نکاتی برای ارزیابی پیشنهاد شغلی

Tips for Evaluating a Job Offer

ارزیابی یک پیشنهاد شغلی می تواند طاقت فرسا باشد. به طور حتم هیجان انگیز است که کاندید برگزیده برای یک شغل باشید و ممکن است نگران باشید که اگر همان لحظه آن موقعیت شغلی را نپذیرید به طور کل همه چیز از بین می رود. اما اجازه ندهید این هیجان سرسام آور باعث شود عجولانه تصمیم بگیرید. یادگیری چگونگی ارزیابی یک موقعیت شغلی می تواند زمان بر باشد و نیازمند توجه دقیق است.

شما نمی خواهید از تلاش برای بدست آوردن شغلی که فوق العاده است دست بردارید فقط به این علت که می خواهید کاری برای خودتان پیدا کنید که در اتاقی کوچک 10 ساعت در روز کار کنید که در رقابت وحشتناک کاری قرار بگیرید و همکارانی داشته باشید که لطیفه های شما برایشان خنده دار نیست.

نفس عمیقی بکشید. تصویری جامع تر را در نظر بگیرید. آنچه که واقعا نیاز دارید و می خواهید که در شغل بعدی تان داشته باید لیستی تهیه کنید. مواردی که باید داشته باشیم و مواردی که خوب است داشته باشیم بسیار شخصی است و می تواند همانطور که نیاز های ما تغییر می کند آن ها هم نیز تغییر کنند.

 از الان تا شش ماه آینده زندگی تان (و موجودی حساب بانکی تان) را تجسم کنید. اگر به طور قابل سنجشی بهتر می شود، این موقعیت شغلی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر نه، ممکن است که نیاز باشد باز هم دنبال کار باشید. از این چک لیست سه قسمتی استفاده کنید تا بتوانید یک موقعیت شغلی را ارزیابی کنید.

با حقوق شروع کنید

حقوق به طور حتم اولین موضوع مورد بررسی شما در زمانی است که می خواهید تعیین کنید که ایا یک موقعیت شغلی برایتان عالی است یا خیر. زمانی که حقوقی به شما پیشنهاد می شود، بودجه خود را دو بار چک کنید تا مطمئن شوید واقعا این حقوق برای شما کافی است.

بعد از محاسبه خرج ها و هزینه های خود مطمئن شوید پول کافی برای پس انداز دارید تا بتوانید هزینه ای برای دوران بازنشستگی تان و هم چنین یک حساب پس انداز داشته باشید، حتی اگر فقط مقدار نسبتا کمی باشد.

در نظر گرفتن دیگر جنبه های مالی هنگام ارزیابی یک موقعیت شغلی:

 • مزایا. آیا مزایای بیمه بیکاری وجود دارد؟ آیا فرصتی برای مزایای مبتنی بر عملکرد وجود دارد؟
 • بیمه سلامت و پاداش های رفاهی. حق بیمه ای را که پرداخت می کنید تحلیل کنید و با حق بیمه و فرانشیز هایی که شرکت می پردازد مقایسه کنید. اگر در حال مقایسه طرح های سنتی بیمه با گزینه هایی با کسری بالاتر هستید توجه ویژه ای داشته باشید.
 • بازنشستگی. عواملی در پرداختی های شما، تطابق های کارفرما، دوره های بیکاری، برنامه های زمانی سهام داری و پس انداز های قبل از پرداخت مالیات
 • اشتراک گذاری سود یا گزینه های سهام داری. اگر این موضوع بخشی از طرح جبران خدمت شماست، درخواست کنید که در مورد جزئیات و برنامه های زمانی آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهند.
 • کمک هزینه مسکن. اگر برای شغل تان مجبور به نقل مکان شدید، آیا شرکت همه یا بخشی از هزینه های شما را پرداخت خواهد کرد؟
 • بازپرداخت مراقبت روزانه یا مراقبت از کودک. آیا یارانه ای برای مراقبت از کودک یا مهدکودک در محل کار برای مراقبت از کودکان وجود دارد؟
 • مزایای جانبی. مزایای جانبی یا اختیاری می تواند مواردی مانند بیمه بیماری سرطان، بیمه عمر، حفاظت از سرقت اطلاعات هویتی یا خدمات قانونی باشد. هم چنین بعضی شرکت ها پاداش های دیگری را مانند استفاده رایگان از اتوبوس یا خشکشویی رایگان در اختیار کارمندان قرار می دهند.

این پیشنهاد ها ممکن است یک موقعیت شغلی را ایده آل کند، اما ممکن است برای شما مهم نباشد. اگر در شهری مانند فیلادفیا یا لس انجلس زندگی می کنید در مورد مزایای رفت آمد به محل کار و جای پارک ماشین فکر کرده اید که نیازمند هزینه های نقدی است که شما پس انداز کرده اید یا باید از حقوق شما کم شود. در مقابل مزایایی که شما نیاز ندارید (مانند پیش پرداخت قانونی یا بیمه حیوانات خانگی)، به پشنهاد شغلی که به شما شده است ارزشی اضافه نمی کند.

سپس در مورد فرهنگ سازمانی شرکت فکر کنید

شما می خواهید در این شغل جدید زمان های بسیاری را سپری کنید. بله، مهم است که به شما حقوق پرداخت می شود، اما هم چنین می خواهید که در این شغل راحت باشید. در این جا چندین مورد آورده شده است که باید مد نظر داشته باشید:

 • محیط کار. همه بخش های اداره را سر بزنید که شامل محل میز کار خودتان هم می شود. آیا می توانید در این فضای مکانی احساس راحتی داشته باشید؟ اگر محل کار سالنی بزرگ با چندین اتاق است، آیا مکانی وجود دارد که بتوانید برای تماس های شخصی تان و زمان استراحت بین کار استفاده کنید؟ آیا کارمندان دیگر خوشحال هستند یا خسته به نظر می آیند؟ ایا نور طبیعی در فضا وجود دارد؟ عرف پوشش لباس کاری به چه صورت است؟ حتی با یک بررسی چشمی می توانید در مورد فرهنگ سازمانی شرکت اطلاعاتی بدست بیاورید.
 • پیشرفت حرفه ای. در مورد فرصت هایی برای پیشرفت کاری، بدست آوردن مدارک حرفه ای و دیگر آموزش های حرفه ای تحقیق کنید.

و در نهایت، نیاز هایتان را در کار مد نظر داشته باشید

به همان اندازه که فرهنگ درون سازمانی مهم است، برقراری تعادل بین شغل تان با دیگر بخش های زندگی شخصی تان که ممکن است تخت تاثیر کار باشد مهم است. زمانی که یک پیشنهاد شغلی را بررسی می کنید، از خودتان بپرسید که آیا قادر خواهید بود همانطور که می خواهید زمان بیشتری را با خانواده تان بگذرانید. آیا برای تفریح مسافرت خواهید رفت یا از مسافرت های کاری که حتی مایل به رفتنش نیستید خسته می شوید؟

ارزیابی های نهایی شما هر آنچه که باشد، همه موارد را مکتوب داشته باشید. معامله های غیر رسمی که در زمان دور کاری انجام داده اید و پاداش های عملکرد سالیانه تان که از مدیر فعلی خود دریافت کرده اید ممکن است اگر این شرکت را ترک کنید مورد ارزش و توجه قرار نگیرد. در این جا چندین مورد آورده شده اند که باید توجه داشه باشید:

 • الزامات برای مسافرت کاری. چقدر مسافرت برای شما لازم خواهد بود؟ چه هزینه هایی در مسافرت باید مد نظر قرار گیرد؟ آیا زمانی که در مسافرت به سر می برید، باید مدیریتی برای مراقبت از فرزندتان یا حیوان خانگی خود داشته باشید؟
 • پرداخت مرخصی های با حقوق، شخصی یا استعلاجی ها یا مرخصی زایمان. از قبل در مورد سیاست های مرخصی مطلع شوید. در مورد مرخصی گرفتن در تاریخ های تعطیلات رسمی، دیگر سیاست های بیشتر در مورد مرخصی زایمان و مواردی شبیه به آن بپرسید.
 • دور کاری. آیا شرکت به شما اجازه خواهد داد که گاهی اوقات از منزل به شکل دور کاری فعالیت کنید؟ یا همیشه؟
 • انعطاف برنامه زمانی کاری. مذاکره در مورد انعطاف پذیری بیشتر زمان کاری هنگامی که به تازگی کار را شروع کرده اید می تواند سخت باشد، بنابراین از همین الان در مورد آن بپرسید. هم چنین می توانید صفحه شغلی شرکت و دیگر نمایه های آن را در شبکه های اجتماعی بررسی کنید و ببینید آیا به مدیریت های کاری منعطف پذیری اشاره کرده اند یا خیر.

بدانید چه چیزی را باید پیش بینی کنید

ارزیابی یک پیشنهاد شغلی چیزی نیست که بتوان با عجله انجام داد، به خصوص اگر بخواهید زمان زیادی را برای کار در آن موقعیت شغلی صرف کنید. حرفه شما گزینه های زیادی را در مسیرتان قرار خواهد داد، بنابراین ایده خوبی است که خودتان را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنید. به کمک نیاز دارید؟ در سایت مانستر یک نمایه رایگان بسازید و شروع کنید. به عنوان یکی از اعضای سایت می توانید مشاوره های شغلی و جستجو برای شغل دریافت کنید که مستقیما به پوشه پروفایل شما فرستاده می شود که این مشاوره ها شامل مذاکره برای حقوق تا درخواست برای افزایش حقوق و ارتقای شغلی است. شما یاد خواهید گرفت که بهترین روش ها برای ارتقای موقعیتت کاری تان چیست. پذیرش شغلی که برای شما مناسب نیست می تواند هزینه زیادی را برای شما داشته باشد، اما عضویت در مانستر هزینه ای برایتان ندارد و به شما پیشنهادات بسیاری را از گنجینه با ارزش اطلاعاتی خود ارائه می کند. همین امروز ثبت نام کنید!

منبع: https://www.monster.com