5 توصیه برای پیدا کردن شغلی که دوست دارید

Top 5 tips for finding a job

برای همه کارمندانی که به شکل تمام وقت و بیشتر از 40 ساعت در هفته کار می کنند، پیدا کردن شغل مورد علاقه شان یکی از مسائلی است که با آن رو به رو می شوند. چه در اداره همراه با همکارنتان کار می کنید و چه در منزل به شکل دورکاری در کنار سگ تان کار می کنید، شغل و فرهنگ شرکتی که برای که آن کار می کنید نه تنها کمک کننده است بلکه نقش بزرگی را در کیفیت زندگی شما ایفا می کند.

در حالی که تقریبا یک شغل روشی برای کسب درآمد است، هم چنین می تواند بیشتر از این نیز باشد. کار شما باید رضایت بخش و چالش برانگیز باشد.کار شما می تواند به گونه ای باشد که انجام دادن آن را دوست دارید و شما را به هیجان می آورد. با این وجود، تا اخر عمرتان نزدیک به 000/90 ساعت سر کار بوده اید. این موضوع به شکل باور نکردنی برای پیدا کردن شغلی که واقعا مناسب شما باشد مهم است.

همانطور که به دنبال تغییر حرفه یا سازمانی که با آن کار می کنید هستید، از این 5 توصیه که در ادامه آمده است برای پیدا کردن شغلی که دوست خواهید داشت استفاده کنید.

 1. ببینید تا کنون چه چیزهایی شما را خوشحال می کند

اغلب اوقات، افراد در مسیر حرفه ای قرار می گیرند و توجه ای ندارند که این حرفه حقیقتا همان کاری است که می خواهند انجام دهند. چه سالهاست که در شغل کنونی خود کار می کنید یا به تازگی شروع به جستجو برای حرفه درست کرده اید، مهم است که بدانید چه کاری شما را درگیر می کند و به آن علاقه دارید.

یک نقطه عالی برای شروع استفاده از ابزار ارزیابی شخصی است. این ارزشیابی ها می توانند در دانستن بهتر نقاط قوت، ضعف و شغل هایی در یک سازمان که مناسبتان است به شما کمک کند. اگر به طور مداوم با جنبه هایی از کارتان درگیر هستید، این می تواند یک عدم تطبیق کلی بین شخصیت شما و شغل شما باشد.

هم چنین می توانید با ایجاد فهرستی از چیزهایی که در گذشته باعث شادی شما می شدند، ایده خوبی از شغل هایی که مناسب شما خواهند بود بدست بیاورید. برای مثال، زمانی که به همه وظایفی که در گذشته داشته اید نگاه می کنید، چه زمینه هایی برای تان قابل توجه است؟ آیا به انجام وظایف سازمانی علاقه دارید؟ آیا از کار کردن با افراد لذت می برید یا دوست دارید به تنهایی روی یک پروژه کار کنید؟

ایجاد فهرستی از کارهایی که شما از انجام دادن شان در گذشته لذت می بردید، یک مرحله دست یافتنی آسان برای دیدن تصویری بزرگتر است و تصمیمات شغلی شما بر اساس آن انجام می شود.

به علاوه، این می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا تغییر حرفه تان یک تغییر فرعی یا برای پیشرفتتان است. یا می تواند بهترین موضوع برای توجه به سرمایه گذاری های بیشتر شما در تحصیلتان باشد.

 1. تحقیق خود را انجام دهید

یک آگهی شغلی به ظاهر جذاب می تواند به راحتی توجه شما را جلب کند یا حقوق بالای آن موقعیت شغلی شما را برای گرفتن آن شغل ترغیب کند. قبل از انکه سریعا یک شغل جدید را انتخاب کنید، در مورد شرکت و ادعاهایی که در مورد کارشان دارند تحقیق کنید.

با جستجو در مورد نقد های آنلاین از این شرکت شروع کنید. برای بیشتر شرکت های تاسیس شده، می توانید نقد هایی از کارمندان و مشتریان سابق آنها را پیدا کنید. این می تواند نگاهی کامل به شما بدهد که چگونه این شرکت با افراد برخورد کرده است.

اگر قبلا ارتباطاتی با این سازمان داشته اید، از کارمندان کنونی یا قبلی که می شناسید در مورد تجربیات شخصی شان با این شرکت بپرسید. در حالی که هر شخص یک موقعیت را به شکل متفاوتی تجربه خواهد کرد، اگر شما ببینید که بیشتر مشتریان و کارمندان شرکت را دوست دارند، یا از آن متنفر هستند، می توانید درک نسبتا خوبی از چیزی که انتظار می رود داشته باشید.

 1. سوالاتتان را سر میز بیاورید

قبل از آنکه به مصاحبه بروید، مجموعه سوالات خود را آماده کنید. الان نوبت شماست که دیدگاهی نسبت به این شرکت بدست بیاورید و تلاش کنید اطلاعاتی در مورد مدیر بالقوه خود جمع آوری کنید.

سوالات شما ممکن است شامل این موارد باشد :

 • در اینجا تعادل زندگی شخصی و کاری چگونه است؟
 • انتظارات شما از این موقعیت شغلی چیست؟
 • چه (عناوین شغلی) از نظر شما یک شغل موفق است؟
 • چگونه به پیشرفت کارمندانتان کمک می کنید؟
 • در اینجا فرهنگ سازمانی چگونه است؟
 • چرا این موقعیت جز فرصت های شغلی است؟

سوال پرسیدن در طی روند مصاحبه اطلاعات بیشتری در مورد شرکت و شغل مورد نظر به شما می دهد و امتیازاتی برای شما دارد که به به خوبی برای مصاحبه آماده شده اید.

 1. به منافع و فرهنگ سازمانی توجه کنید

شغل شما باید چیزی فراتر از حقوق ماهیانه برای شما فراهم کند. همانطور که موقعیت های شغلی مختلف را بررسی می کنید، به منافعی که شرکت برای شما فراهم می کند و نوع فرهنگ سازمانی آن توجه کنید.

در مورد منافع، شما می خواهید مطمئن شوید که نیازهای اولیه شما پوشش داده می شود. سیاست بیمه سلامت آنها چیست؟ آیا آنها مزایای بازنشستگی را برای شما در نظر دارند؟ آیا آنها بیمه خدمات درمانی را ارائه می کنند؟ چه تعداد روز تعطیلی و مرخصی استعلاجی برای بیماری دارند؟ آیا برنامه زمانی منعطفی را پیشنهاد می دهند؟ آیا به شما اجازه خواهند داد به شکل دورکاری و از خانه کار کنید؟

فراتر از این موارد، ببینید که چه حسی نسبت به فرهنگ سازمانی این شرکت دارید؟ در بسیاری از موارد، نوع فرهنگ سازمانی که در محیط کار با آن مواجه می شوید، نقش مهمی را در میزان رضایتی که از آنجا دارید ایفا می کند. به دنبال فرهنگ سازمانی باشید که با نوع شخصیت شما و اهداف شغلی شما به خوبی منطبق باشد.

برای مثال، اگر برای شما فرصت های استقلال و پیشرفت های شغلی ارزشمند است، به دنبال شرکتی باشید که می تواند پروژه هایی را انجام دهد، یا به شکل مستقل کار کند و تاریخچه مشخصی از پیشرفت های درون شرکتی دارد. از طرف دیگر، اگر در مورد ایجاد روابط با همکارانتان سرسخت هستید، به دنبال شرکتی باشید که برنامه ریزی های شرکتی گسترده برای شبکه سازی و ایجاد تیم را ارتقا می دهد.

 1. جایی را انتخاب کنید که با ارزش های شما همسو باشد

در نهایت، هیچ چیزی  بیشتر از کارکردن در جایی که با ارزش های شما همسو نباشد نمی تواند به طور کامل منجر به فرسودگی شغلی شود. قبل از آنکه برای موقعیت شغلی جدید درخواست بدهید، زمانی را بگذارید و دقیق ارزیابی کنید که آیا این شرکت همان ارزش هایی که شما دارید را دنبال می کند.

برای مثال، اگر یک محیط کاری متنوع بر اساس ثبات و خلاقیت برای شما ارزش است، شرکتی را پیدا کنید که همین ارزش ها را به اشتراک می گذارد. اگر شما در جایی کار می کنید که این ارزش ها را ندارد، همیشه احساس می کنید که با خودتان رو راست نیستید. شاد بودن در محیط کار فقط به معنی لذت بردن از کاری که انجام می دهید نیست، بلکه هم چنین به معنای این توانایی است که هر روز تمام خود را در محیط کار بیاورید. هم چنین این موضوع ملاقات افرادی را که مثل شما فکر می کنند آسان تر می کند و منجر به روابط موفق و یک تیم همراه و صمیمی می شود.

در بسیاری از موارد، شرکت ها ارزش های اصلی خودشان را به شکل آنلاین تبلیغ می کنند. هم چنین شما می توانید طی مصاحبه های اولیه از مدیر شرکت در مورد ارزش ها سوال بپرسید. یادداشت برداری کنید و هم چنین  مشخص کنید که آیا می توانید ببینید آن ارزش ها در کار این شرکت در حال اجرا است یا خیر. اگر شرکت ادعا کند که ارزش های ثبات کاری دارند، چه کارهایی انجام داده اند که تایید کنند که آنها به این ارزش تعهد دارند؟ زمانی را صرف کنید و قبل از آنکه شغلی را بپذیرید تحقیق کنید که آیا شما زمانی که به آنجا بروید با کاری که از شما می خواهند انجام دهید همسو هستید.

در حالی که شاید هیچ شغلی کامل نباشد، حداقل باید تلاش کنیم کاری را که انجام می دهیم دوست داشته باشیم. چه شما در حال حاضر از شغل خود ناراضی باشید، یا فکر می کنید افق دیدتان را می توانید گسترش دهید و چالش جدیدی را وارد زندگی خود کنید، به دنبال شغلی باشید که از انجام دادن آن لذت می برید و به یاد داشته باشید، برای تغییر هرگز دیر نیست.

منبع: ahttps://www.theladders.com