پنج روش برای استخدام افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند

Recruit New Graduates

قوانین مربوط به روند استخدام شرکت ها تغییرکرده است. پاداش و مزایا تنها عوامل اساسی مهم در استخدام موفقیت آمیز افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند نیست. اکنون، کارفرماهای بالقوه در مورد فرصت های یادگیری و پیشرفت، روند کاری، برنامه های رفاهی، تنوع و ارزش های شرکت سوالاتی می پرسند. در حالی که امروزه شرکت ها برای استخدام افراد با استعداد در رقابت با یکدیگر هستند، اغلب کارجویان خود را در موقعیتی می بینند که پیشنهادات شغلی متعددی دارند. اغلب اوقات تصمیم در مورد اینکه کدام فرصت شغلی را انتخاب کنند سخت است، به خصوص در مورد افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و می خواهند کار خود را در شرکت هایی شروع کنند که به رشد شخصی و حرفه شان کمک کنند و هم چنین آنها را برای خود واقعی شان توانمند سازند.

برای استخدام کنندگانی که به دنبال جذب با استعداد ترین ها هستند، قرار دادن تجارت شان به عنوان بهترین انتخاب فارغ التحصیلان دانشگاهی کار آسانی نیست. این کار نیازمند زمان، تلاش، سیاست های خوب، ارزیابی متعدد پبشنهاد های شغلی شان است و هم چنین برنامه هایی که پاسخگوی نیاز و درخواست های فارغ التحصیلان امروزی باشند. چه این کار پروژه چند ملیتی باشد و چه یک استاراپ توسعه ای سریع، همیشه داشتن یک نام برند معتبر تضمین نمی کند که شما با استعدادترین کارجویان را جذب کنید.

در ادامه پنج رویکرد آورده شده است که می توانند یک شرکت را به عنوان کارفرمای انتخاب شده فارغ التحصیلان جدید قرار دهند.

راه های شغلی که فراتر از استخدام به پیشرفت های حرفه ای برتری می دهد

برای فارغ التحصیلانی که اولین موقعیت شغلی تمام وقت خود را تجربه می کنند، فرصت به دست آوردن مسیری درونی برای پیشرفت در مهارت های حرفه ای حیاتی است. با این وجود، توسعه راه های حرفه ای پیشرفت شغلی به عنوان بخشی از راهکار های استخدام و جذب نیروی انسانی نمی تواند رویکرد آسانی باشد. زمانی که با یک کارجو مصاحبه می کنید، در مورد بزرگنمایی فرصت های رشد در مسیری بی انتها تمرکز کنید.

در مورد آنچه که آنها یاد خواهند گرفت، ابزارهای آموزشی و چگونگی روند های خاص معارفه و معاشرت کارمندان که برای شروع حرکت در مسیر موفقیت می تواند به آنها کمک کنند جزئیاتی به اشتراک بگذارید. کلماتی که مورد توجه کارجویان امروزی هستند شامل فرصت های رشد، عدم وابستگی، تصمیم گیری و ابتکار عمل هستند. الهام بخش باشید: در مورد اینکه چگونه افراد می توانند سهمی در اهداف و دیدگاه های شرکت داشته باشند مطالبی را به اشتراک بگذارید.

مکالمه  دو طرفه در مصاحبه ها

مهارت های تعاملی بخشی درونی در موفقیت همه کارمندان یک شرکت هستند. در طی مصاحبه برای یک موقعیت شغلی،  برای سنجش شایستگی هایی فراتر از شایستگی های فنی مانند اشتیاق، بلند پروازی، کنجکاوی و انگیزه، از روش هایی استفاده می شود.سوالات با پاسخ آزاد در مورد مدیریت چالش ها، دیدگاه آنها در مورد تجربیات کاری گذشته شان، سناریو ها یا افکارشان در مورد معنای همکاری و خلاقیت، می تواند برای یافتن زمینه های ارزشمند به آنها کمک کند. هم چنین، فرصت های شغلی می توانند یک مکالمه دو طرفه را تضمین کنند در حالی نشانگر انگیزه های اولیه شما در آن زمینه ها باشند.

همکاری در مسئولیت های اجتماعی در مرکز توجه

فارغ التحصیلان جدید به طور افزایشی به موضوعاتی مانند محیط، تنوع و برابری، رفاه، سلامت ذهنی و عدالت اجتماعی علاقه مند هستند. تعداد روبه رشدی از کارجویان می خواهند در مورد همکاری در برنامه های مسئولیت اجتماعی، تعهد به پایداری، مشارکت و دیگر مسائل اجتماعی جزئیاتی بدانند. کارجویان انتظار دارند پاسخی بیش از ” بله ما به آن موارد متعهد هستیم” را بشنوند. شما باید صادق باشید و بتوانید در مورد انگیزه های اولیه بجا، چگونگی مدیریت کارجویان و نظارت بر روند کاری شان ( به طور مثال آیا آنها رهبری کارمندان را بر عهده خواهند داشت؟) و جایی که کارمندان می توانند به عنوان اعضای تیم پشتیبانی فعالیت کنند جزئیاتی فراهم کنید.

پاداش رقابتی

مطالعات نشان داده است که پکیج های پاداش و مزایا اولین اولویت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است که به دنبال کار هستند. پیشنهادات خود را تحت ارزیابی و تحلیل سالیانه قرار دهید و آن ها را به ترتیب با شرایط بازار، پاداش و تقاضا منطبق کنید.

انعطاف پذیری در همه چیز

همه گیری کرونا به همه ما اهمیت مدل های کاری منعطف پذیر را یاد داد. این موضوع تاثیر بلند مدت خود را زمانی نشان داد که تبدیل به یک سنجش موقت برای انتظارات پیش رو در مورد بخشی از استخدام های جدید افرادی شد که می خواهند بگویند کجا و چه زمانی و چطور می خواهند کار کنند. درخواست برای انعطاف پذیری، از ساعات و محل کاری به خوبی فراتر رفت. برای مثال چیزی که می توانید پیشنهاد دهید، یک برنامه رفاه است که شما را قادر می سازد انتخاب های رفاهی داشته باشید که برای شما بهترین است ( تا 1000 دلار به ازای هر کارمند در سال)، این می تواند با استقبال خوبی از سوی کارمندان مواجه شود و در زمان مصاحبه با فارغ التحصیلان جدید نقطه بحث محبوبی باشد.افزایش استخدام و تجربه پذیرش کارمند طرحی نیست که تاریخ پایانی داشته باشد. داشتن اصول درست و بجا برای قرار گرفتن در راس انتخاب برای استخدام می تواند برای هر کس تلاشی همکاری گونه و ادامه دار باشد.

منبع : https://recruitingdaily.com