ویژگی های شخصیتی که باعث استخدام شما می شوند

Personality Traits

بله، کارفرمایان آینده نگر می خواهند بدانند مهارت شغلی شما چیست. اما هم چنین دوست دارند در مورد بخشی از ویژگی های شخصیتی شما بدانند که برای توسعه تجارت شان کمک کننده باشند.

 • بیشتر از هر زمانی، کارفرمایان می خواهند در مورد ویژگی های شخصیتی شما یا همان “مهارت های تعاملی” بدانند که نه تنها اطلاعاتی از تجربیات کاری شما است، بلکه سطح مهارتی شما را نیز نشان می دهند.
 • مهارت های تعاملی شامل ارتباط مثبت، استقلال و داشتن استراتژی و روحیه کنجکاوی است.
 • ای ویژگی ها می توانند شما را از دیگر کارجویان با مهارت های حرفه ای مشابه متمایز کند.
 • این مقاله برای کارجویانی است که می خواهند بدانند کدام ویژگی های شخصیتی می تواند پیشنهاد شغلی به همراه داشته باشد و چطور می توانند مهارت های تعاملی شان را نشان دهند.

زمانی که به دنبال شغل هستید، مهارت های حرفه ای و تجربیات کاری تنها بخشی از چیزی است که مصاحبه کنندگان می خواهند بدانند. گرچه نشان دادن این موضوع سخت است اما اغلب برای بدست آوردن یک شغل، اثبات ویژگی های شخصیتی یا “مهارت های تعاملی” که نشان می دهند شما برای این موقعیت شغلی شرکت مناسب هستید حیاتی است.

چرا مسئله مهارت های تعاملی مهم است

در حالی که اغلب مصاحبه های شغلی تجربیات رسمی هستند، شما نمی خواهید آنقدر خشک و رسمی باشید که ویژگی های شخصیتی تان نمایان نشوند. ویژگی هایی که می توانید به کارفرمایان آینده نگر نشان دهید مهارت های تعاملی را که آنها برای استخدام موقعیت شغلی جدید به دنبالش هستند دارا هستید.

سوزان پپکورن مربی ارشد و راهکارشناس شغلی می گوید: ” کارفرمایان می خواهند بدانند که شما شایستگی لازم برای این موقعیت شغلی را دارید، اما هم چنین می خواهند ببینند که آیا شما با فرهنگ سازمانی شرکت همسو هستید. تنها روش برای دستیابی به این موضوع دانستن ویژگی های شخصیتی شماست”.

زمانی که تجربیات و مهارت های فنی شما ممکن است دقیقا با مهارت ها و تجربیات کارجوی دیگری تطابق داشته باشند، مهارت های تعاملی تان باعث می شود برای گرفتن این شغل پیروز شوید. تجارت های امروزه بیشتر از قبل برای مهارت های تعاملی اولویت قرار داده اند. آنها به دنبال کارجویانی هستند که مستقل، کنجکاو، منعطف و ارتباط گیرندگان موثری باشند که تحت فشارهای کاری به خوبی کار می کنند و آنها تنها چند نمونه از ویزگی های شخصیتی عالی هستند که می توان نام برد.

روزمری هافنر مدیر ارشد spins و مدیر ارشد منابع انسانی سابق در CareerBuilder می گوید : ” مهم است که مهارت های تعاملی را برجسته کنید که می توانندبه کارفرمایان ایده ای در مورد این موضوع بدهند که شما چقدر سریع می توانید خود را با مشکلات تطبیق دهید و به دنبال حل مسئله باشید، آیا با وابستگی به دیگران بخواهید ادامه دهید و با چه کیفیتی می توانید دیگران رهبری کنید و به آنها انگیزه بدهید”.

نکته کلیدی: ویژگی های شخصیتی یا “مهارت های تعاملی” که انتخاب می کنید در جلسه مصاحبه  نشان دهید، می توانند به اندازه”مهارت های فنی”  یا تجربیات کاری شما مهم باشند.

ویژگی های شخصیتی که باعث استخدام شما می شوند

کارشناسان استخدام و مدیران تجاری ویژگی های شخصیتی را مورد سنجش قرار می دهند که بتوانند بین یک کارجوی قوی و کارجویی که برای گرفتن شغل مورد توجه قرار گرفته است تفاوتی ایجاد کنند.

 1. انعطاف پذیری

کارمندان به ندرت برای یک کار واحد استخدام می شوند. به خصوص در تجارت های کوچک، شرکت ها به افرادی نیاز دارند که فراتر از وظایفشان مشتاق به پیشرفت باشند و هر آن چه که ضروری است انجام دهند. ران سلواچ موسس و مدیر اجرایی سابق شرکت نرم افزاری استعدادیابی HRMC می گوید: “یک تجارت کوچک نیازمند افرادی است که نه تنها بتوانند آشفتگی ها را تحمل کنند، بلکه خودشان را در این آشفتگی ها شکوفا کنند.”

 1. داشتن استراتژی

روانشناس و مربی حرفه یابی الین شارگا می گوید که هر تجارتی نیازمند یک متفکر استراتژیک است. مدیران استخدام فردی را می خواهند که نه تنها اهداف بلند را تشخیص دهد، بلکه برنامه ای را برای رسیدن به آن اهداف طراحی کند. هم چنین باید بدانید که چطور استراتژی های خودتان را در کار منتقل کنید، به طوری که افراد دیگر با آن همراه شوند. قوه قانع کنندگی زمانی به آسانی بدست می آید که بتوانید با همکاران از نسل های مختلف ارتباط برقرار کنید.

 1. قاطعیت

سالاوچ می گوید که افرادی که می توانند از قوه قضاوت خودشان استفاده کنند و تصمیم به انجام کاری را بگیرند برای هر شرکتی ارزشمند هستند. مدیران تجاری نمی توانند خودشان را در هر تصمیم کوچکی درگیر کنند، بنابراین به دنبال کارجویانی هستند که از عمل کردن با تصمیم خودشان ترسی نداشته باشند. برای هر کسی که امیدوار است روزی به مقام مدیریت یا رهبری یک تجارت برسد، توانایی عمل کردن و پذیرش مسئولیت تا رسیدن به نتیجه ضروری است.

 1. کنجکاوی

تجارت های کوچک به طور مداوم به انتطباق و تکامل یافتن نیاز دارند و به دنبال کارجویانی هستند که می توانند و می خواهند این کارها را انجام دهند و کسانی اند که تشنه دانش هستند. کارجویانی که اشتیاق و علاقه خود را برای یادگیری مداوم مهارت ها و روش های جدید نشان می دهند نسبت به آن هایی که در مورد خودشان فقط برای پر شدن یک موقعیت شغلی واحد فکر می کنند برتری دارند. اگر می توانید توانایی کار در محیط هایی را نشان دهید که از حاشیه امن خودتان بیرون می آیید، شما یک دارایی با ارزش دارید.

 1. تفکر مستقل

بعضی کارمندان با هرآنچه که رئیس می گوید بدون پرسیدن سوال کنار می آیند. این افراد ممکن است برای ارتقای عزت نفس مدیر خوب باشند، اما در نهایت مدیران به اعضای تیمی نیازمندند که وضعیت کنونی را اگر برای تجارتشان بهتر است به چالش بکشانند. مگ شوییتز رئیس و مدیر ارشد سابق Medifast می گوید: “من افرادی را می خواهم که …. از ایستادگی برای چیزی که فکر می کنند برای شرکت مناسب است ترسی نداشته باشند.” “هم چنین به دنبال افرادی هستم که بدانند ضرورتا نباید با هر تصمیمی که شرکت می گیرد موافق باشند، اما آن ها باید روشی را برای حمایت تیم شان با یک رویکرد متحد پیدا کنند.”

 1. عضو یک تیم بودن

بیشتر شغل ها نیازمند تیمی است که با هم کار می کنند، کارفرمایان نیازمند کارمندانی هستند که با مشتریان و پیمانکاران هر از گاهی بیرونی تعامل داشته باشند. توانایی همکاری و کار به شکل مطلوب و با کیفیت با دیگران، کلید بخشی از نزدیک شدن شما به هر شغلی است. پپکورن می گوید:” کارفرمایان برای کارجویانی ارزش قرار می دهند که به میزان کافی برای همراهی با سبک های کاری و شخصیت های افراد مختلف منعطف باشند”. ” بخشی از گنجینه رفتاری که در مصاحبه برای گرفتن یک شغل سوال می شود، مثال هایی از دستاوردهای کاری در یک تیم است”.

 1. هماهنگی با فرهنگ سازمانی

ممکن است برای هر کارفرمایی ویژگی های شخصیتی متفاوتی ارزش باشد، اما آنها به دنبال افرادی هستند که با  فرهنگ سازمانی همسو هستند که بدست آمدن این موضوع سخت ولی دست یافتنی است. فرهنگ سازمانی هر شرکت کمی متفاوت است اما بر اساس ارزش های اصلی مشترکی هستند. آن چیزی که برای کارفرمایان بیشترین اهمیت را دارد این است که شخصی که استخدام می کنند ارزش هایی را که در زندگی روزانه شان دارند در خود داشته باشند. مکس یودرف مدیر اجرایی شرکت آموزش آنلاین نرم افزار Lessonly می گوید: ” فرهنگ سازمانی ما بر اساس محیط کاری تعیین شده است که افراد در آن سخت مشغول کار هستند و محیط کاری متواضعانه، خود درون نگر و همکاری گونه ای است”. “نقش های مختلف به شکل مشخصی به افراد خاص متفاوتی نیاز دارند، اما همه ما انگیزه اصلی را داریم.”

پیشنهاد: قبل از مصاحبه، در مورد ویژگی های شخصیتی که ممکن است برای آن کارفرما ارزش باشد فکر کنید. با این روش، شما برای پاسخگویی به سوالات مهارت های تعاملی آماده خواهید شد و نشان می دهید که شما همان نوع شخصیتی هستید که به دنبال استخدامش هستند.

چگونه ویژگی های شخصیتی را نشان دهید

نشان دادن ویژگی های شخصیتی در رزومه سخت است، بنابراین ضروری است که آنها را طی مصاحبه نشان دهید. شیتز اشاره می کند که روایت پردازی استراتژیک می تواند ویژگی های شخصیتی شما را به مدیران استخدام نشان دهد

او می گوید: ” اشتراک گذاری آن روایت هایی که نشان می دهد چگونه شما در یک تجربه کاری عمل کرده اید به شدت برای کمک به شما برای بیان ویژگی های شخصیتی تان مهم هستند”. “در مورد این موضوع که چطور می توانید در زمان های سخت خود را مدیریت کنید، یا چطور طی زمان های مثبت یا منفی به عنوان رهبر خود را نشان می دهید بحث کنید.”

او می گوید:” هافنر موافق است و می افزاید که برای مثال، با بیان ساده این موضوع که شما عضوی از یک تیم هستید برای بیشتر مدیران استخدام کافی نیست. به جای آن، نمونه ای واقعی از زمانی را فراهم کنید که شما به عنوان عضوی از یک تیم برای رسیدن به یک هدف کار کرده اید.

یودر می گوید که بهترین روش برای بیان ویژگی های شخصیتی شما بیان خودتان به شکل ساده است. ” اگر به شما بهترین گزینه برای موقیعت شغلی باشید، مشخص خواهد شد. اگر مناسب آن موقعیت شغلی نباشید، باز هم مشخص خواهد شد”. “مهمترین موضوع یادآوری زمانی است که برای مصاحبه رفته بودید که به طور کامل دو طرفه است – به همان اندازه که با شما مصاحبه می کنیم با ما مصاحبه می کنید.”

آیا می دانستید؟  در مصاحبه زمانی که در مورد مهارت های تعاملی تان پرسیده می شود و نمونه هایی را  بیان می کنید، برای شما و شخص مصاحبه کننده مشخص خواهند کرد که آیا به اندازه کافی مناسب فرهنگ سازمانی این شرکت هستید یا خیر.

مهارت های ترکیبی و ویژگی های شخصیتی برای یک استخدام ایده آل

نیازی ندارید که خودتان را به ویژگی های شخصیتی که در بالا به آن ها اشاره شد محدود کنید. زمانی را بگذارید و به اوقاتی که در کارتان گذرانده اید فکر کنید که حس غرور به شما می دهد، سپس برنامه ریزی کنید که چه ویژگی های شخصیتی یا مهارت های تعاملی در آن زمان در شما وجود داشته است. اگر چنین برنامه ریزی هایی را در پس ذهن خود داشته باشید، آن می تواند شما را برای پاسخ به سوالات “عجیب” مصاحبه که به طور مستقیم به تجربیات یا مهارت های فنی شما مرتبط نیستند آماده کند.

در ذهن داشته باشید که نباید در این موضوع زیاده روی کنید. این کار برای آشنا شدن با نقاط قوت خودتان است و در ادامه بدست آوردن چهارچوبی برای بیان آنها به شکلی که برای شرکتی که می خواهید شغلی در آن داشته باشید جذاب باشد. در مورد مهارت های مصاحبه ای که باعث می شوند استخدام شوید بیشتر یاد بگیرید. راس مودریک، چاد بروکس، نیکل فالون و کیم آن زیماران مطالبی در مورد این نوشته منتشر کردند و گزارشاتی در مورد این مقاله داشته اند. مصاحبه های منبع برای  ورژن قبلی این مقاله انجام شده بود.

 

منبع : https://www.businessnewsdaily.com