پیدا کردن شغل می تواند خسته کننده باشد. در اینجا نشان می دهیم چگونه با این مسئله روبه رو شوید

طبق گفته آمید یکی از بزرگترین  مراکز آمار استعفا در آمریکا، میلیون ها کارگر در حال استعفا از کار خود هستند.

طبق اطلاعات اداره کار در فوریه،  4/4 میلیون کارمند شغل خود را ترک کردند و نرخ بیکاری وارد یک دوره همه گیری شد که که پایین تر از 3/6 درصد در مارچ رسید. اما با وجود این اخبار داغ در مورد تلاش کارفرمایان برای جذب و استخدام کارگران، هنوز پیدا کردن یک شغل جدید می تواند راه طولانی باشد.

کتنیا پانگ یکی از مربیان شغل یابی می گوید: ” اگر شما احساس می کنید که پشت هم در حال رد شدن از درخواست های شغلی تان هستید… ممکن است نوعی ناسازگاری بین تجربه های زنده خود و آنچه که در اخبار داغ می بینید و حس می کنید وجود داشته باشد – مانند همه دوستانتان که به دنبال “شغل رویایی شان” هستند و شما تنها کسی هستید که از قلم افتاده اید –  می تواند خیلی خیلی دلسرد کننده باشد.”

اگر در مسیر خود برای یافتن شغل به مانع برخورد کرده اید، در این جا راهکارهایی آورده شده است :

نفس عمیق تری بکشید

پیدا کردن شغل می تواند خسته کننده باشد: بالا و پایین کردن لیست آگهی ها، ثبت درخواست شغل و انجام مصاحبه های گوناگون و پیگیری ها می تواند شما را خسته کند.

پانگ پیشنهاد می دهد که اگر خسته و دلسرد شده اید، برای مدتی بیخیال شوید.

او می گوید : ” اگر که چند ماه اخیر را در حین کار کردن به شکل تمام وقت دنبال کار بوده اید و احساس ناامیدی دارید، سعی کنید یک هفته دنبال کار نگردید … بیخیال شوید تا بتوانید دور نماهای جدیدی بدست بیاورید. افتادن در لانه خرگوش خیلی راحت است و سپس خیلی سریع شما را از پای در می آورد.”

جستجوی خود را محدود کنید

طبق گفته مارلو لیونز یکی  از مربیان شغل یابی و مدیران اجرایی نیروی انسانی، تمرکز بر جستجو می تواند به شما کمک کند فرصت های استخدام شدن خود را بهبود ببخشید. او پیشنهاد می دهد که زمانی را برای تعیین نوع شغلی که در جستجوی آن هستید و هم چنین نوع شرکتی که می خواهید در آن کار کنید صرف کنید.

لیونز می گوید :” به جای آنکه فقط برای شرکت های مختلف رزومه بفرستید و دعا کنید که یکی از آنها رزومه تان را ببیند و شما را استخدام کند، در مورد آنچه که به دنبالش هستید دقیق و تیز بین باشید.”

شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید

داشتن ارتباط با یک سازمان می تواند به شما در پیدا کردن یک شغل کمک کند – بنابراین بر روی گسترش ارتباطات خود کار کنید.

پانگ می گوید : ” مطمئن شوید که ارتباطات خود را به حداکثر رسانده اید”. این بدان معناست که با همکاران سابق، مربیان، اساتید، دوستان و اعضای خانواده، افرادی که شما با او به شکل داوطلبانه کار کرده اید یا اعضای یک سازمان حرفه ای که به طور مشترک با آنها کار کرده اید دوباره ارتباط برقرار کنید تا ارتباطات خود را دوباره شکل دهید یا از آنها برای جستجوی خود کمک بگیرید.

پانگ پیشنهاد می دهد بسته به چیزی که می خواهید بپرسید چندین الگوی پیش فرض ایمیلی متفاوت داشته باشید.

او پیشنهاد می دهد که برای مثال، زمانی که وقتی به شبکه موجود وارد می شوید، با چند مکالمه کوتاه شروع کنید و سپس اشاره کنید که به دنیال فرصت های بعدی هستید. و موقعیت هایی که به آن علاقه دارید یا نوع شرکت هایی که ممکن است برای شما مناسب باشد را به اشتراک بگذارید. سپس می توانید بپرسید که آیا آنها راه های ارتباطی بالقوه یا فرصت های موجود دیگری را می شناسند یا خیر.

هم چنین بدست آوردن ارتباط دوباره با شخصی، می تواند برای شما انرژی بخش باشد، گرچه شما درخواستی برای کمک برای یافتن شغل از آن شخص ندارید – و در آینده نتیجه مطلوب را خواهید گرفت. آن ایمیل می تواند چیزی شبیه به این بگوید: من این مقاله / پادکست را دیدم و یاد شما افتادم. امیدوارم خوب باشید و دوست داشته باشید به زودی از من پیشی بگیرید.

پانگ می گوید اما شما نباید خودتان را به افرادی که می شناسید محدود کنید. ارتباط برقرار کردن با کارمندان شرکتی که علاقه دارید در آن استخدام شوید به صرف یک مکالمه دوستانه در کافه یا یک مصاحبه غیر رسمی، می تواند بازی عادلانه ای باشد. یک روش، فرستادن ایمیلی است که در آن توضیح دهید که کار آنها را در شرکت ایکس دیده اید و علاقه مند هستید که در مورد تجربیات آنها بیشتر یاد بگیرید و سپس بپرسید که آیا علاقه ای به گفتگو دارند یا خیر.

پانگ می گوید : ” واضح و مستقیم باشید … با اشاره مستقیم به آنچه که می خواهید به زمان افراد احترام می گذارید.”

اولین کارجو باشید

اگر آگهی شغلی را پیدا کردید که با آنچه که در جستجوی آن هستید مطابقت دارد، بدون درنگ درخواست خود را ثبت کنید. طبق گفته جولیا پولاک اقتصاددان ارشد سایت ZipRecruiter ، ثبت درخواست تان بلافاصله بعد از انتشار آگهی یک شغل ، می تواند به شما کمک کند که فرصت های خودتان را برای مورد توجه قرار گرفتن افزایش دهید.

او می گوید : ” همه چیز است به زمان بندی بر می گردد” . ” اگر طی اولین هفته ای که آگهی استخدام منتشر شد درخواست خود را ثبت کنید، شانس بیشتری را برای گرفتن آن شغل خواهید داشت. بسیاری از شرکت ها و مدیران استخدام تنها درخواست هایی را مورد بررسی قرار می دهند که در طی هفته اول ثبت شده باشند.”

رزومه خود را بروز رسانی کنید

قسمت هایی از رزومه تان را که ممکن است در روند اسخدام شما نقطه ضعف محسوب شوند با دقت مشخص کنید.

برای مثال، اگر بعد از درخواست یک شغل توجه یا تماسی از استخدام کنندگان دریافت نکردید، رزومه خودتان را با دقت بروز رسانی کنید.

لیونز می گوید : ” به توصیفات رزومه و  شغل مورد نظرتان نگاه کنید تا مطمئن شوید با هم در یک راستا هستند” . ” و مطمئن شوید استخدام کننده ای که اصلا شما را نمی شناسد، می تواند ارتباط بین شما و ویژگی های شغل مورد نظر را ببیند.”

طبق گفته پالک گاهی اوقات ساده سازی رزومه تان می تواند توجهات بیشتری را جذب کند – به خصوص اگر از سیستم ردیابی رزومه کارجو استفاده شود.

او می گوید : ” مطمئن شوید از آنچه که استفاده کرده اید … برای سیستم های کامپیوتری قابل خواندن باشد – سیستم های کامپیوتری میزهای فانتزی و قالب های شگفت انگیز ندارند”. ” بسیاری از افراد با توجه بیش از حد به فانتزی بودن اشتباه می کنند و باعث می شوند که نتوانند از اولین مرحله سخت یافتن شغل با موفقیت عبور کنند، چرا که آنها رزومه ای را نوشته اند که برای ربات های کامپیوتری قابل خواندن نبوده است.”

هم چنین او پیشنهاد می دهد که از زبان شفاف استفاده کنید – به خصوص زمانی که می خواهید عناوین شغلی پیشین خود را بیان کنید.

” از عناوین شغلی استاندارد در حوزه کاری خودتان استفاده کنید، نه عناوینی مانند “اطلاعات نینجایی” فانتزی یا ” استاد وفاداری مشتری”. مهم است که از عناوین شغلی شناخته شده و قابل فهم برای عموم استفاده کنید.”

اگر تماسی دریافت نکردید، به مهارت های مصاحبه ای خود افتخار کنید که می تواند شامل پاسخ های تیز بینانه به سوالات رایج مصاحبه و توانایی شرح مهارت ها و تجربیاتتان با جزئیات و ارتباط آنها با شغل مورد نظرباشد.

تلاش کنید که مثبت فکر کنید

اگر بعد از ثبت درخواست برای یک شغل، خبری نشنوید یا بعد از چندین دوره مصاحبه انتخاب نشوید، قبول این موضوع که رد شده اید می تواند بسیار سخت باشد.

پولاک می گوید : ” وقتی برای 10 شغل درخواست ثبت می کنید و همه درخواست هایتان رد می شود، فکر می کنید که تقصیر خودتان است و بازتابی از خود شماست”. ” این موضوع می تواند به اعتماد به نفس افراد صدمه بزند که بدتر از شکست های دیگری است ک فرد در بازار کار تجربه می کند، چرا که آنچه برای آن بازارگرمی کرده اید کار شما و زمان و دقت شماست.”

داشتن لیستی از شایستگی ها و دستاوردهای مثبت شما می تواند به حفظ اعتماد به نفس تان طی جستجوهای طولانی برای شغل کمک کننده باشد.

لیونز می گوید : ” لیستی از ویژگی های مثبت خودتان تهیه کنید و بنابراین زمانی که جستجو برای شغل طبق برنامه ریزی تان پیش نرفت، به یاد می آورید چقدر عالی هستید” . ” پیدا کردن شغل خودش یک کار تمام وقت است و افراد نیاز دارند که بدانند این کار زمان بر خواهد بود.”

منبع : www.cnn.com