چه سوالاتی را در واقع باید از مصاحبه کننده خود بپرسید؟

Interviewer's Questions

اگر درخواست شرکت در یک مصاحبه را دارید – تبریک می گویم! شما باید مطمئن شوید برای همه سوالاتی که ممکن است از شما بپرسند خودتان را آماده کرده اید، اما جنبه دیگری از مصاحبه وجود دارد که نیاز دارید مطمئن شوید که برای آن هم آماده هستید. در انتهای مصاحبه زمانی که مصاحبه کننده ، مدیر استخدام از شما می پرسد سوالی دارید یا نه، در اینجا می توانید با پرسیدن چندین سوال کاملاً جدی در مورد شرکت و موقعیت شغلی مورد نظر نقشه آنها را بر آب کنید. هم چنین قادر خواهید بود که کنترل یک دقیقه از مصاحبه را به دست بگیرید و چند مورد را در ذهن خود تنظیم کنید! در اینجا چندین سوال خوب آورده شده است که می توانید از مدیر استخدام بپرسید:

فرهنگ سازمانی و محیط کار این شرکت را چگونه توصیف می کنید؟

این که می خواهید بدانید واقعیت کار در محیطی که هم اکنون در حال مصاحبه هستید چیست، سوال بسیار عالی است. هم چنین می توانید با توجه به پاسخ مصاحبه کننده قضاوت کنید که آیا اینجا مکان مناسبی برای کار است یا خیر و آیا مدیریت تیم ها در واقع با یکدیگر همسو هستند. اگر تیم مصاحبه کننده می تواند به شکل مثبتی تعامل داشته باشد پس به احتمال زیاد آنجا محیط کاری خوبی است.

چرا شما دوست دارید در این شرکت کار کنید؟

پرسیدن این نوع سوال فضای مصاحبه را به سمت مصاحبه کننده بر می گرداند. در یک لحظه عنوان رسمی که  مصاحبه کننده دارد از او می گیرد و جواب مصاحبه کننده بیشتر به سطح شخصی وی مربوط است و به شما دید بهتری می دهد که این شرکت می تواند جای مناسبی برای کار باشد. اگر پاسخ به این سوال برای مصاحبه کنندگان سخت باشد، به احتمال زیاد نشانه خوبی نیست. اگر مصاحبه کننده با اشتیاق زیاد در مورد همه آنچه که در شرکت اتفاق می افتد صحبت کند، پس این یک نشانه فوق العاده است که این فرصت شغلی مورد خوبی است.

در مورد چالش های این دپارتمان چطور فکر می کنید؟

پرسیدن چنین سوالی نشان می دهد که شما در مورد آنچه که چالش است فکر می کنید و به نوبه خود چه کاری انجام می دهید که بر این چالش ها پیروز شوید. هم چنین این سوال نشان می دهد که شما علاقه مند به ارتقای جدی بخش کاری خود و موارد چالش برانگیز هستید که این می تواند خود نشانگر انگیزه و علاقه شما به کار باشد.

در این موقعیت شغلی راه معقول برای حرفه ای شدن چیست؟

این سوال به مصاحبه کننده می گوید که شما به پیشرفت در صنف (و شکل امیدوارانه شرکت) خود حساس هستید. این سوال نشان می دهد شما در مورد پیشرفت کردن و داشتن شور واقعی برای آنچه که انجام می دهید مشتاق هستید.

چه فرصت های یادگیری و پیشرفت وجود دارد؟

این یک سوال جالب است که به شما نشان می دهد که آیا شرکت فرصت های دوره های آموزشی کاربردی را ارائه می کند یا بودجه ای را برای یادگیری کارمندان کنار گذاشته است. هم چنین به مصاحبه کننده نشان می دهد شما به یادگیری و پیشرفت در محیط های حرفه ای علاقه مند هستید.

چه نوع تیپ شخصیتی در این شرکت بهتر کار می کنند؟

این یک سوال با سبکی متفاوت است و احتمالاً دوباره عنوان مصاحبه کننده از او می گیرد. این سوال نشان می دهد که شما نگرش به موفقیت دارید –  شما می خواهید در نقش خود در شرکت به خوبی عمل کنید.

از کجا بدانم کارم را به خوبی انجام می دهم

قراردادن شاخص های های کلیدی عملکرد حرفه ای برای یک شغل مهم است تا بتوان عملکرد هر کارمند جدید را بررسی کرد. اگر یک کاندید این سوال را می پرسد این موضوع را ثابت می کند که آنها به عملکرد بالا علاقه مندند و از شاخص های کلیدی عملکردی حرفه ای خود آگاهی کامل دارند.

چرا این موقعیت شغلی در حال حاضر نیازمند نیرو است؟

پرسیدن این سوال برای روشن کردن جنبه های مختلف این شرکت عالی است. اول از همه شما متوجه خواهید شد که آیا کارمندان در حال ترک این شرکت هستند یا نه ( که نشانه خوبی نیست!) یا آیا این شرکت تنها در به دنبال توسعه خود است و در حال اضافه کردن اعضا به تیم کاری خود می باشد.

تلاش کنید و از گفتن کلمه ” نه” و ” من سوالی ندارم” اجتناب کنید و تا جای ممکن تلاش کنید در جلسه مصاحبه اطلاعات بدست بیاورید – سوالاتی که در پایان مصاحبه می پرسید می تواند دید بزرگتری در مورد همه چیز به شما بدهد.

منبع : https://theundercoverrecruiter.com