سال جدید ، رزومه جدید

New Year, Refreshed Resume

 

آخرین باری که رزومه خود را برزو کرده اید چه زمانی بوده است؟

در طی سال، حرفه ی ما تحت تاثیر مجموعه ای از تغییرات قرار می گیرد و سال جدید بهترین زمان برای بازتاب آن تغییرات و مهارت هایی است که شما بدست آورده اید و می تواند برای کارفرمای بعدی ارزشمند باشد.

گرچه اگر شما برنامه ریزی می کنید که برای مدتی در موقعیت شغلی کنونی تان بمانید، هم چنین مهم است که همه دستاورد هایی را که هر ساله بدست آورده اید مد نظر خود قرار دهید. در نظر داشتن وظایف شغلی و پروژه هایی که انجام داده اید می توانند به شما در فراهم سازی ارتقای شغلی و / یا افزایش حقوق در آینده کمک کنند.

تاریخ ها و پروژه های خاصی را که انجام دادید بروز کنید

مطمئن شوید که تاریخ های جاری را در رزومه خود آورده اید! داشتن تاریخ های بروز در رزومه تان به کارفرمایان کمک می کند که مهارت های بروز شده شما را مورد سنجش قرار دهند و این می تواند یادآور خوبی برای تقویت مهارت های جدید باشد.

بعد از آنکه همه تاریخ ها را بروز کردید، زمان آن است که همه پروژه هایی خاصی را که بخشی از فعالیت های شما در سال گذشته بوده اند به رزومه خود اضافه کنید. اگر پروژه های زیادی در سال گذشته نداشتید که به رزومه خود اضافه کنید، هم چنین زمان خوبی است که در مورد پروژه هایی که می خواستید در طی سال گذشته انجام دهید بنویسید. اگر دوره هایی در زمینه های مختلف گذرانده اید یا هر گونه گواهی بدست آوردید، این ها نیز می توانند در رزومه شما ذکر شوند.

توصیفات شغلی را بروز کنید

آیا موردی وجود دارد که شما باید به توصیفات شغل پیشین خود اضافه کنید؟ اکنون زمان اضافه کردن آن موارد است!

اگر طی یک سال گذشته کار در یک موقعیت شغلی جدید را شروع کرده اید و در نهایت به نظر می رسد که بخشی از زندگی روزانه شما شده است، توصیفات شغلی خود را برای در نظر گرفتن شغل جدید تان بروز کنید.

به یاد داشته باشید که توصیفات شغل تان باید به طور خاصی برای یک شرکت تاثیر گذار باشد. استفاده از اعداد یا آمارها می توانند تاثیر گذاری توصیف شغل شما را ارتقا ببخشد. اگر توصیفات شغلی تان طولانی یا پیچیده باشد، آن را به چند پاراگراف کوچکتر تقسیم کنید تا آن توصیفات بتوانند تاثیر گذاری خود را بر جای بگذارند.

فرمت رزومه تان و کلمات آن را برزو کنید

در اینجا سه سوال آورده شده اند که هنگامی که صحبت از اساس رزومه  شما می شود از خودتان باید بپرسید.

  1. آیا رزومه من خیلی شلوغ به نظر می رسد طوری که خواندن آن سخت است؟
  2. آیا فونت و رنگ های خطوط در رزومه من عامل حواس پرتی هستند؟
  3. آیا ترتیب زمانی که در رزومه نوشته ام به راحتی قابل فهم است؟ در یک نگاه، آیا رزومه من به راحتی قابل فهم است؟

بعد از آن که این سوالات را از خودتان پرسیدید، حالا زمان آن است که با بروز کردن کلمات توصیفی که به کار برده اید و استفاده از کلمات رایج صنف مورد نظر برای جلب توجه چشمان یک کارفرما، کلمات رزومه تان را تنظیم کنید.

هم چنین خوب است که زمانی را اختصاص دهید و به رزومه تان از نظر گرامر و اشتباهات املایی نگاه کلی بیندازید که باعث می شود به سرعت کارفرمایان دیگر رزومه تان را نخوانند.

زمانی که رزومه تان را از نظر ظاهری منظم کردید، از شخصی بخواهید رزومه شما را بازخوانی کند و ایده های دومی را به شما ارائه کند.

منبع: https://www.hcareers.com