چگونه در بازار کارجو محور به شکل موثری کارمند استخدام کنیم

How to recruit employees effectively

 

هدف نهایی هر تجارتی رشد محیط کاری آن برای استخدام موثر کارمندان است. در دوران پس از قرنطینه کرونا، با توجه به سطح ثبت آگهی های شغلی و بازار جذب کارجو، رسیدن به این هدف کار ساده ای نیست ! به بهترین شکل مسئولیت بازنگری مثبت روند شرکت و برند کارفرمایی تان را بر عهده بگیرید. نیاز به اشاره به این حقیقت نیست که آن ها برای بازدهی بهتر شرکت شما هستند. از همیشه واجب تر است که بدانید چگونه کارجویان با استعداد را پیدا و استخدام کنید.

با توجه به کمبود استعدادهای رایج در تمامی بخش های کلیدی در انگلستان، بسیاری از کارجویان علاقه ای به تغییر مکان ندارند و با توجه به درخواست افزایشی برای شغل ها، همیشه سخت است که در زمانی که در این انبار استعدادها که به سرعت و ناگهانی جذب کار می شوند بتوان سریع و هوشیارانه عمل کرد.

اما در انتهای روز نیاز دارید که در هنگام استخدام، از زمان خود بهترین استفاده را ببرید. برای راحت تر شدن این کار، راهکار هایی مهمی را در مورد استخدام موثر کارمندان جمع آوری کردیم.

یک آگهی شغلی قوی بنویسید

هیچ کارجویی نمی خواهد درخواستی برای آگهی شغلی بدهد که مبهم است و منطقی نیست. بنابراین، نوشتن یک آگهی شغلی هوشمندانه، کلیدی برای دریافت درخواست شغل از سوی کارجویان با استعداد است.

مهم تر از همه، نیاز دارید که مطمئن شوید هیچگوته اشتباه املایی یا گرامری در متن آگهی شما وجود ندارد. هرگونه غلط املایی باعث می شود تجارت شما غیرحرفه ای و با سازماندهی ضعیف به نظر بیاید، که هرگز نمی تواند یک تاثیر اولیه خوب را بگذارد.

علاوه بر این، با استفاده از بولت ، متن توصیف شغل را به چندین مورد کوتاه تر تقسیم کنید. این روش بسیار موثری برای استخدام کارمندان است، چرا که می توانید مهم ترین اطلاعات را به شکل واضحی برجسته کنید. این کار کارجویان را قادر می سازد که این موقعیت شغلی و شرایط لازم برای آن را خیلی سریع متوجه شوند، که در نهایت علاقه آن ها برای  ثبت درخواست برای این موقعیت شغلی را افزایش می دهد.

هم چنین باید مطمئن شوید که بخشی را در آگهی شغلی قرار داده اید که فرهگ سازمانی شرکت شما را ارتقا می دهد. بیشتر افراد حرفه ای به دنبال محیط کاری هستند که جالب و حمایتی باشد و برای آن ها تعادل خوبی بین کار و زندگی داشته باشد. به این ترتیب، مطمئن شوید که به هرگونه مزیت شغلی مانند وقایع اجتماعی، طرح های نظارتی یا سیاست های منطعف کاری اشاره کرده اید.

از سایت های آگهی شغلی استفاده کنید

زمانی که به طور کامل توصیفات شغلی خود را نوشتید، باید فکر کنید که کجا می توانید آگهی شغلی جدید خود را تبلیغ کنید. استفاده از سایت های آگهی شغلی مانند CV-Library برای قراردادن موقعیت های شغلی شما می تواند برای استخدام کارمندان بسیار مفید باشد. با همه این ها، شغل شما احتمالا توسط صدها و هزاران کارجوی بالقوه دیده می شود، بنابراین می توانید بنشینید و ببنید که چقدر رزومه برای آگهی شما فرستاده می شود!

به عبارت دیگر، هم چنین در این سایت ها اطلاعات میلیون ها کارجو وجود دارد. بنابراین می توانید به شکل فعالی روند استخدام  کارجویان بالقوه ای را داشته باشید که با معیارهای شما همخوانی دارند. با این وب سایت آگهی شغلی، می توانید در یک بانک اطلاعاتی بسیارگسترده 14 میلیون رزومه جستجو کنید، که این ضمانت را به شما می دهد که گزینه های زیادی را برای استخدام های بعدی تان پیدا کنید.

یک رویکرد معرف کارمند داشته باشید

این یک روش عالی دیگر برای استخدام موثر کارمندان است و می توان زمان و هزینه استخدام برای هر موقعیت شغلی را به وسیله این رویکرد معرفی کارمند برای استخدام صرفه جویی کرد. با این همه، کارمندان در حال حاضر شرکت شما کسانی را پیشنهاد نمی دهند که وجه خودشان را خراب کنند. به عنوان یک مزیت دیگر، احتمال می رود که کارمندان شما با افرادی که از نظر فکری مشابه خودشان هستند تعامل داشته باشند که می توانند از همان روز اول برای شرکت شما مناسب باشند.

یکی دیگر از مزایای داشتن رویکرد معرفی کارمند این است که شما می توانید مطمئن باشید که کارمندان کنونی شما از تجارت شما بسیار تعریف می کنند. در واقع هیچکس برای کار در شرکتی که دوستانشان گفته اند که بسیار افتضاح است درخواست کاری نمی دهند. به یاد داشته باشید مهم است که به کارمندانی که چنین کارجویان بالقوه ای را معرفی می کنند پاداش دهید. نه تنها این کار باعث معرفی های بیشتری می شود، بلکه روحیه سازمانی شرکت شما را ارتقا می بخشد. مزیت های مالی می توانند به عنوان انگیزه برای کارمندان عمل کنند و شما می توانید به آسانی بسته به سطح ارشد بودن استخدام های موقعیت های شغلی جدید، این مزیت مالی را تطبیق دهید.

رقابت را بررسی کنید

اگر می خواهید به شکل موثری کارمند استخدام کنید، هم چنین نیاز دارید که مراقب رقابت باشید. درنهایت، اگر حقوق های بسیار بالا، کار منعطف، پاداش های هوشمندانه، تخفیف ها و فرهنگ سازمانی برجسته ای را پیشنهاد نمی دهید، اما رقیبان شما آنها را پیشنهاد می دهند، شما برای جذب با استعدادترین کارجویان دچار مشکل می شوید. به یاد داشته باشید، در حال حاضر کارجویان انتخاب های زیادی دارند و نمی خواهند خود را ارزان بفروشند. آن ها همیشه می خواهند بهترین قرارداد را داشته باشند. بنابراین، به این موضوع اینگونه نگاه کنید که می خواهید خدماتی را بفروشید که نیاز دارد در بازی خود اولین نفر باشید.

یک روش آسان برای انجام این کار استفاده از سایت هایی است که کارمندان در آن مرورهایی می نویسند و رسانه های اجتماعی  را بررسی کنید و ببینید کارمندان و کارجویان چه چیزی در مورد رقبای شما می گویند. پس می توانید ببینید رقبای شما در حال حاضر چه کارهایی انجام می دهند و کدام کارهایشان اشتباه است. این کار شما را قادر می سازد عامل منحصر به فرد جذب کارجو را پیدا کنید، مواردی که به کارمندان شرکتتان ارائه می دهید را بهبود ببخشید و درنهایت به شکل موثری کارجو استخدام کنید.

در کنار این موضوع، باید مراقب جایی که آگهی های شغلی تان را تبلیغ می کنید باشید و مطمئن شوید از بهترین رویکرد برای جذب مخاطبان هدف تان استفاده می کنید.

به شکل موثری کارجو استخدام کنید

به طور کلی مشخص است که تجارت های مختلف در هر اندازه ای می خواهند بهترین کارجویان را پیدا کنند تا موقعیت های شغلی شان پر شود. این بدان معنا است که شما نیاز دارید که از همه منابع جذب کارجو استفاده کنید و با زرنگی کارجویان را جذب کنید. اگر این کار را انجام دهید، متوجه خواهید شد که قادر به جذب و حفظ با استعدادترین افراد از همه جای دنیا هستید، کسانی که به شکل مثبتی می توانند هر جنبه ای از تجارت شما را گسترش دهند.

 

منبع : https://www.cv-library.co.uk