5 نکته در مورد دورکاری برای کارفرمایان

طی پنج سال اخیر در دنیای دورکاری جهشی رخ داده است. بسیاری از شرکت هایی که هرگز تصور نمی شد بتوانند با کارمندان خارج از اداره کار کنند به این نتیجه رسیدند که دور کاری می تواند راه حل مناسبی باشد و در بعضی موارد دورکاری بسیار کاراتر و پر بازده تر از آن چیزی است که تصور می شد.

هم چنین دور کاری روشی را که شرکت ها در مورد محیط کاری داشتند تغییر داده است. در یکی از گزارشات آینده کاری سایت مانستر، 43 درصد از کارفرمایان گزارش داده اند که روش کار در آینده کار ترکیبی است. هم چنین بسیاری از کارفرمایان می گویند که بر این باور هستند که روش های کاری منعطف پذیر می تواند برای انها یک مزیت استخدامی باشد و به آنها در حفظ استعداد ها کمک کند.

گفته می شود که دور کاری به سادگی این موضوع نیست که فقط افرادی را به خانه بفرستیم و از آنها بخواهیم در یک جلسه  اینترتی حاضر باشند. زمانی که موضوع در مورد جایی است که محیط کاری هدایت می شود، در اینجا پنج نکته در مورد دورکاری برای کارشناسان استخدام آورده شده است که می تواند به شما در شکل گیری راهکار های محیط کاری آینده خودتان کمک کند.

 1. نیاز های مکانی خود را مرور کنید

چه کسی هست که نشنیده باشد که دوست یا همکاری به دلیل اینکه محل کارش دور است و دیگر نمی تواند این مسیر را رانندگی کند تا به سر کار برسد مجبور به تغییر مکان زندگی اش شده است؟ برای شرکت هایی که برنامه ریزی های دور کاری دارند، به این معناست که آنها می توانند به دنبال استعداد هایی باشند که دورتر از کارجویانی هستند که در نزدیکی شرکت زندگی می کنند.

ملیندا گین، جسنجوگر راهکار در مرکز علوم گلید  می گوید : ” مدیران استخدام ما خواهند دید که می توانیم به جای تمرکز بر روی کارجویانی که در یک منطقه خاص هستند، کارجویان شایسته تر بیشتری را استخدام کنیم. ” “یا آنها می توانند شخصی را مد نظر قرار دهند که به یکی از ادارات ما در ایالات متحده نزدیک باشد و این شخص می تواند کاری شبیه یک کار ترکیبی را انجام دهد. آنها دقیقا چشم ایشان را باز کرده اند و حالا می توانند ببینند که دورکاری چقدر موثر است. “

 1. در مورد روش هایی که کارمندان با یکدیگر ارتباط می گیرند دوباره فکر کنید

در حالی که بسیاری از شغل ها می توانند به طور کارا و موثر خارج از محیط کاری انجام شوند، کار چیزی فراتر ار وظایف شغلی می باشد. طبق اطلاعات سایت مانستر، 35 درصد از کارمندان دورکار صحبت های کوتاه کاری با همکارانشان را از دست می دهند و به عنوان نتیجه کار به شکل دورکاری، 23 درصد از کارمندان دورکار زمان مکالمه تصویری با مدیران را از دست می دهند.

شرکت ها باید در مورد روش های جدید ایجاد فرهنگ و رفاقت بین کارکنان فکری کنند، چرا که کارکنان دیگر طی روز در اتاق استراحت یکدیگر را نمی بینند یا در آشپزخانه با یکدیگر صحبت نمی کنند.

گین می گوید : ” در گیلاد مهمانی برگزار شد که مجازی بود، چرا که همه ما کارکنان دورکار بودیم. ” ” هر کس لباس کرسیمس خود را پوشیده بود و آنها کارهای جالبی برای ما داشتند که سرگرم شویم و صحبت کنیم. “

جیسون پاتل، موسس ترانزیزونف و همکار و تامین کننده نیروی انسانی شرکت، به عنوان یک نکته برای دور کاری، تعاملات کامپیوتری روزانه و هفتگی را پیشنهاد می دهد تا بعضی از تعاملات روزمره بین افراد در دفتر کار شبیه سازی شود. او می گوید: “شما می توانید حضور و غیاب دقیق تری داشته باشید، می توانید وضعیت آنلاین بودن افراد را در طی هفته که برای شرکت کار می کنند بروز رسانی کنید و می توانید به شکل هفتگی جلسات در دسترس بگذارید.” ” تلاش نکنید آنچه را که بین کارمندان حضوری در دفتر کار اتفاق می افتد به طور مستقیم در محیط دورکاری شبیه سازی کنید،  بلکه در همان زمان جادوی آنچه که یک اداره می تواند ارائه دهد را دوباره بازآفرینی کنید. “

 1. به نیاز های متعادل کاری و زندگی نظارت کنید

از آنجایی که دورکاری این امکان را فراهم می کند که کارمندان از هر مکان و در هر زمانی کارشان را انجام دهند، می توان ساعات کاری بیشتری را ثبت کرد. متیو بار، یکی از مشاوران نیروی انسانی در المیرا می گوید: ” اگر افراد در همه زمان ها کار کنند، اگر شما هرگز تکنولوژی را خاموش نکنید، تاثیر فرسودگی شغلی به وجود خواهد آمد.”

کارفرمایان باید از زمان کاری کارمندان آگاه باشند و مطمئن شوند ساعات کاری مشخصی وجود دارد. برای جلسات، ارتباطات و تماس های کاری در طی تعطیلات محدودیت هایی قرار دهید تا مطمئن شوید که کارمندان تایم استراحت خود را دارند. بار می گوید: ” باید تعادلی وجود داشته باشد و من فکر می کنم ما باید هنوز ببینیم که چی چیزی بهتر است، چرا که دورکاری برای ما خیلی جدید است.”

در کل، کارفرمایان باید در مورد ساعات کاری مذاکرات بیشتری انجام دهند، طبق یافته های موجود در سایت مانستر: 53 درصد اجازه می دهند از خانه روزهای کاری مشخص شود، 41 درصد به افراد اجازه می دهند که ساعات کاری را خودشان انتخاب و تغییر دهند و 53 درصد ممکن است به کارمندان اجازه دهند که برنامه زمانی کاری خود را  تا وقتی که برایشان مناسب است خودشان انتخاب کنند.

 1. آنچه را که کارمندان می خواهند درک کنید

گرچه بسیاری از کارفرمایان مشتاق کار ترکیبی هستند، کارمندان به طور 100 درصد مشتاق این موضوع نیستند. طبق اطلاعات سایت مانستر، تنها 24 درصد از کارجویان می گویند که خواهان انعطاف در دورکاری هستند. در حقیقت، بیشتر از نیمی از کارجویان ( 57 درصد) می گویند که ترجیح می دهند به صورت کاملا دور کار باشند یا به صورت کامل در دفتر کار به شکل حضوری کار کنند. نکته اصلی این نکته در مورد دورکاری این است که نیاز های کارمندان را درک کنید و مطمئن شوید که تغییراتی که اعمال می کنید بیشتر از آنکه خوب باشد برای کارمندان مضرر نشود.

پاتل می گوید :” اگر یک شرکت به شکل درستی دارای یک محیط کاری ترکیبی باشد، باید مطمئن شوید که شما تلاش خود را کرده اید که کارمندان دور کار شما احساس کنند که بخشی از تیم کاری هستند.” ” نیازی نیست که یک طرف را انتخاب کنید، اگر که این موضوع در مورد تجارت کاربرد دارد. از راه حل های جدید نترسید. اما اگر می خواهید محیط کاری ترکیبی داشته باشید، مطمئن شوید افرادی که به شکل دورکاری فعالیت می کنند هنوز احساس می کنند که بخشی از محیط کاری هستند.”

 1. واضح باشید

زمانی که این موضوع را در مورد جذب و نگه داشتن استعداد ها مطرح کنیم، حیاتی خواهد بود که کارفرمایان به طور واضح در مورد انتظارات خود از کارمندان صحبت کنند. کارمندان باید چند روز در هقته گزارشاتی را به اداره تحویل دهند؟ یا چند روز در ماه؟ هرگز؟ در چه ساعاتی باید کار خود را به شکل دور کاری انجام دهند؟ بار می گوید: ” افراد نیاز دارند که به شکل واضحی متوجه باشند که چه کارهایی از آنها انتظار می رود.”

ملیندا گینز اضافه می کند که شفاف بودن در مورد نیازهای واکسینه شدن هم یکی از نکات کلیدی دورکاری در اقتصاد کنونی است. او می گوید: ” این سوالی است که تا به حالا مجبور نشده بودم که بپرسم”. ” این موضوع جدیدی است.”

با وجود این گفته ها، ممکن است میزانی عدم اطمینان قابل درک باشد، همانطور که شرکت های آمریکایی در مورد جنبه های هه گیر این موضوع بحث می کنند. پاتل می گوید:” من فکر می کنم وقتی این موضوع غیر شفاف است، به خاطر نیت های بد نیست، من فکر می کنم به خاطر این است که اطلاعاتمان در مورد آنچه که به نظر بهتر می آید کم است.”

نکات و نظرات بیشتری در مورد دورکاری نیاز دارید؟

از آن جایی که شرکت ها و کارمندان در حال وفق دادن خودشان با شرایط دورکاری و اقتصاد در حال تغییر هستند، مهم است که در این زمینه بروزترین اطلاعات را داشته باشید. در سایت مانستر ما هر روزه با کارجویان و کارفرمایان در ارتباط هستیم و اطلاعاتی برای یادگیری داریم که می توانیم به اشتراک بگذاریم. گزارشات کاری آینده ما در مورد بروزترین تحلیل های رایگان در مورد روند های بازار کار و موارد بیشتر را چک کنید و در دنیای تجارت، بتوانید تجارت خود را جلو تر از دیگران پیش ببرید.

منبع : www.monster.com

2 دیدگاه

 1. Twicsy
  31 خرداد 1401

  Have you ever considered about including a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is fundamental and everything.
  However think of if you added some great visuals
  or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with pics and video clips, this blog could definitely be one
  of the greatest in its niche. Fantastic blog!

  • sahar zamanian
   31 خرداد 1401

   thanks for your great idea. I would use your ideas in future articles definitely.

دیدگاه ها بسته شده است.