پنج دلیل برای آنکه از شغل جدید خود بترسید

Five Reasons You're Nervous About a New Job

ترس در مورد شغل جدید؟ مشکلی ندارد. در مورد بیشتر کارجویان عبارت “شغل جدید” هیجان انگیز است، چرا که نشان دهنده فرصت هایی برای مهارت های جدید است، شبکه ارتباطی شما را گسترش می دهد و رزومه خودتان را با آن می سازید. اما هم چنین تغییر می تواند دلهره آور باشد. اگر نسبت به شغل جدید ترس دارید، شما تنها نیستید. اضطراب ناشی از شغل جدید رایج اما قابل غلبه کردن است.

بخش های خاصی از روند جستجوی شغل می تواند بیش از هر اتفاق عجیب و غریبی دلهره آور تر باشند. طبق نظرسنجی سایت مانستر، اقلیتی از شرکت کنندگان آمریکایی در نظرسنجی (38%) اذعان داشتند که از مصاحبه شدن می ترسند، در حالی که 33% افراد حتی ممکن است به مرحله ترس در این موضوع نرسند، چرا که آنها نگرانند که ممکن است زمانی که برای یک شغل درخواست ارسال می کنند، رزومه شان ” در سیاه چاله اینترنت بیوفتد”. ترس های دیگر مربوط به انتهای روند جستجوی شغل شامل مذاکره در مورد حقوق (16%) و عدم گرفتن پیشنهاد شغلی (13%) است. پس، ترس از بدست آوردن شغل جدید و متنفر بودن از آن چطور؟

بنابراین در حالی که ترس در جستجوی شغل موضوعی واقعی است که برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد، نمی توانید اجازه دهید که این ترس شغل شما را خراب کند. اگر خودتان را شخصی می بینید که در مواجه با شغل جدید دچار ترس و نگرانی می شوید و به سختی می توانید قدم های اولیه را برای راه افتادن در مسیر جستجوی شغلی خود را بردارید، ممکن است که زمان آن رسیده باشد که خودتان را از شر این ترس ها خلاص کنید.

در مجموع، زمان به عقب بر نمی گردد. چرا زمان زیادی را برای احساس عدم تحقق، عدم چالش، کم پرداختی و عدم قدردانی صرف می کنید؟ این 5 دلیل را که ممکن است باعث ترس شما از شغل جدید شوند و ایده هایی برای چگونگی غلبه بر ترس هایتان بخوانید.

  1. شما می ترسید کارفرمای فعلی خود را معلق نگه دارید

شما نگران هستید که ” آنها بدون من چه می کنند؟ “. اگر کارمند فداکاری هستید، این فکر که رئیس تان را ناامید کنید یا بخواهید آنها را ترک کنید و در زمان اوج کار دست تنها بگذارید شما را نابود می کند. وفاداری به کارفرما امری قابل ستایش است، اما وفاداری به حرفه تان چه می شود؟ شما باید مراقب بهترین علایق و مسیر رشد شغلی خود باشید.

با ترس خود روبه رو شوید. تا اخرین دقایق کار خود در شرکت تمام تلاش تان را به کار گیرید. با این کار این اطمینان را برای خود می سازید که هر روز تمام توان خود را برای کارتان به کار گرفته اید.

  1. شما همانی که باید باشید هستید

بسیاری از افراد از کار در یک شغل جدید می ترسند چون هویت و عزت نفس شان به شغل فعلی که دارند گره خورده است. به طور طبیعی، ایده تغییر به یک شغل جدید می تواند احساسی مانند تغییر هویت شما به همراه داشته باشد و می تواند به همان اندازه نگاه کردن در آینه و دیدن چهره شخص دیگری به جای چهره خود ناراحت کننده باشد. اما به یاد داشته باشید که: شغل شما کاری است که انجام می دهید و نه ضرورتا کسی که هستید.

با ترس خود رو به رو شوید: قبل ازآنکه ریسک کنید خودتان را خوب بشناسید. نقاط قوتتان را بشناسید و از خودتان بپرسید که چطور می توانید و می خواهید باعث پیشرفت یک شرکت شوید. یک روش ساده برای این کار تمرین خود پذیری است. شما بیش از عنوان شغلی که دارید هستید. شما یک شخص پیچیده، با کمالات و علایق، شایستگی های گسترده تر و مهارت های مختلف هستید.

  1. شما نگران هستید که ممکن است از شغل جدید تان متنفر باشید

از شغل جدید تان می ترسید چون برایتان ناشناخته است؟ خوب، این درست است که شیطانی که می‌دانید بهتر از شیطانی است که نمی‌دانید؟ حتی اگر از شغل فعلی تان متنفر باشید، چه کسی می داند که در جای دیگری بدبخت تر از این نخواهید بود؟

زمانی که شغل تان آزار دهنده است، به راحتی  می توان فرض کرد که این تنها روش در دنیای کار است: ساعات طولانی، سوپروایزرهای  آزار دهنده، درخواست های مشتریان. اما زمانی که همه چیز بهم ریخته و آزاردهنده است، به منطق خود گوش دهید و به دنبال شغل بهتری باشید.

با ترس خود رو به رو شوید. بسیاری از افراد در واقع از شغل خودشان متنفر نیستند، بلکه در حقیقت تعداد زیادی از افراد واقعا عاشق کاری هستند که انجام می دهند. پس به ترس خود از شغل جدیدتان غلبه کنید و با تحقیق کردن در مورد دیگر شرکت ها این ترس را انکار کنید. در مصاحبه های اطلاعاتی شرکت کنید. در مورد مزایای شرکت های جالب که در هر جایی هستند تحقیق کنید. در وقایع شبکه سازی ارتباطات مجازی حضور یابید و افرادی را ملاقات کنید که در شرکت های دیگر کار می کنند و متوجه شوید که آنها چطور شغل شان را دوست دارند. ممکن است همین ترس شما به اندازه دیدن یک جن بزرگ شود.

  1. شما متقاعد شدید که نمی توانید آن را هک کنید

آیا همه دستاوردهای تان را به شانس  مرتبط می دانید و با ترسی دائمی از احساس شکست یا ترس از مورد کلاه برداری قرار گرفتن در جنگ هستید؟ این فرضیه حتی می تواند باهوش ترین، شایسته ترین افراد حرفه ای را به گودال سیاه ناامیدی بکشاند. بدانید که در این موضوع تنها نیستید. خیلی از افراد با سندورم حقه بازی دست و پنجه نرم می کنند.

با ترس خود رو به رو شوید. اگر در مورد شغل جدید خود احساس ترس و نگرانی دارید، یک راه ساده برای غلبه به این شک درونی خواندن دقیق توصیفات شغلی است که برای موقعیت شغلی ایده آل تان وجود دارد. وظایف و مهارت هایی را که در این شغل نیاز است به دقت مطالعه کنید. از خودتان بپرسید: در شغل فعلی ام چه مهارت هایی را استفاده می کنم که قابل انتقال به شغلی است که می خواهم؟ چه مهارت های اضافی نیاز است که یاد بگیرم؟

با ارزیابی صادقانه شغلی که تا کنون داشته اید، بهتر خواهید توانست که خود را نسبت به تشخیص مهارت هایتان مجهز کنید و ببنید کجا نیاز است که آموزش ها و پشتیبانی های بیشتری را داشته باشید.

  1. شما به شکل مثبتی از عضو جدید بودن متنفر هستید

در شغلی کنونی خود احساس راحتی دارید. یک روتین کاری دارید، دوستانی دارید، می دانید در همسایگی شما بهترین کافه کجاست. ترک منطقه امن و درک و تشخیص سیاست های شرکت امری دلهره آور است، چه برسد که بخواهید بدانید کجا باید ناهار بخورید و  بین همه این ترس ها وارد شدن در جمع همکاران جدید هم می تواند دلهره آور باشد.

با ترس خود روبه رو شوید: موارد ناشناخته در حالی که قطعا می توانند دردسر ساز باشند، به ندرت به همان اندازه که فکر می کنیم بد هستند. یک راه برای غلبه بر ترس تان از عضو جدید بودن در محل کار جدید چیست؟ خودتان را هل دهید و همین الان  شروع به ملاقات با افراد جدید کنید. به دنبال تجربه های جدید باشید. به گروه های جدید و باشگاه های خارج از محل کارتان ملحق شوید. هر چه بیشتر افراد جدیدی را ملاقات کنید و در مسیر ناشناخته ها باشید، راحتتر خواهید توانست که از شغل فعلی تان بیرون بیایید و وارد شغل جدید شوید.

منبع: https://www.monster.com