چگونه یک فرم استخدام آنلاین را پر کنیم

write an online application form

پر کردن یک فرم استخدام آنلاین می تواند کاری زمان بر باشد و این فرم ها بیشتر توسط سازمان های بخش عمومی به کار برده می شوند که بر این باورند که به جای رزومه، روشی عادلانه تر را برای ارزیابی کارجویان استفاده می کنند.

با این وجود، اغلب کارجویان بر این باورند که این روشی پیچیده و غیر ضروری است و تفکر و زمان زیادی برای بررسی عادلانه آنها نیاز دارد. هیچ فرمت استانداردی وجود ندارد ک هر یک از سازمان ها بتوانند فرم استخدامی را طراحی کنند که مناسب نیاز هایشان باشد.

قبل از آنکه بنویسد برنامه ریزی کنید

 مطالبی را که در آن کارفرما توضیح داده است که چگونه به سوالات پاسخ دهید به دقت بخوانید. بعضی از سازمان ها از سوالات شایستگی محور استفاده می کنند. برای مثال، در حوزه خدمات شهری انگلیس سوالاتی را در مورد انواع رفتار هایی که به دنبال آن ها هستند قرار می دهند و می توانند تعریف کننده هر یک از سطوح مختلف مدیریتی باشند. دیگر سازمان ها ممکن است به سادگی یک توضیح  شخصی دو صفحه ای از شما بخواهند تا با خواندن آن در مورد خصوصیات شخصی شما اطلاعات بدست بیاورند و این توضیحات نشان می دهد که چطور شما الزامات شغل را دارا هستید. چه به سوالات شایستگی محور پاسخ دهید یا سوالاتی که مستقیما به شغل مورد نظر مربوط است، تعداد بسیاری از فرم های استخدام آنلاین از شما می خواهند سوالاتی را با آوردن مثال پاسخ دهید.

بسیاری از سازمان ها در فرم های خود محدودیت تعدد کلمات را قرار می دهند. حیاتی است که مطمئن شوید پاسخ های شما در محدوده تعداد کلمات مشخص شده قرار دارد، چرا که رعایت نکردن این موضوع باعث رد شدن بررسی رزومه شما می شود و تمام ساعات و تلاش سخت شما برای پر کردن فرم بی اختیار از دست می رود. همیشه به طور منظم در کار خود صرفه جویی کنید. اگر کلمه ای را به طور منظم استفاده می کنید ممکن است بهتر باشد که پاسخ خود را در برنامه ورد تایپ کنید و سپس تمام پاسخ های آنلاین خود را کپی و پیست کنید. روندی را پیدا کنید که برای شما کارایی داشته باشد و حداکثر امنیت را به شما بدهد که هیچ کدام از مراحل پر کردن فرم استخدام از دست نمی رود.

از مثال ها استفاده کنید

به عمل کار برآید به سخن دانی نیست. با اینکه خیلی خوب به نظر می رسد که پاسخی طولانی و با جزئیات را بنویسید که نشان دهد “بله” شما می توانید این کار را انجام دهید و ثبت وقایع طولانی از آنچه انجام داده اید را بنویسید. گرچه به نظر می رسد که شما می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید، کارفرمایان تنها زمانی قانع خواهند شد که شواهدی برای اثبات بیایند. می توانید این شواهد را با ـآوردن مثال ها خاصی از چگونه، کجا و چه زمانی شما به دستاوردی رسیده اید فراهم کنید. بر نتایج دستاورد هایتان و آوردن حقایق و ویژگی هایی که نشان می دهند شما تفاوت قابل سنجش را ایجاد کرده اید تمرکز کنید.

روش STAR

روش STAR ، روشی خوب از اطمینان شما برای آوردن مثال ها است. بسیاری از سازمان ها پیشنهاد می کنند از این روش استفاده کنید. STAR مخفف موقعیت، وظیفه، عمل و نتیجه است. این روش یک روند پیشرفت خطی است که در  آن داستان یک دستاورد بیان می شود که خواننده را قادر می سازد که متوجه شود این مسئله درمورد چیست، چگونه شما راه حلی را ارائه کرده اید و دستاورد شما در مورد چیست. این روش خوبی برای فکر کردن و ارائه دستاوردها در یک روند منطقی است. هم چنین روش STAR روشی مناسب برای ارائه دستاورد ها در مصاحبه است.

دوباره بررسی کنید و فرم استخدام خود را ذخیره کنید

قبل از آنکه دکمه تمام را بفشارید، همیشه بررسی کنید و پاسخ های خود را بررسی مجدد کنید که به تمام سوالات و به شکل کامل پاسخ داده باشید و بهترین مهارت های خود را بیان کرده باشید. این کار روش خوبی برای ذخیره فرم استخدام شما است چرا که ممکن است در آینده برای نوشتن اطلاعات مشابه در فرم های استخدام دیگر به آن نیاز داشته باشید. این روش دلیل خوبی برای مهارت نوشتاری شما در برنامه ورد است، جایی که می توانید فایل خود را در کنار دیگر فرم های استخدام ذخیره کنید.

 

منبع : https://jobs.theguardian.com