هشت روش برای پیدا کردن شغل بدون داشتن تجربه

find a job with no experience

شما برای بدست آوردن یک شغل به تجربه نیاز دارید، اما باید شغلی هم داشته باشید که بتوانید تجربه بدست بیاورید… چگونه برای رسیدن به شغلی اولین قدم خود را بر می دارید؟ چه شما فردی باشید که به تازگی فارغ التحصیل شده است، یا به دنبال یک مسیر شغلی جدید باشید، داشتن این احساس که برای گرفتن آن شغل تجربه ای ندارید می تواند ناامید کننده باشد. بنابراین در این جا بعضی ار روش ها آورده شده اند که (به نظر می آید) می توانید به کمک آن ها به غیر ممکن ها برسید و شغلی حتی بدون داشتن تجربه بدست بیاورد!

  1. مسئله را مورد خطاب قرار دهید

اگر تجربه کمی دارید، حقیقت را سرسری نگیرید. معرفی نامه جای مناسبی است که هر گونه شکاف را در رزومه تان مورد خطاب قرار دهید، بنابراین از این فرصت برای مورد خطاب قرار دادن هر گونه ملاحظاتی که کارفرما ممکن است داشته باشد استفاده کنید. سپس …

  1. بر روی آنچه که می توانید انجام دهید تمرکز کنید

تجربه مهم است، اما ایده شما در مورد کار، شخصیتتان، درک شما از فعالیت های شرکت ، انگیزه، انعطاف پذیری و ایده های شما در مورد آینده هم مهم هستند و این لیست می تواند تا بی نهایت ادامه پیدا کند، بنابراین فقط خود را درگیر یک موضوع نکنید.

  1. تجربه ای را که نمی دانید دارید پیدا کنید

اگر احساس می کنید برای شغلی درخواست داده اید که تجربه ای در آن ندارید، قطعا بدانید که این درست است. به شغل های گذشته های خود فکر کنید و تلاش کنید ارتباطی بین تجربه ای که نیاز دارید و تجربه ای که داشته اید برقرار کنید. به یاد داشته باشید: نیاز نیست که دقیقا مانند هم باشند، کلمه کلیدی که باید در ذهن داشته باشید ارتباط است. اگر یک جلسه را ترتیب داده اید یا به تلفن ها پاسخ داده اید، این تجربه اداری است. اگر یک صفحه فیس بوک راه اندازی کرده اید یا یک آگهی کاغذی درست کرده اید این بازاریابی است. دیدتان را وسیع تر کنید!

  1. تجربه خلق کنید

کارهای داوطلبانه ، تجربه های کاری یا کارآموزی انجام دهید. اما ( همانطور که در بالا اشاره شد) مطمئن شوید تجربه شما به آن شغل مرتبط است. اگر هنوز گام های اولیه را برمی دارید، با انجام کارهای غیر مرتبط زمان را از دست ندهید، به خصوص اگر که پرداختی هم به شما داده نشود!

  1. هدف خود را نشان دهید

اگر واقعا می خواهید وارد یک صنف خاص شوید، مطمئن شوید افراد دیگر این را می دانند. در بحث های مرتبط با آن صنف در لینکدین شرکت کنید، به گروه های مرتبط ملحق شوید، در رویداد های شغلی و شبکه ای حضور بهم رسانید و مطئن شوید اشتیاق خود را در جمع نشان داده اید.

  1. ارتباط برقرار کردن

اگر شما سطح مطلوبی از تجربه را ندارید، به داشتن اعتماد نیاز دارید. ارتباط برقرار کنید و با کسانی که به شما پیشنهاد می شود ارتباط بگیرید. کارفرمایان به احتمال بیشتر اگر که شما به توصیه شخصی آمده باشید که آنها به او اعتماد داشته اند، می خواهند نگاهی کلی به شکاف در تجربه شما بیندازند. اطلاعات بیشتری در مورد ارتباط برقرار کردن موثر پیدا کنید.

  1. برای آگهی های شغلی فرضی درخواست بدهید

اگر تنها برای مشاغلی که آگهی شده اند درخواست می دهید، بر اساس چندین معیار مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت. به طور فرضی برای شرکت های که مورد علاقه تان هستند درخواست شغلی بدهید، نشان دهید که تحقیق خود را انجام داده اید و بپرسید که آیا فرصت های شغلی برای شما وجود دارد یا خیر در حالی که قصد وارد شدن به این صنف را دارید. اگر جواب منفی بود، بپرسید که آیا می توانید طی شش ماه آینده باز هم درخواست دهید و متوجه شوید که در این حین برای بهبود شانس های خود چه کارهایی باید انجام دهید.

  1. مصاحبه انجام دهید

حداقلش این است که فقط بر روی انجام مصاحبه تمرکز کنید. این روش بهترین موقعیت برای خطاب قرار دادن کمبود تجربه هایتان است و بهترین مکان برای نشان دادن قدرت های شما به دیگران است. به یاد داشته باشید: حتی اگر توانایی انجام کار تنها عاملی باشد که مصاحبه کننده به آن توجه می کند، و هم چنین به انگیزه شما و مناسب بودن شما با فرهنگ سازمانی شرکت نیز مورد توجه هستند. در همه این موارد عملکرد عالی داشته باشید. چه کسی می داند …. ممکن است داشتن 2 مورد از 3 مورد کافی باشد!

منبع : https://www.reed.com