8 نکته واقعی برای مدیریت زمان هنگام کار از خانه

Time Management When Working from Home

مدیریت زمان موفق صرف نظر از جایی که فرد کار می کند یک چالش است، اما هنگام کار از راه دور، بدون وجود پارامترهای مشخص شده که در یک محل کار معمولی است می تواند سخت تر باشد. در اینجا 8 راهکار برای مدیریت زمان هنگامی که از خانه کار می کنید آورده شده است که می توانند به شما برای تمرکز بیشتر، کارایی و فعالیت به شکل وظیفه محور کمک کننده باشند.

  1. طرح ریزی برای برنامه زمانی خودتان

اگر از خانه کار می کنید هر روز یا در شروع هر هفته با همکار خود یک برنامه زمانی تعیین کنید که چه کسی، در کجا و چه زمانی کار خواهد کرد و چه کسی مسئولیت مراقبت از فرزندان یا انجام وظایف منزل را بر عهده خواهد داشت. نوشتن برنامه کارها انجام آن ها را راحتتر خواهد کرد که می توانید از یک اپلیکیشن تقویم زمانی (مانند تقویم گوگل یا تایم تری) استفاده کنید یا صرفا روی یک تکه کاغذ وظایفتان را نوشته و با یک آهنربا روی در یخچال بچسبانید.

اگر کار و شرکتتان اجازه می دهد رویکردی با عنوان ” کار پنجره ای” را در نظر داشته باشید. بر خلاف برنامه زمانی کار از ساعت 9 تا 5، روزهای کاری کار پنجره ای که با نام روز های کار غیر خطی نیز مشهور است به شما این امکان را می‌دهد که در طول روز برای فعالیت‌های کاری و شخصی زمان‌بندی کنید و در صورت نیاز برای تکمیل وظایف شغلی خود، بعد از ظهر تا عصر کار کنید. در نظر سنجی اخیر سایت رابرت هف، 73 درصد افراد حرفه ای از این رویکرد برای کمک به بازدهی بیشتر کاریشان استفاده کرده اند.

  1. فضاهای کاری را طراحی کنید

اتاق ها یا فضاهای مجزایی را در خانه انتخاب کنید و برای هر کدام انتظارات خود را مشخص کنید. برای مثال، میز کاری که در اتاق خواب شماست تنها برای کار استفاده می شود، اتاق ناهار خوری تنها برای زمان فراغت است و میز آشپزخانه تنها برای زمان های وعده های غذایی و زمان انجام تکالیف مدرسه بچه ها استفاده می شود. این طراحی ها به شما کمک می کند که ارتباط خود بین فضای فیزیکی و تمرکز ذهنی تان را خلق کنید. استفاده از اتاق ناهار خوری برای تماشای تلویزیون یا بازی ممکن است نسبت به زمانی که روی مبل پشت لپ تاب نشسته اید قرار گرفتن در ” حالت کار” را دشوارتر کند، بنابراین بهترین محل های خانه را برای کار و بازی پیدا کنید و تلاش کنید که به طور مداوم در همان مکانی که انتخاب کرده اید کار کنید.

  1. جستجو برای اپلیکیشن های بازدهی

از انتخاب های گسترده در زمینه نرم افزار هایی که برای کمک به افراد در جهت افزایش بازدهی کاری شان طراحی شده اند (به عنوان مثال Evernote و focus booster دو نرم افزار در این زمینه هستند) استفاده کنید. این اپلیکیشن ها نه تنها به شما در پیگیری پروژه هایی که در دست دارید کمک می کنند بلکه موعد های مقرر برای تحویل کارهایتان را برنامه ریزی می کنند، هم چنین برای زمان استراحت یا پایان روز کاری به شما هشدار می دهند. این می تواند در بعداز ظهرها که بر روی یک پروژه کاری متمرکز هستید بسیار ارزشمند باشد، چرا که در غیر این صورت ممکن است فراتر از زمان ترک کار به کار کردن ادامه دهید. اگر به دنبال یادآورهای زمان استراحت و انجام ورزش هستید، Stretchly می تواند یک برنامه متن باز باشد که یک صفحه یادآور و تایمر برای انجام حرکات کششی به شما پیشنهاد می دهد.

  1. درست مانند زمانی که به سر کار می روید لباس بپوشید

هر روز لباس های راحتی و تیشرت نپوشید. ممکن است این کار راهکاری برای مدیریت زمان به نظر نرسد اما داشتن یک روتین کاری مانند اینکه هر روز در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید و لباس هایی بپوشید که بدتان نمی آید در مکان های عمومی با آن ها ظاهر شوید به شما کمک خواهد کرد یک چهارچوب ذهنی برای خودتان در جهت تمرکز بر پروژه های کاری تان داشته باشید و هنگامی که متمرکز باشید، زمان خودتان را با کارایی بیشتری مدیریت می کنید که در نهایت منجر به ارتقای بازدهی شما خواهد شد.

  1. از اوقات فراغت خود مانند جلسات کاری استفاده کنید

مهم است که زمان استراحتتان را مانند آنچه که به طور نرمال در محیط اداره داشتید ادامه دهید. برنامه زمانی استراحت خود را در تقویم قرار دهید درست مانند هر کار دیگری که در تقویم یادداشت می کنید، حتی اگر هر بار فقط 10 دقیقه باشد. این کار نه تنها به عنوان یک یادآور برای شماست بلکه فرصتی برای بستن تقویم تتان است و بنابراین همکاران شما می دانند که  فرد پر مشغله ای هستید. از اوقات فراغت خود برای یک پیاده روی سریع یا ” گپ و گفتگو های بین زمان استراحت” با همکارانتان استفاده کنید (که هم چنین می توانید اوقات فراغت خود را با  اعضای خانواده یا حیوان خانگی تان بگذرانید).

  1. عوامل حواس پرتی از شبکه های اجتماعی را کم کنید

ایا شما رسانه های اجتماعی را به عنوان عامل حواس پرتی مداوم خود می دانید؟ طی زمان کار از حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود خارج شوید، بنابراین کمتر تمایل دارید که از آن ها استفاده کنید. می توانید آنها را از میانبرهای مرورگر وب خود حذف کنید یا روی یک مرورگر خصوصی یا “ناشناس” کار کنید و بنابراین نمی توانید به طور خودکار وارد هیچ کدام از صفحات مجازی خود در شبکه های اجتماعی شوید.

  1. با مدیر خود شفاف باشید

دوباره یک روز کاری عادی همیشه واقعی ترین روز نیست اگر که محدودیت های خانوادگی داشته باشید که در رقابت با زمان شما هستند. هم چنین ممکن است متوجه شوید که طی ساعات غیر معمول مانند قبل از اینکه دیگران در خانه شما از خواب بیدار شوند یا بعد از شام بازدهی بیشتری دارید. چه در تلاش باشید که طبق برنامه زمانی خود پیش بروید یا طبق رویکرد “کار پنجره ای” که قبلا به آن اشاره کرده ایم جلو روید، به طور شفاف با مدیرتان تعامل داشته باشید، بنابراین در مورد در دسترس بودن و انتظارات ساعات کاری اتفاق نظر دارید.

  1. محدودیت هایی که کارایی دارند برای خود بگذارید

هنگامی که از راه دور کار می کنید، رفت و آمد به خانه بعد از کار می تواند به اندازه رفتن از پشت میز آشپزخانه تا کاناپه باشد. تحت چنین شرایطی، به طور قطع تمام کردن روز کاری می تواند سخت باشد. هم چنین دسترسی به موبایل برای بررسی ایمیل ها و اپلیکیشن ها تمام کردن روز کاری را تبدیل به چالش می کند.

برای داشتن یک تعادل سالم بین زندگی کاری و شخصی، برای خودتان هشداری جهت یادآوری زمان پایان روز کاری قرار دهید. کامپیوتر خود را خاموش کنید و آن را در محلی به دور از جایی قرار دهید که شما را برای روشن کردن آن وسوسه کند. حتی بعضی افراد اگر امکان داشته باشد اعلانات مربوط به اپلیکیشن های کاری را در موبایل خود غیر فعال می کنند. این کار ممکن است که به کم شدن تماس های کاری همکاران خارج از ساعات کاری به شما کمک کند.

منبع: https://www.roberthalf.com