5 اشتباه در مصاحبه مجازی

virtual interview mistakes

 

این ها می توانند موقعیت کاندید بودن شما را خراب کنند و هزینه آن شغل شماست

مصاحبه های مجازی یکی از بهترین انتخاب ها برای شرکت هایی است که در حال استخدام افراد در طی دوره کرونا بودند و در حالی که هیچ کس نمی تواند راحتی مکالمه از خانه را رد کند، اما ریسک های آن بیشتر اند.

آماندا آگوستین، کارشناس شغل در TopResume توضیح می دهد که ” گرچه مصاحبه های مجازی بخش فراگیر روند های استخدام شده اند، حتی همانطور که بیشتر شرکت ها به کارمندانی نیاز دارند که به شکل حضوری در اداره باشند، اطلاعات ما نشان می دهد که بسیاری از کاندید های موقعیت های شغلی هنوز باید به هنر مصاحبه مجازی مسلط شوند و بلد نبودن آن« موقعیت کاندید شدن آنها را خراب می کند.”

بین ماه های آگوست و ستامیر، TopResume از 330 مدیر استخدام، استخدام کننده و متخصصان نیروری انسانی آمریکایی گزارش گرفت تا آنها را از نظر بدترین تجربه های کارجویان که در طی صاحبه مجازی تجربه کرده اند، در یک درجه بندی قرار داد.

طبق گزارش TopResume در اینجا 5 خط قرمز مصاحبه های مجازی آورده شده اند که هزینه آن ها می تواند شغل شما باشد:

  1. اجتناب از تماس چشمی یا خیره شدن به یک نقطه
  2. نشستن در یک اتاق بهم ریخته و نامرتب
  3. باز گذاشتن تب ها یا برنامه ای نامناسب هنگام اشتراک گذاری صفحه نمایش
  4. استفاده از پشت زمینه های غیر حرفه ای
  5. ایجاد وقفه توسط اعضای خانواده

بعضی از این موارد می توانند واضح باشند – در پس زمینه خود انبوهی از لباس های نشسته نباشد، از هم اتاقی یا خانواده خود بخواهید طی تماس مجازی حواس شما را پرت نکنند و باعث وقفه در مکالمه نشوند – اما از موارد دیگری که در بالا ذکر شد به این راحتی نمی توان اجتناب کرد.

“پس زمینه غیر حرفه ای” دقیقا به چه معناست؟ چگونه می توانید تماس چشمی مناسبی با کسی در صفحه نمایش داشته باشید؟

بهترین مکان برای انجام یک مصاحبه مجازی اتاقی است که تمیز، آرام و دارای آکوستیک خوب باشد، جف هایمن، مدیر اجرایی استخدام در Rockstars می گوید : ” شما می خواهید که مصاحبه کننده بر روی شما متمرکز باشد، نه پس زمینه شما.”

هایمن پیشنهاد می دهد که اگر یک فضای کاری آرام در خانه ندارید، جلوی یک دیوار سفید در حمام بنشینید یا در کمد راه بروید و از یک پس زمینه تار استفاده کنید. او می گوید: ” می دانم این کار احمقانه به نظر می رسد، اما آکوستیک ها در ابن جا فوق العاده  است.”

آگوستین اغلب مصاحبه های خود را از پشت یک میز در اتاق خوابش انجام می دهد، بالشت های تخت خود را بر می دارد و پتوی با رنگ خنثی روی تختش می اندازد تا یک پس زمینه حرفه ای درست کند.

آگوستین در مورد دکوراسیون اش می گوید : ” اگر دو بار در مورد داشتن چیزی پشت سر خود در اتاقک در یک دفتر فکر می کنید، احتمالاً نباید آن را در طول مصاحبه شغلی مطرح کنید.”

هایمن توضیح می دهد که تماس چشمی مستقیم در یک مصاحبه یک مهارت حیاتی برای موفقیت آمیز بودن آن است، چرا که آن نشان دهنده حرفه ای بودن شماست، باعث ایجاد اعتماد می شود و نشانه ادب است. او می گوید : ” ما به طور ذاتی به این باور رسیده ایم که افرادی که نگاه خود را می دزدند، دروغ می گویند یا می خواهند چیزی را پنهان کنند، گرچه،  ممکن است فقط عصبی باشند.”

آگوستین می گوید زل زدن مستقیم به دوربین ممکن است غیر طبیعی باشد – اما  اگر قبل از مصاحبه با دوست خود در یک پلتفرم ویدئو کنفرانس مانند zoom یا Microsoft Team تمرین کنید، این کار به شما کمک می کند که مطمئن شوید که به نقطه مناسبی نگاه می کنید و به موازات آن در شروع تماس، پنجره ویدئو مصاحبه کننده را درست زیر دوربین کامپیوتر خود قرار دهید.

به طور شگفت انگیزی، مشکلات فنی در لیست خط قرمز های مصاحبه های مجازی نیستند. آگوستین می گوید این به این علت است که مدیران استخدام نسبت به چالش های مداوم محیط کاری نامناسب که در طی گذشته و دو سال اخیر به وجود آمده اند، همدلی بیشتری دارند.

او می افزاید : ” خبر خوب این است که مخرب ترین و آزاردهنده ترین رفتارها که مصاحبه کننده آن ها را به عنوان خط قرمز مصاحبه در نظر دارد می توان با کمی آمادگی و تمرین از همه آن ها اجتناب کرد.”

 

منبع: https://www.cnbc.com