8 چالش کار از منزل و راه های غلبه بر آن ها

8 Challenges of Working From Home

کار از منزل مزایای قابل ذکری دارد که شامل رضایت شغلی بالاتر و تعادل بهتر بین زندگی کاری و شخصی است. گرچه مزایای زیادی برای سبک کاری دورکاری وجود دارد اما ممکن است متوجه شوید که با موانعی هم ممکن است در این نوع محیط کاری مواجه شوید. دانستن در مورد این چالش های بالقوه که می تواند زمانی که خارج از محیط کاری مرسوم هستید اتفاق بیوفتند می توانند به شما در آماده شدن برای راه حل مقابله با این چالش ها و غلبه کردن بر آن ها کمک کننده باشد. در این مقاله ما نشان می دهیم که کار از منزل به چه معناست و 8 چالشی را بیان می کنیم که ممکن است هنگام کار از منزل با آن ها مواجه شوید و هم چنین چطور بتوانید برآن ها غلبه کنید تا بتوانید بازدهی خود در سبک کار دور کاری را افزایش دهید.

کار از منزل به چه معناست

 در کار از خانه یا دورکاری افراد وظایف کاری خود را از خانه هایشان یا دیگر محیط های خارج از محیط کاری کارفرما انجام می دهند. این سبک کاری به افراد اجازه می دهد در انجام کارهایشان انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند، درحالی که در خانه و در کنار دوستان و اعضای خانواده هایشان هستند. بعضی افراد کار از خانه را انتخاب می کنند، در حالی که بعضی دیگر کار در فضای عمومی مانند کافی شاپ یا اداره را ترجیح می دهند. اگر از منزل کار می کنید، ممکن است افزایش بازدهی خودتان را در زندگی حرفه ای و شخصی تان تجربه کرده باشید.

8 چالش کار از منزل و چگونگی غلبه بر آن ها

در اینجا 8 چالش کار از منزل که ممکن است با آن ها مواجه شوید آورده شده اند و هم چنین راه هایی که می توانید بر آن ها غلبه کنید بیان شده اند:

  1. احساس گوشه گیری

در حالی که تنهایی به شما در تمرکز کردن و نبود عوامل حواس پرتی کمک می کند، هم چنین ممکن است باعث شود که احساس گوشه گیری از دیگران را تجربه کنید. در محیط های کاری مرسوم معمولا شما توسط افراد دیگری احاطه شده اید که ممکن است با آن ها طی روز کاری در زمان استراحت صحبت کنید و تعامل داشته باشید. یک روش که می توانید از این احساس اجتناب کنید داشتن یک برنامه زمانی ملاقات حضوری با همکارانی است که در نزدیکی شما زندگی می کنند. این کار به شما اجازه می دهد که زمانی را استراحت کنید و محیط کارتان را برای مدت کوتاهی ترک کنید. ممکن است این کار برای بهبود بازدهی و حالات روحی تان هم مفید باشد.

از سوی دیگر می توانید یک فضای همکاری را پیدا کنید که در آن بتوانید در کنار افراد دورکار دیگر باشید. با انجام این کار قادر خواهید بود در محیط های کاری دور کاری مختلفی کار کنید و هم چنین ممکن است با دیگر دورکار هایی که در این محیط های کاری فعالیت می کنند روابط حرفه ای را بسازید. ممکن است حتی بتوانید لب تاب خود را به یک کافی شاپ یا کتابخانه ببرید تا چند ساعتی را آنجا کار کنید که می تواند به شما برای کم کردن احساس گوشه گیری از دیگران طی روز کاری تان کمک کننده باشد.

  1. احساس عدم ارتباط

در حالی که کار دور از محیط شرکت می تواند به شما در کاهش عوامل حواس پرتی در محیط کار که ممکن است به طور نرمال تجربه کرده باشید کمک کننده باشد، هم چنین این سبک کاری باعث می شود که احساس کنید ارتباطتان با تیم کاری خود را از دست داده اید. مکالمات خودمانی که در محیط کار داشته اید می تواند به شما این احساس را بدهد که با دیگران در ارتباط هستید. هم چنین این کار روشی مناسب برای مطلع شدن از اخبار و همدردی با دیگران است.

ممکن است برای مدیریت کار به شکل دورکاری نیاز داشته باشید که چند روزی در هفته یا ماه را در محل شرکت کار کنید. مطمئن شوید که از این فرصت بیشترین استفاده را ببرید، چرا که زمان مناسبی برای تعامل با همکارانتان است. اگر چنین گزینه ای را ندارید، از طریق کمک گرفتن از تکنولوژی و ویدئو کنفرانس یا حتی پیام متنی به اعضای تیم تان ارتباط خود را با آن ها حفظ کنید. در مورد جلسات دور کاری اعضای تیم در محلی که برای همه راحت است با مدیرتان صحبت کنید. این کار اعضای تیم را تشویق می کند که با یکدیگر در ارتباط باشند و مشتاق دیدار یکدیگر باشند.

  1. داشتن تعادل زندگی کاری و شخصی مناسب

زمانی که برای کار رفت و آمد می کنید، وقتی محل کار را ترک می کنید راحتتر می توانید از کارتان دور شوید. کار به شکل دور کاری به این معناست که شما هرگز به طور واقع محیط کارتان را ترک نمی کنید، به خصوص اگر که در منزل کار می کنید. ادامه کار برای مدت طولانی پس از اتمام ساعات کاری عادی به راحتی اتفاق می افتد، چرا که شما مجبور نیستید کارتان را متوقف کنید یا می توانید به کارتان ادامه دهید. داشتن ساعات کاری منعطف یکی از مزایای کار به شکل دورکاری است، اما مهم است برای خودتان ساعات منظمی را برای پیاده روی و دور شدن از کار و وقت گذراندن با خانواده و دوستانتان یا استراحت کردن و انجام علایق شخصی تان داشته باشید.

اگر امکان داشته باشد یک اتاق کاری یا فضای کاری که بتوانید ترکش کنید برای خودتان داشته باشید. برنامه زمانی برای زمان ناهار و دور شدن از خانه یا شاید ملاقات یک دوست داشته باشید. زمانی را برای تمام شدن کارتان از پای کامپیوتر قرار دهید و تا شروع کار روز بعد آن را روشن نکنید. اگر شما  بیشتر روزها را در خانه کار می کنید، ترک خانه و رفتن به بیرون یا چند روزی مسافرت رفتن را مد نظر داشته باشید. ممکن است این کار را مفید بدانید چرا که به شما اجازه می دهد مدتی از محیط کاری تان جدا شوید.

  1. داشتن بازدهی

زمانی که همکارانتان نزدیک شما نیستند ممکن است انگیزه داشتن برای کار برایتان چالش برانگیز باشد. اگر در خانه کار می کنید، زمانی را بگذارید و خانه تان را به عنوان یک محیط کار ببینید و نه فقط جایی که در آن استراحت می کنید. در حالی که دورکاری می تواند برای آن هایی که خانواده یا حیوان خانگی دارند و باید از آن ها مراقبت کنند مفید باشد،  اما هم چنین آن ها می توانند عوامل حواس پرتی شما از کارتان نیز باشند. شما می توانید برای افزایش بازدهی خود به صورت پشت هم 25 تا 30 دقیقه کار کنید و سپس استراحت کنید و پیام هایتان را بررسی کنید یا با حیوان خانگی تان بازی کنید.

اگر بچه دارید که باید از آن ها مراقبت کنید، برنامه زمانی ساعات کاری تان را در زمان خواب روزانه آن ها تنظیم کنید یا زمانی که خواب هستند بیشتر وظایف کاری تان را انجام دهید. طی دوره های کاری فشرده، اگر مقدور بود از دوست خود یا یک نفر درخواست کنید که در انجام کارهای خانه و مراقبت از فرزند یا حیوان خانگی تان به شما کمک کند. اگر فرزند یا حیوان خانگی ندارید که برنامه کاریتان را با توجه به آن ها تنظیم کنید، از دوست یا همکارانتان بخواهید که شما را مسئول این کار بداند. اهدافی را برای خودتان قرار دهید، مانند آنکه در طی سه ساعت چه مقدار کار را می خواهید تمام کنید. مهم است آن چیزی که برایتان بهتر است را بدانید و انجام دهید.

  1. کار با لباس خانگی

کار در خانه ممکن است شما را تشویق کند که تمام روز را با لباس راحتی کار کنید، چرا که شما می خواهید درحال کار کردن راحت باشید. به غیر از زمانی که تماس کاری دارید، به احتمال زیاد مدیر و همکارانتان قرار نیست ببینند که شما چه لباسی پوشیده اید، اما نوع لباس پوشیدن شما می تواند بر چگونگی احساس تان تاثیر گذار باشد. در نظر داشته باشید که لباس رسمی بپوشید، درست مانند زمانی که می خواهید به شرکت بروید تا بتوانید احساس خود را بهتر کنید و بازدهی تان را افزایش دهید. این روش هنگام تماس با همکارانتان یا رئیس تان باعث می شود حرفه ای به نظر بیایید.

به عبارت دیگر پوشیدن لباس های ورزشی را در نظر داشته باشید و برنامه زمانی برای کلاس های ورزشی یا پیاده روی در اطراف منزل تان در وسط روز را داشته باشید. با انجام این کار به خودتان انگیزه ای برای داشتن زمان های استراحت بین ساعات کاری تان داده اید و لباس های راحتی نپوشیده اید.

  1. تعریف ساعات کاری با دوستان و خانواده

زمانی که در خانه کار می کنید، می توانید از انعطاف پذیری ساعات کاری تان در طی روز لذت ببرید که از مزایای کار دورکاری است، مانند انجام دادن چند کار کوچک یا بین جلسات کاری به کارهای شخصی خودتان برسید. اگر با دوستان یا خانواده تان زندگی می کنید مهم است که ساعات کاری خودتان را برای آن ها تعریف کنید. این کار باعث می شود که آن ها بدانند چه زمانی باید از پرت کردن حواس شما خودداری کنند، چرا که در حال انجام کارتان هستید و این کار می تواند تمرکز شما را بیشتر کند. بگذارید آن ها بدانند که چه زمانی کارتان تمام می شود و سپس می توانید با آن ها وقت بگذرانید.

هم چنین قرار دادن محدودیت های ساعات کاری مشخص برای خودتان می تواند برای همکاران و رئیس تان نیز مفید باشد، زیرا آنها می دانند در زمان هایی که در اعلام کرده اید در دسترس هستید و نسبت به انجام به موقع وظایف کاری تان متعهد هستید.

  1. مدیریت خطرات امنیتی

شرکت ها معمولا شبکه اینترنتی دارند و نرم افزار های امنیتی بر روی کامیپوتر های شرکت در جهت مراقبت از حملات سایبری مانند هکرها و ویروس ها نصب شده اند. در کار به شکل دورکاری و به خصوص در مکان های عمومی مانند کافی شاپ ها یا کتابخانه ها ممکن است نسبت به این خطرات سایبری بیشتر مورد تهدید باشید. اگر وظایف اولیه تان شامل محافظت از اطلاعات خود، کارفرما یا مشتری تان است، نرم افزار های امنیتی دقیق را برای روی همه دستگاه هایی که با آن ها کار می کنید نصب کنید.

اگر برای شرکتی کار می کنید، ممکن است خود شرکت الزامات امنیتی را برای کارمندان دورکار فراهم کند، مانند استفاده از سخت افزار های شرکت همراه با رمزنگاری یا دیگر ابزارهای امنیتی که قابل نصب هستند. سرمایه گذاری برای نرم افزارهای آنتی ویروس و انجام بروز رسانی های منظم را مد نظر داشته باشید. از شبکه ارتباطی خصوصی (وی آی پی) برای اتصال به اینترنت استفاده کنید. زمانی که در یک محل عمومی کار می کنید، فیلترهای صفحه به خصوصی نگه داشتن صفحه نمایش شما کمک می کنند. تا جای ممکن به شکل آفلاین کار کنید و زمانی که یک شبکه اینترنتی امن داشتید به اینترنت متصل شوید.

  1. مواجه با چالش های فنی

اگر در استفاده از فناوری خیلی حرفه ای نیستید، کار در یک محیط کاری که تیم فناوری اطلاعات (آی تی) حضور دارند ممکن است در زمانی که با یک چالش فنی رو به رو شده اید مفید باشد. زمانی که در خانه کار می کنید، حل مواجه با یک چالش فنی اغلب با خود شما است. مهم است زمانی که مشکلات فنی پیدا کرده اید، روش هایی را برای ارتباط با مدیرتان داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا چالش های خود را با آن ها در میان بگذارید. هم چنین ممکن است مفید باشد که در انتهای هر روز کاری از کارهایی که انجام داده اید یک فایل بک آپ بر روی یک هارد خارجی یا فضای ابری سیستم محور تهیه کنید.

این کار به شما کمک می کند که مطمئن شوید در روند انجام کارهایی که به سرانجام رسانده اید موردی از دست نرفته است. به علاوه با سیاست های شرکت در مورد زمان هایی که چالش های فنی اتفاق می افتند آشنایی داشته باشید. ممکن است شماره تماسی وجود داشته باشد که بتوانید از راه دور با تیم آی تی ارتباط بگیرید و با آن ها صحبت کنید تا بتوانند برای حل مسائل فنی تان به شما کمک بدهند.

منبع: https://au.indeed.com