9 روش برای پیدا کردن شغل جدید

9 Ways to Find a New Job

زمانی بود که افراد بلافاصله بعد از تحصیلات مدرسه شغل پیدا می کردند و تا زمان بازنشستگی همان شغل را ادامه می دادند. آن روزها برای همیشه تمام شده اند. امروزه، افراد ترجیحا قبل از آنکه مجبور به یافتن شغل جدید باشند، باید نسبت به پیدا کردن فرصت های شغلی جدید زرنگ باشند. در اینجا چندین راهکار جدید برای حرکت های رو به جلو و در مسیر پیشرفت شغل تان آورده شده اند.

 1. شبکه سازی ارتباطات

این راهکار به عنوان بازار شغل مخفی شناخته شده است: بسیاری از بهترین شغل ها هرگز آگهی نمی شوند. این شغل ها توسط کارجویانی پر می شوند که یاد گرفتند شغل جدید را دهان به دهان از دوستان، همکاران سابق و مدیران سابق خود بشنوند.

نکات کلیدی

 • شبکه سازی ارتباطات چه به صورت آنلاین و چه به شکل فردی، یکی از بهترین روش ها برای در اوج ماندن در حوزه کاری شماست که شامل این است که چه شغل هایی و در کجا در حال حاضر پر نشده اند.
 • به طور متناوب سایت های جستجوی شغل را چک کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، به دنبال سایتی باشید که به طور تخصصی در حوزه کاری شما فعالیت می کند.
 • نسبت به شغل های دورکاری و فریلنسری بی توجه نباشید. این نوع شغل ها اغلب منجر به فرصت های شغلی تمام وقت می شوند.

شبکه سازی ارتباطات کلمه ای دیگر برای اجتماعی شدن است. شما می توانید به انجمن های تخصصی ملحق شوید، در وقایع اجتماعی که برای فارغ التحصیلان از مدرسه است حضور یابید، با افراد متخصص که در حوزه کاری شما فعالیت دارند ارتباط برقرار کنید و از هر فرصتی برای ملاقات به شکل فردی یا آنلاین با افراد دیگر در حوزه کاری تان استفاده کنید. سایت های آنلاین متنوعی مانند لینکدین به شما این فرصت را می دهد که شبکه ارتباطات خود را از دوست به دوست بعدی گسترش دهید. هر چه شبکه ارتباطی شما وسیع تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که از فرصت های شغلی جدید آگاه شوید.

 1. ارجاعات

بعضی از کارفرمایان با دادن این فرصت به کارمندان شان که یک کارجو موفق را به شرکت معرفی کنند، انگیزه های کاری فراهم می کنند. برای هر کس این کار موقعیت برد- برد است. شما یک شغل جدید بدست می آورید و فرد معرف شما پاداش خوبی برای جذب نیروی های کاری درجه یک دریافت می کند. این به نسبت نادر است، اما هیچ چیز مانع شما نمی شود که از یک دوست ارزشمند که در زمینه کاری شما کار می کند بخواهید تا در مورد هر فرصتی به شما اطلاع دهد. روابط کاری که در هر شغلی که هستید ایجاد می کنید ممکن است سال های بعد در آینده برای شما درهایی را بگشایند.

 1. صفحات شغلی و سایت های شغل

صفحات شغلی سابقا فقط کاغذهایی بودند که بر روی دیوار نصب می شدند و موقعیت های شغلی در آن نوشته می شد تا همه بتوانند ببینند. در حال حاضر این صفحات شغلی به شکل مجازی تغییر کرده اند و این خبر خوبی برای همه ما است چرا که دسترسی به آنها به مراتب بیشتر است.

اگر به تازگی به دنبال شغل می گردید، کارآموزی یا حتی موقعیت شغلی رایگان می تواند شما را وارد فرصت های جدیدتر کند. همه به صفحات شغلی استانی و دولتی و بانک های شغل یابی دسترسی دارد. هم چنین می توانید از موتورهای جستجوی شغل یا وب سایت های بسیار متنوع مربوط به شغل ها استفاده کنید که موقعیت های شغلی را به اشتراک می گذرانند، مانند مانستر، گوگل جابز، کرییر بیلدر و ایندید. بسیاری دیگر از بانک های اطلاعاتی به شکل تخصصی در زمینه کارهای فریلنسری و پروژه ای فعالیت دارند که شامل People Per Hour, Upwork, Simply Hired, and Crowded است.

هم چنین سایت های خاصی برای جستجوی شغل در یک حوزه خاص وجود دارد مانند سایت Dice که برای متخصصین فناوری است و سایت Art Thread  که مخصوص هنرمندان است. این وب‌سایت‌ها به روشی شبیه به تبلیغات سنتی عمل می‌کنند، اما دسترسی وسیع تری دارند و بروزرسانی های بسیار سریعتری دارند.

 1. نمایشگاه های کار

نمایشگاه های کار اغلب با هدف صنایع خاصی برگزار می شوند، گرچه بعضی از نمایشگاه های کار یا استخدام عمومی ترند. ابزار ارتقایی شامل لیستی از سازمان هایی است که در نمایشگاه حضور خواهند داشت. شما با تحقیق در مورد شرکت هایی که موردعلاقه تان است، دسته ای از رزومه ها و کارت های ویزیت خواهید داشت و برای ارائه کار خود اماده خواهید شد. مکالمات با استخدام کنندگان را به منزله مصاحبه های کوچکی بدانید که می تواند شما را از دیگر کارجویان متمایز کند. ممکن است بعضی از سازمان ها مصاحبه های حضوری را به کارجویانی پیشنهاد دهند که با الزامات شغلی موقعیت کاری شرکت شان تطابق دارند.

 1. وبسایت های شرکت

اگر کارفرمای رویایی خود را در ذهن تان داشتید، مستقیم به بخش فرصت های شغلی وب سایت شرکت مراجعه کنید. اگر فرصت های شغلی را در وب سایت شرکت پیگیری کنید، موقعیت برای پیدا کردن فرصتی وجود دارد که شما منتظر آن بوده اید. لیستی از کارفرمایانی که دوست دارید برای آنها کار کنید تهیه کنید و اغلب اوقات به سایت این شرکت ها سر بزنید. اگر واقعا هدفی دارید که برای شرکت خاصی کار کنید، ممکن است این کار زمانی را از شما بگیرد تا فرصت شغلی را پیدا کنید که مناسب با مجموعه مهارت های شما باشد. اما اگر وقت دارید، این روش مطلوبی برای پیدا کردن شغل رویایی تان است.

 1. بازاریابی تلفنی

اگر هیچ آگهی شغلی از شرکتی که مورد علاقه شماست نمی بینید، ممکن است به دنبال بازاریابی تلفنی باشید. به افرادی که در آن شرکت کار می کنند، بعد از پیدا کردن اطلاعات تماس آن ها از وب سایت شرکت تلفن بزنید یا ایمیل بفرستید. در مورد موقعیت های شغلی کنونی شرکت سوال بپرسید و یک کپی از رزومه خودتان را بفرستید. در ذهن داشته باشید که این نوع ارتباط ممکن است همیشه مورد استقبال قرار نگیرد. شما باید خوش شناس باشید که بتوانید پاسخی دریافت کنید. اما همیشه فرصتی وجود دارد که به شما مسیر درونی موقعیت های شغلی آینده را نشان می دهد.

 1. استعداد یاب ها و استخدام کنندگان

اگر به دنبال کمک های تخصصی در جستحوی شغل تان هستید، از آژانس های استعداد یاب و کاریابی ها می توانید کمک بگیرید. بسیاری از شرکت ها از طریق موسسات کاریابی جذب نیرو انجام می دهند که روند استخدام ساده تر انجام شود. استعداد یاب ها می توانند به شکل فعال برای موقعیت های شغلی کنونی افرادی را استخدام کنند.

پرداخت بر اساس کمیسیون است. مطمئن شوید که از قبل می دانید که آیا شما یا شرکت آن را پرداخت می کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است بسیاری از دبیرستان ها و دانشکده ها خدمات کاریابی دارند که می تواند برای کسانی که به تازگی فارغ التحصیل می شوند کمکی در جهت پیشرفت روزمه شان باشد و به دانشجویان و فارغ التحصیلان برای جستجوی شغل کمک کنند.

 1. کارهای موقت یا کارآموزی

استخدام موقت و قرارداد های کوتاه مدت اغلب منجر به موقعیت های شغلی دائمی می شوند. این یک روش عالی برای پیدا کردن فرصت های شغلی جدید است یا حداقل ارتباط کاری مفیدی را برای شما فراهم می کند که در آینده می توانید از آن ها کمک بگیرید. بسیاری از موسسات کاریابی می توانند برای یافتن موقعیت های شغلی موقت، مشاغل پاره وقت یا پروژه ای کمک کننده باشند.

کارآموزی انتخابی عالی برای دانشجویانی است که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. خدمات کاریابی بسیاری از مدارس ارتباط بین دانشجویان با فرصت های شغلی را فراهم می کنند. اگر به تازگی شروع به جستجوی شغل کرده اید می توانید از این روش استفاده کنید، کار رایگان می تواند روشی عالی برای بدست آوردن ارتباطات ارزشمند در صنف خودتان باشد.

 1. تکنیک های خلاقانه یا عجیب

در بازار کار رقابتی، بعضی از جویندگان کار از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند. بیلبوردها، نامه های زنجیر وار همراه با کپی رزومه تان که به آن الحاق شده است یا حتی گرفتن رزومه خودتان در دست و رفتن به سطح شهر به عنوان یک بیلبورد انسانی تنها چندین روش برای کارجویان است که خودشان را مورد توجه کارفرمایان قرار می دهند. این روش ها ممکن است در واقعیت کارایی داشته باشند. اما مطمئن شوید تکنیک های خلاقانه شما مناسب صنف کاری است که تلاش می کنید وارد این صنف شوید.

 

منبع : https://www.investopedia.com