5 راهکار برای جستجوی شغل در سال 2023

Improve Your Job Search in 2023

 

بازار کار هنوز بسیار کساد است. شرکت ها به دنبال کارمندان خاص، تحصیلکرده و شایسته هستند که موقعیت های شغلی شان را پر کنند. جویندگان شغل باید روی پای خود بایستند و آماده باشند که این موقعیت های شغلی را بدست بیاورند. آنها باید خود را در روند شناسایی شغل درگیر کنند و یاد بگیرند که چطور فرصت هایشان را برای استخدام شدن بهبود ببخشند. فناوری نقش مهمی را در بازار کار ایفا می کند و در آینده به یک دارایی عظیم تبدیل خواهد شد. در اینجا راهکار هایی آورده شده اند که فرصت های شما را برای استخدام شدن بهبود می بخشند.

  1. از فناوری به نفع خود استفاده کنید

اینترنت روش های بسیاری را برای فرصت های استخدام به جویندگان کار ارائه می کند. استفاده از بیشتر این روش ها رایگان است و به شما در جستجوی شغلی تان کمک خواهند کرد. زمانی که از منابع آنلاین مانند صفحات شغلی یا رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، برای دریافت خبرنامه ها و هشدارهای شغلی ثبت نام کنید تا به شما کمک کنند که در محدوده جستجوی شغلی تان خبردار شوید. هشدارهای سفارشی شده برای شما شغل هایی را به طور مستقیم به جعبه دریافت ایمیلتان می فرستند که برای آن می خواهید درخواست دهید، بنابراین شما می توانید زمانی که شغل های رویایی تان پیش روی تان قرار گرفت سریعا عمل کنید!

اپلیکیشن هایی که کاربری موبایلی راحتی دارند به شما اجازه می دهند همانطور که برای شغل جستجو می کنید درخواست شغلی دهید- که به این معناست که لازم نیست منتظر باشید که به خانه برگردید و با لب تاپ خود درخواست شغلی ارسال کنید. استفاده از اپلیکیشن های موبایلی به شما اجازه خواهند داد که رزومه تان را مستقیما به ایمیل کارفرما ارسال کنید. هم چنین می توانید از رسانه های اجتماعی برای نیازهای جستجوی شغلی خود استفاده کنید. در فیس بوک، لینکدین، توییتر و دیگر پلتفرم های معروف به دنبال آگهی های شغلی باشید. با آنهایی ارتباط مستقیم بگیرید که در سازمان های مورد علاقه شما کار می کنند و تجربه شغلی را در پروفایل مدیر استخدام بررسی کنید.

  1. با افراد حرفه ای ارتباط بگیرید

شما می خواهید مطمئن شوید که افراد تاثیر گذار در حوزه یا صنف خودتان چه کسانی هستند و یک شبکه ارتباطی حرفه ای با افرادی بسازید که می توانند اطلاعاتی در مورد تجربه و دانش خود را با شما به اشتراک بگذارند. این افراد حرفه ای برای کسانی که به دنبال شغل هستند به عنوان ارتباط دهنده ها یا افرادی هستند که باید به سراغشان رفت. اینها افرادی هستند که نیاز به ملاقات آنها دارید و با آنها ارتباط بگیرید حتی اگر فقط ارتباط اینترنتی داشته باشید.

شما می توانید با افراد حرفه ای، به روش های مختلف ارتباطاتی را بسازید. زمانی را برای شبکه سازی مناسب با آنها قرار دهید. بعد از آنکه در مورد یک موقعیت شغلی از طریق سایت های شغلی آنلاین آگاه شدید با این افراد حرفه ای تماس بگیرید. این روند را به آرامی جلو ببرید و یک ارتباط حرفه ای بسازید. در وقایع اجتماعی مربوط به صنف خودتان شرکت کنید و با افراد تاثیر گذار در آن حوزه ارتباط بگیرید. وارد لینکدین شوید و صفحه های افراد حرفه ای  را که دنبال می کند ببینید. آیا پست های آنها همان پست های مورد علاقه شما هستند که دکمه می پسندم را کلیک کنید؟ با آن فرد ارتباط بگیرید و برای او پیام بفرستید! اغلب اوقات، در حقیقت افراد بزرگ در صنف شما برای شرایط ایده آل و روش شناسی ها رهبران فکری شما می شوند که می توانید با آنها موافقت کنید. روش های آنها را در حرفه خودتان به کار ببرید. با آنها ارتباط بگیرید، پست هایشان را دنبال کنید و آنها را بخوانید و ببینید چه کسانی نظرات گذاشته  اند، تا شبکه ارتباطی خودتان را با افراد پیشتاز در حوزه خودتان بسازید. هر چه افراد بیشتری را بشناسید، برای یافتن شغلی که کاملا برای تان مناسب است فرصت های بهتری پیدا خواهید کرد.

  1. رزومه تان را به شکل ساده و واضح بنویسید

در حدود 75 درصد استخدام کنندگان در روند استخدامی شان از سیستم ردیابی کارجو یا استخدام استفاده می کنند.

زمانی که برای یک شغل درخواست می دهید، استفاده از یک سیستم ردیابی رزومه کارجو (ATS) به شما اطمینان خواهد داد که رزومه تان فرصتی پیدا می کند که جلوی میز استخدام کننده قرار بگیرد. ATS به طور خودکار رزومه شما را برای یافتن کلمات کلیدی که کارفرما به دنبال آن است اسکن می کند. رزومه شما به آسانی برای سیستم ردیابی کارجو و استخدام کننده اسکن خواهد شد. زمانی که رزومه تان به شکل مناسبی فرمت بندی شده باشد و مدارک معتبر شما با توصیفات شغلی منطبق شوند یا حتی فراتر از توصیفات شغل روند، شما به عنوان برترین کاندید دیده خواهید شد. همه تحصیلات و دوره های آموزشی خود را در رزومه تان بنویسید. این کار شامل همه مدارکی هست که دریافت کرده اید. مهارت هایی که دارید و کارهایی است که می توانید برای شرکت انجام دهید. شما باید برای خوانده شدن تجربیات خود، توصیفات دقیق، مختصر و آسان در رزومه تان بنویسید.

  1. خودتان را برای مصاحبه ویدئویی آماده کنید

در دنیای گذشته کووید، مصاحبه ها به شکل ها مختلفی انجام می شد و اغلب کارمندان اولین دوره مصاحبه ها را از طریق چت ویدئویی انجام می دادند. شما انتظار دارید مجموعه ای از سوالات از شما پرسیده شود، مانند چرا به این شرکت/ موقعیت شغلی علاقه دارید و چرا به دنبال ترک موقعیت شغلی کنونی تان هستید. ممکن است از شما پرسیده شود که نمونه کاری را بر اساس موقعیت و صنفی که برای آن درخواست داده اید تحویل دهید یا ارائه کنید.

مصاحبه ها نیازمند آماده سازی هستند، اما به کمی تمرین هم نیاز دارند. شما باید خودتان را برای هر سوالی که آنها می پرسند آماده کنید. قبل از اولین مصاحبه واقعی تان جلوی دوربین شروع به صحبت کنید و برای مصاحبه تمرین کنید. ایجاد یک مصاحبه ساختگی با دوستان یا از طریق منابع آنلاین به شما در مورد سوالاتی که ممکن است پرسیده شود و به چه شکل بتوانید واضح صحبت کنید ایده کلی خواهد داد.

قبل از مصاحبه، تاریخچه کاری خود، نمونه کارها و دیگر اطلاعات مربوطه را مرور کنید. به علاوه مطمئن شوید تجهیزات مناسبی لازم برای مصاحبه ویدئویی را دارید. این شامل یک اینترنت بی سیم قوی، یک منطقه خالی از عوامل حواس پرتی و یک نرم افزار مناسب که برای اجرای یک چت ویدئویی لازم است.

  1. در مورد ارجاعات بپرسید

مهم نیست در حرفه خود در چه موقعیتی قرار دارید، شما احتمالا ارتباطاتی دارید که بالاتر از شما هستند. سوال در مورد ارجاعات از کارفرمایی کنونی تان یا همکارنتان در این حوزه را در نظر داشته باشید. به دنبال افرادی با وظایف شغلی مشابه با شغل خودتان باشید. شما می خواهید به دنبال توصیه ها از شخصی باشید که می داند چطور می توان در مکانی که برای استخدام آمده اید کار کنید. این نوع ارجاع می تواند برای اعتبار بخشی به شما استفاده شود.

پیدا کردن شغلی که مناسب شما باشد نیازمند تلاش و کوشش سخت است. بهترین روش برای بدست آوردن شغلی که می خواهید این است که مثبت اندیش و متمرکز باشید. بر تمام تلاشتان و کمک گرفتن از هر منبعی که کمک کننده باشد تمرکز کنید. اگر سخت کار کنید، اعتماد به نفس تان را حفظ کنید و مثبت اندیش باشید در نهایت شغل رویایی خود را که به دنبالش بودید به دست می آورید.

منبع: https://jobs.togethersc.org