زمانی که تعدیل نیرو می شوید، چه کار کنید؟

What to Do When You Get Laid Off

تعدیل نیرو چه شما این موضوع را روی تابلوی اعلانات ببینید یا به عنوان یک خبر شوکه کننده بشنوید، هرگز خوشایند نیست. تعدیل شدن همانطور که اثر منفی در اوضاع مالی شما دارد، ممکن است باعث تنش های احساسی قابل توجه ای شود.

هیچ راهی وجود ندارد که تعدیل شدن را تبدیل به یک تجربه خوشایند کرد. اما راه هایی وجود دارند که می توانند وخامت اوضاع را کم کنند و به شما اجازه دهند که دوباره انرژی خود را بدست آورید و با یک رویکرد ذهنی مثبت جستجو برای شغل را شروع کنید. در اینجا مواردی آورده شده اند که در زمان تعدیل نیرو باید انجام دهید.

یک نامه تعدیل نیرو بگیرید

بخش نیروی انسانی شرکتی که در آن کار می کردید نامه های تعدیل نیرو را فراهم می کنند و در آن نامه ها توضیح می دهند که این موقعیت شغلی به دلایلی خارج از کنترل شما حذف شده است. به خصوص، آنها با نوشتن این نامه به کارفرمایان بعدی این آگاهی را خواهند داد که عملکرد ضعیف یا اشتباه کاری نقشی در این تعدیل نیرو نداشته است.

نامه های تعدیل نیرو به طور معمول زمانی که شما می خواهید شرکت را ترک کنید به همراه بسته های مدارک کاری به شما تحویل داده می شود. اگر این نامه را دریافت نکردید، با بخش نیروی انسانی شرکت ارتباط بگیرید. معمولا نامه های تعدیل نیرو نسخه های کاغذی بر روی سر برگ شرکت هستند، اما به شکل ایمیل هم قابل قبول است. زمانی که نامه تعدیل نیرو را دریافت کردید، هنگام مصاحبه می توانید این نامه را با خود ببرید که در توضیح موقعیت شما برای کارفرمایان بعدی کمک کننده است.

دریابید که در مورد مزایا و پرداخت ها کجا ایستاده اید

سردرگمی در مورد اینکه چگونه از پس مخارج زندگی تان بر می آیید، عکس العمل طبیعی نسبت به تعدیل شدن است. بنابراین، قبل از آنکه از کارفرمای خود جدا شوید، در مورد حق و حقوق خود بپرسید.

اول، مطمئن شوید که در مورد مزیت بیمه سلامت می دانید. بسته به میزان بزرگی شرکتی که در آن کار می کنید، ممکن است مشمول پوشش بیمه ای تحت قانون تطبیق بودجه همه جانبه باشید. طبق این قانون، برای افرادی که بیکار شده اند، پوشش بیمه ای 18 ماهه برای استفاده از خدمات پزشکی طراحی شده است. اگر واجد این شرایط نیستید، در مورد قانون تطبیق همه جانبه اطلاعات کسب کنید. ممکن است با پرداخت یارانه مشمول این قانون شوید.

قدم بعدی پرداخت است. ممکن است شما بسته پاداش پایان کار را بر اساس نوع شرکت و سطح ارشد بودن دریافت کنید. این پاداش ها به طور معمول شامل یک یا دو هفته در سال پرداخت از طرف شرکت است. اگر مشمول این پاداش پایان کار نمی شوید، در مورد تاریخ آخرین پرداختی خود سوال کنید. اگر مرخصی های با حقوق یا هزینه های پرداخت از طرف شرکت دارید، در مورد این مسائل هم بپرسید.

و در نهایت برای بیمه بیکاری هر چه سریعتر ثبت نام کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که مطمئن باشید هنگامی که در حال جستجو برای شغل هستید، درآمدی برای پشتیبانی از خودتان دارید.

برای عبور از تعدیل شدن به خودتان فرصت دهید

تعدیل نیرو شدن می تواند ضربه ای به عزت نفس شما باشد که اثرات نامطلوبی (اما معمولا به شکل موقت) بر سلامت ذهن شما بگذارد. فرصت دادن به خودتان برای تجربه و پذیرش احساساتتان ضروری است. کاملا طبیعی است که احساس عصبانیت، ناراحتی یا ترس را تجربه کنید و مشکلی نیست که قبل از شروع به جستجو برای شغل، چند روزی را برای احیای روحیه خود استراحت کنید. اگر کمک کننده است، سعی کنید از چندین روش سلامت روح مانند خاطره نویسی، ورزش یا مدیتیشن برای بازسازی روحیه تان استفاده کنید. اگر برای خلاص شدن خود از این ترس مشکل دارید، از جستجو برای کمک گرفتن از افراد متخصص نگران نباشید و هر چه بهتر بتوانید چهارچوب ذهنی خود را بسازید، نتیجه ای که از جستجوی شغل خود بدست می آورید بیشتر مطلوب شما خواهد بود.

به یاد داشته باشید: داشتن هر گونه احساس خشم یا رنجش نسبت به کارفرمای پیشنین خودتان برخلاف بیهوده گویی های رسانه های اجتماعی دائمی هستند. حتی اگر به سرعت این نظرات منفی را پاک کنید، آن ها می توانند در پس ذهن یا خاطرات افرادی این نظرات را خواندند باقی بماند و به اعتبار شما صدمه بزند. اشکالی ندارد که احساساتان را تخلیه کنید، اما از یک دوست، اعضای خانواده یا یک مشاور قابل اعتماد بخواهید پای درد دل شما بنشیند تا به این هدف برسید.

رزومه خود را برزورسانی کنید

قبل از آنکه جستجو برای شغل را شروع کنید، زمانی را برای مرور، بروزرسانی و اصلاح روزمه خود اختصاص دهید. مهارت هایتان و تجربه های کاری خود در بخش های مختلف را دوباره بنویسید، اما را در رزومه تان برای توضیح یا توجیه شرایط کنونی خود فضایی را هدر ندهید. نامه تعدیل شدن شما برای همین هدف نوشته می شود و کارفرمایان بالقوه از شما انتظار خواهند داشت که به جای گیر کردن به گذشته در مورد آینده فکر کنید.

زمانی که رزومه تان را به شکل مطلوب برزورسانی کردید، این روند را برای دیگر ابزارهای بازاریابی خودتان انجام دهید. اگر هرگز زمانی را نگذاشتید که یک پروفایل اصلاح شده و دوستانه با استخدام کنندگان در لینکدین بسازید، اکنون زمان آن کار است و اگر همچنان با مدیر سابق خود رابطه خوبی دارید، چرا از او برای گسترش شبکه ارتباطی خود در لینکدین کمک نمی گیرید؟ این کار هدفی دو منظوره است و باعث برجسته شدن مجموعه مهارت های کنونی شما می شود و به کارفرمایان بالقوه نشان می دهد که شما طرز فکر حرفه ای و بدون احساس ناراحتی دارید.

برای جستجوی شغل به دقت برنامه ریزی کنید

بعضی افراد بعد از تعدیل شدن به سمت افراط پیش می روند، یا مدت زیادی صبر می کنند تا به دنبال شغل بگردند یا سراسیمه و شتابان به جستجوی شغل می روند و هر دقیقه از زمان خود را در صفحات شغلی و پر کردن مکرر فرم های استخدام می گذرانند. از آنجایی که شما نمی خواهید پیدا کردن شغل را به تعویق بیاندازید، با خودتان مهربان باشید و یک برنامه زمانی مشخص را طراحی کنید که شامل فعالیت های دیگرهم باشد. به دنبال کسب مدرک های حرفه ای باشید یا با انجام یک سرگرمی جدید به سادگی منبع انرژی خود را دوباره شارژ کنید.

قدرت شبکه سازی ارتباطات را در یک جستجوی شغلی موفق دست کم نگیرید. با مخاطبین خود چه به شکل شخصی یا مجازی ارتباط بگیرید و ببینید چه سرنخ هایی پیدا می شوند. در پست های لینکدین به پیشتازان فکری در حوزه کاری خود جواب دهید. شما هرگز نمی دانید چه کسی ممکن است پروفایل شما را بازدید کند.

در نهایت نسبت به نوع نقشی که ممکن است پیشاپیش بر حرفه شما تاثیر بگذارد دید باز داشته باشید. اگر فرصت ها در حوزه کاری شما محدود است، چرا برای یک موقعیت شغلی دورکاری در یک شرکت در هر جای دنیا درخواست نمی دهید؟ پیدا کردن شغل دائمی سخت است. زمانی که می توانید یک مهارت جدید یاد بگیرید، موقعیت های شغلی موقت یا پروژه ای را در نظر داشته باشید.

هر آنچه شما نیاز دارید، کار با یک شرکت استعداد محور مانند رابرت هف می تواند بیشتر زمان شما را بگیرد و استرس ناشی از جستجو برای شغل را به حداقل برساند. ما در کنار شما هستیم و به شما در بدست آوردن احساس تان بعد از تعدیل شدن کمک می کنیم.

منبع : https://www.roberthalf.com