شش راهکار ساده برای جذب کارجویان

tips to attract applicants

آیا تاکنون قرارداد کاری بسته اید و برای موقعیت های شغلی شرکتتان کارجوی ایده آلی پیدا کرده اید؟ تبریک میگم… دست نگه دارید! آیا کارجو قرارداد را امضا کرده است؟ به خصوص در مراحل پایانی روند استخدام، بسیاری از کارجویان منصرف می شوند که چیزی به نام تردید در تصمیم گیری اتفاق می افتد.

در اینجا ما 6 راهکار برای افزایش تعهد کارجویان و به حداکثر رساندن نرخ استخدام آورده ایم:

 1. به نیاز های شخصی پاسخ دهید
 2. درخواست های کارجویان در قرارداد کتبی ثبت کنید
 3. اولین نفر باشید
 4. همیشه یک نمونه قرارداد کتبی آماده داشته باشید
 5. با قراردادهای دیجیتالی کار کنید
 6. از امضای دیجتال استفاده کنید
 1. نیازهای شخصی را مورد خطاب قرار دهید

اساس روند استخدام تعامل صحیح است. این موضوع تعیین کننده این است که آیا کارجو با احساس خوب یا بد به منزل بر می گردد. مهم ترین مورد در اینجا این است که شما به هر کارجو به شکل شخصی جواب دهید و علاقه واقعی خود را نشان دهید. زمانی را برای شناخت کارجو بگذارید و تعامل خود را به صحبت در مورد مسائل حرفه ای محدود نکنید. با این روش، می توانید درخواست خود را به شکل شخصی با نیازهای کارجو تطبیق دهید. برای مثال، اگر کارجوی شما به مسائل مربوط به خودرو علاقه مند است، نباید به امکان اجاره خودرو از شرکت های خودروسازی در بند های فرعی استفاده کنید. در مورد خانواده، پدر/مادر، ممکن است ارزشش را داشته باشد مدل تایم کاری را به طور جزئی توضیح دهید و به کارجو نشان دهید سازگاری کار و خانواده در شرکت شما وجود دارد.

 1. در قرارداد کتبی خواسته های کارجو را در نظر داشته باشید

هم چنین به کارجو اجازه دهید بداند که شما تنها از روی ادب در مورد خواسته های او سوال نکرده اید، بلکه واقعاً می خواهید آن خواسته ها را برآورده کنید. بهترین روش برای انجام این کار قرار دادن موضوعات مورد بحث در متن نوشته شده قرارداد استخدام است. آیا کارجو دوست دارد آموزش های بیشتری در مورد یک موضوع خاص بگیرد یا به پروژه خاصی از شرکت شما علاقه دارد؟ به او اطمینان دهید در قرارداد کتبی نوشته شده است که آنها می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند یا بر روی پروژه خاصی کار کنند. همین موضوع باعث می شود که با اطمینان بتوانید نیازهای کارجوی خود را برآورده کنید و نشان دهید که او می تواند واقعا به شما اعتماد کند. با داشتن چنین حس مثبتی، کارجو بیشتر از آنکه بخواهد از قول های تو خالی نگران باشد، به امضای قرارداد علاقه مندتر می شود.

 1. اولین باشید

بزرگترین مزیتی که می توانید به راحتی در رقابت جذب کارجو از آن نهایت استفاده را ببرید سرعت است. برای پیشنهاد کار به کارجو اولین باشید. از زمانی که دیگر روند های درخواست شغل هنوز در حال انجام است، به این طریق شما فرصت امضا کردن قرارداد را به شکل وسیعی افزایش می دهید.منتظر نمانید که ببینید آیا کارجوی بهتری ممکن است درخواست بدهد یا خیر. از پذیرش یک کارجو متقاعد می شوید یا خیر. اگر شما اولین باشید، ممکن است کارجو حتی توجه ای به امضای قرارداد با شرکت دیگری نداشته باشد.

 1. همیشه یک نمونه قرارداد آماده داشته باشید

با وجود تعهد شفاهی که با سرعت انجام می شود، بسیاری از کارجویان قبل از امضای نهایی قرارداد شک و تردید دارند. چرا اینطور است؟ بعد از مصاحبه، کارجویان معمولاً با خانواده یا دوستانشان صحبت می کنند. در این مکالمات، اغلب اولین شک و تردید ها ایجاد می شوند یا یک سری موضوعاتی که در مصاحبه مورد خطاب قرار نگرفته اند آشکار می شوند و تردید در تصمیم گیری شروع می شود. بنابراین شما باید این موضوع را مدیریت کنید تا تعهد کارجو برای امضای قرارداد طی مصاحبه را افزایش دهید. اولین قدم درخواست شفاهی است که آیا همه چیز برای کارجو مناسب است و آیا او می تواند تصور کند که کار در شرکت شما را شروع می کند. اگر چنین است، در قدم دوم یک قرارداد را به طور مستقیم به کارجو پیشنهاد دهید. برخلاف آنچه که معمولاً در این مورد اتفاق می افتد، بعد از مصاحبه ، قرارداد را با پست ارسال نمی کنید، بلکه طی قرار حضوری به کارجو تحویل می دهید.

در این مورد، همیشه باید یک نمونه قرارداد آماده داشته باشید که در آن می توانید همه مواردی شامل حقوق یا تاریخ شروع کار را تنها با چند کلیک ذخیره کنید. متن قرارداد را پرینت کنید و به کارجو بدهید. اغلب بیشتر از آنچه که انتظار می رود، کارجو قرارداد را به طور مستقیم در زمان حضور در شرکت امضا می کند. اگر کارجو هنوز نمی خواهد قرارداد را امضا کند، ممکن است شما به طور مستقیم متوجه شوید که مشکل در کدام قسمت قرارداد است و هنوز می توانید به شکل فعال اقدامات متقابل انجام دهید یا قرارداد را با شرایط کارجو تطابق دهید. اگر بخواهید قرارداد را ارسال کنید چنین گزینه ای برای شما وجود ندارد. 

 1. با قرارداد های دیجیتالی کار کنید

کارجو برای مرور قرارداد بعد از مصاحبه زمانی ندارد، یا آیا شما نیاز دارید زمان بیشتری را برای پیش نویس قرارداد صرف کنید؟ پس استخدام با قرارداد دیجیتالی ایده ال است. چرا که دیگر قراردادهای استخدامی به شکل کاغذی نیستند. بعد از مصاحبه، تا جای ممکن از طریق ایمیل قرارداد دیجیتالی را برای کارجو ارسال کنید. بنابراین او می تواند قرارداد را نگاه کند و اگر مناسب او بود دیگر نیازی نباشد که به شرکت بیاید. این کار زمان هر دو طرف قرارداد را ذخیره می کند. هم چنین روزها یا هفته هایی را که طول می کشد قرارداد کاغذی به وسیله پست به کارجو برسد ذخیره می کند. از نظر دیجیتالی، همه این کارها  اغلب می تواند تنها در چند دقیقه انجام شود.

شما می توانید سوالاتی را که برای کارجو مبهم است از طریق تلفن یا تماس تصویری برطرف کنید. این صرفه جویی در زمان، شما را قادر خواهد ساخت که در رقابت جذب کارجو سریع تر عمل کنید و تعهد کارجو به روند استخدام را بیش تر از قبل افزایش دهید.

 1. امضای دیجیتال داشته باشید

گرچه در مورد اعتبار قانونی امضاهای دیجیتال عقاید مختلفی وجود دارد، هنوز امضای دیجیتال یک مزیت نسبت به انواع دیگر امضاها دارد: عمل نمادین امضا، ماهیت اجباری آن را افزایش می دهد. هر کسی که یک قرارداد را امضا می کند، نمی تواند به سرعت آن را فسخ کند – هم چنین این موضوع در امضای دیجتال هم هست! بنابراین ضروری است که از امضای دیجیتال استفاده کنیم حتی اگر شرکت شما در هر موردی نیاز به امضای اصلی و کاغذی داشته باشد. این کار به راحتی در زمان های دیگری می تواند انجام شود. با داشتن گزینه امکان امضای قرارداد در هر مکانی، هم چنین می توانید به کارجو اعتماد کنید و بنابراین به شکل فعالی تردید در تصمیم گیری ها را خنثی کنید. اگر می خواهید صرف نظر از امضای دیجیتال در وضعیت امنی قرار بگیرید، ضروری است که وکیل شما روند امضای شما را دو بار بررسی کند.

نتیجه گیری: این گونه می توانید برای جذب هر کارجو پیروز شوید

ویژگی های فردی، سرعت و دیجتالی شدن 3 عاملی هستند که تاثیر بسیاری بر تردید در تصمیم گیری کارجویان دارند. به یاد داشته باشید که کارجو تنها به همان میزانی که شما به درخواست های او جامعه عمل بپوشانید تعهد نشان خواهد داد. روند درخواست استخدام را بی پایان نگذارید – هیچ کس نفعی نمی برد. اگر شک دارید، یک روند استخدام طولانی مدت برای شما از نظر زمانی، پول و تا حدودی به کارگیری کارمندان با ارزش تان در این  زمینه هزینه دارد.

در مورد ساختار استخدامی تان دوباره فکر کنید و از شکل های جدید مانند روش های دیجیتالی استخدام استفاده کنید. این روش ها برای شما یک مزیت رقابتی واقعی به همراه خواهد داشت و می توانید تصمیم بگیرید که آیا این کارجو قرارداد شما را امضا می کند یا در رقابت با شماست.

منبع : https://www.stepstone.de