار می تواند کلیدی برای بدست آوردن بهترین شغلی باشد که در سال 2022 می توانستید داشته باشید.

این پنج پیشنهاد می تواند به شما در یک جستجوی شغلی موفق کمک کند. استفاده از تکنولوژی، شبکه ارتباطات و آماده سازی برای مصاحبه به شما در بدست آوردن شغلی که می خواهید در سال 2022 داشته باشید کمک خواهد کرد و فراموش نکنید که بعد از مصاحبه های تان پیگیر باشید و فرصت های خود را برای استخدام شدن افزایش دهید.

منبع: https://www.careerone.com