هفت نشانه که به کار خود آسیب می زنید

sabotaging your career

امروزه سخت نیست در محیط کاری، خوب ببنید و خودتان را از دیگران جدا کنید. در حقیقت، خود نمایی در یک زمان – به شکل دورکاری، ترکیبی یا کار تمام وقت در اداره– و اغلب مراقب شغل خود بودن برای آنکه خود را از اکثر همکاران خود بالاتر ببرید کافی است.

من کار خود را 14 سال پیش در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان توسعه دهنده نرم افزار شروع کردم. زمانی که بازنشسته شدم، به عنوان مدیر فناوری اطلاعات کار کردم. من می دانم پیشرفت در کار از هر دو طرف میز مصاحبه به چه معناست. اگر می خواهید زندگی کاری خود را ارتقا دهید، یکی از بهترین کارها اطمینان از این موضوع است که از  دام های خود تخریبی خودتان اجتناب کنید که افراد بسیاری را دیده ام که در این تله ها گرفتار شده اند.

در اینجا 7 نشانه آورده شده است که شما خودتان به پیشرفت شغلی تان صدمه می زنید.

  1. کم ترین حد ممکن کار می کنید

زمانی که به ارتقای شغلی خود نزدیک هستید، مدیران به دنیال ارتقا دادن به افرادی هستند که به فراتر از وظایف تعیین شده شان می روند. اگر شما یکی از همان افرادی هستید که یک روز کاری را تنها با انجام دادن کارهایی که وظایفتان بوده است به پایان می رسانید، پس برای ارتقای بعدی خودتان فرصتی نخواهید داشت.

  1. دیر خود را نشان می دهید

پدرم همیشه به من می گفت : ” خود را نشان دادن نیمی از جنگ است” ، و در مورد حرفه من، متوجه شدم که چقدر این موضوع به درستی کاربرد دارد. هر روز خودی نشان دهید و به سرعت وابستگی تان را نشان می دهید. شخصی باشید که بتوانید قبل از آنکه رئیستان بگوید وظایفی را انجام دهید.

  1. مبارزه را انتخاب می کنید

هیچکس فردی را که دردسر ساز است دوست ندارد و به خصوص در محیط یک اداره بسیار صادق است. اگر شما با همکارانتان دعوا را انتخاب می کنید ( البته که نه دعوای فیزیکی)، به فرصت های رشد حرفه تان لطمه وارد کرده اید. کسی نمی خواهد با شما کار کند و شما بسیاری از فرصت های پیشرفت شغلی را از دست خواهید داد. برای مثال، فرصت هایی هستند که شما توسط همکاران سابق تان برای کار در شرکت دیگری که حقوق بالاتری دارد معرفی نمی شوید.

  1. به طور مداوم شکایت می کنید

کسانی که مدام شکایت می کنند بی ارزش هستند. خودتان را با شکایت نکردن از دیگران جدا کنید. شما همه شرایط کاری خود را دوست نخواهید داشت، اما ابراز شکایت مداوم در محیط اداره می تواند همکارانتان را اذیت کند و رئیس تان قانع می شود که شما برای مسئولیت های بیشر مناسب نیستید و بدون نگرانی، شما از شرکت اخراج خواهید شد یا ممکن است بلافاصله بعد از دریافت تذکر مجبور به ترک شغل تان شوبد.

  1. به فرصت ها “نه” می گویید

تقریبا همه ارتقاهای شغلی من به استقبال از یک فرصت جدید و به خصوص فرصت های ترسناک همراه بود. از نظر روانشناسی، به راحتی می توان مطمئن شد که برای ارتقای شغلی ” اماده نیستیم” یا در مورد انجام کار جدید اطلاعات کافی نداریم. اما، مقاومت کردن نتایج منفی مداوم به دنبال دارد. از فرصت ها برای چگونگی رشد شغلی تان استفاده کنید. گاهی اوقات، ممکن است لقمه بزرگتر از دهانمان برداریم، اما انسان ها هم راه سازگار شدن را پیدا می کنند. همانطور که پیش می رویم یاد می گیریم. از نه گفتن به فرصت ها دست بردارید

  1. هرگز درخواست ارتقای شغلی نمی کنید

گاهی اوقات،  فقط نیاز داریم که ارتقای شغلی را درخواست کنیم. گرچه، پاسخی که برای این مسئله به آن می رسید “نه” است، تا به حال  به رئیستان گفته اید که شما عضو یک تیم هستید و دوست دارید به مرحله بعد بروید. رئیستان احتمالا به یاد می آورد چرخه ارتقای شغلی بعدی به زودی باید اتفاق بیوفتد و هرگز نمی دانید چه فرصت هایی وجود دارند که شما اطلاعی از آن ها ندارید. درخواست برای ارتقای شغلی و فرصت های جدید دری را برای مکالمه سالم باز می کند که شما را در فرصت بعدی برای پیشرفت قرار می دهد.

  1. شما می گویید: ” این وظیفه من نیست”

بازیکنان یک تیم ارتقا پیدا می کنند. بخصوص اگر شما منعطف پذیر نباشید، فرصت هایتان برای پیشرفت را نابود می کنید چرا که شرکت شما ممکن است برای انجام کارها فقط به شما وابسته باشد. گفتن ” این وظیفه من نیست” برای تخریب شغل تان می تواند مانند یک جاده یک طرفه باشد.یا حتی باعث تنزل موقعیت یا اخراج شما می شود.

 

منبع :  https://www.theladders.com