5 کاری که وقتی شغل جدید خود را دوست ندارید می توانید انجام دهید

چه روزها، هفته ها یا ماه ها در شغل جدید شما گذشته باشد ، آن را در استخوان های خود احساس می کنید: این مکان مناسب نیست. اما شما یک فرآیند مصاحبه طولانی را طی کردید، پیشنهاد شغلی را پذیرفتید، به کارفرمای قبلی خود اطلاع دادید و برای بیمه درمانی جدید ثبت نام کردید. این یک گره بزرگ برای باز کردن است.

بهترین شغل برای شما چیست ؟

از The Muse برای یافتن شغل در شرکتی با فرهنگی که دوست دارید استفاده کنید. مسیر شغلی را انتخاب کنید که با شما همسو باشد : اگر مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید، به این دلیل است که، طبق نظرسنجی Muse در سال 2022، شما در نوعی شوک قرار گرفته اید. به آن Shift Shock می‌گویند – احساسی که وقتی متوجه می‌شوید شغل جدیدتان اصلاً آن چیزی نیست که انتظار داشتید. خودتان را مورد ضرب و شتم قرار ندهید ، زیرا این کاملاً رایج است: 72 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی گفتند که در مقطعی از حرفه خود شیفت شوک را تجربه کرده اند.

و شما گزینه هایی دارید، شما می توانید تصمیم بگیرید که مسائل غیر قابل حل هستند و طعمه را برش دهید. اما با بررسی بیشتر، ممکن است آنها نیز قابل رفع باشند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید چه چیزی شما را در شغل جدیدتان ناامید می‌کند و چگونه یک بار برای همیشه به جلو حرکت کنید.

  1. مشکل را مشخص کنید

وقتی کسی می‌گوید از شغل جدیدش متنفر است، از او می پرسم که به طور خاص از چه چیزی متنفر است . از این گذشته، وقتی هر نقش جدیدی را شروع می کنید، معمولاً احساس دست و پا چلفتی بودن و ناخوشایندی دارید، فقط به این دلیل که همه چیز جدید است. شما به احساس شایستگی عادت کرده اید و اکنون اینطور نیست . این احساس ناراحتی ممکن است مانند شکست به نظر برسد – و این ممکن است منشأ احساسات کمتر شما نسبت به شغل جدیدتان باشد. اما این همچنین نشانه آن است که با تطبیق اوضاع، اوضاع بهتر خواهد شد. به یاد داشته باشید، مشاغل – و موفقیتی که با آنها همراه است – یک سلیقه اکتسابی است که نیاز به زمان، تمرین و یادگیری دارد.

از سوی دیگر، ممکن است کار آن چیزی وعده داده شده نبوده است، مدیر شما ناکارآمد است، یا فرهنگ شرکت کاملاً بد است – یا ترکیبی از این سه حالت است. در همان نظرسنجی Muse در سال 2022 ، 29٪ از کارگران گفتند که شوک شیفت آنها هم به دلیل شغل و هم به دلیل کارفرمای جدید آنها است. یا شاید این شغل دقیقاً مطابق با آگهی باشد، اما معلوم می شود که برای شما مناسب نیست. اینها چیزهایی هستند که ممکن است با گذشت زمان بهتر نشوند.

شاید مشکل تغییر یا موقعیت نباشد ، بلکه مشکل لجستیکی تر باشد. آیا ساعات شما متفاوت است؟ آیا رفت و آمد شما غیر قابل تحمل شده است؟ آیا گزینه های متفاوت یا کمتری برای کار از راه دور دارید؟ فکر جدی تری داشته باشید.

  1. مزایا و معایب را با هم مقایسه کنید

تمرکز بر جنبه های منفی خیلی آسان است، اما فراموش نکنید که در مورد شغل جدیدتان چه چیزی موثر است . شاید پتانسیل زیادی برای پیشرفت وجود داشته باشد . ممکن است مربیان خوبی در تیم شما وجود داشته باشد که از آنها یاد بگیرید . شاید شما واقعاً از کاری که اکنون انجام می دهید لذت می برید یا واقعاً از حال و هوای تیم لذت می برید. و بیایید واقعی باشیم، حقوق و یا مزایای جدید شما می تواند کیفیت زندگی شما را به طور جدی بهبود بخشد.

بعد از اینکه ارزیابی کردید چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست، در نظر بگیرید که آیا مزایای آن بیشتر از معایب است. اگر معایب بیشتر بود ، به این معنی نیست که باید برای انجام وظایف شغلی  خودتان را به زحمت بیندازید. این فقط به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا این وضعیت ارزش تلاش برای نجات را دارد یا خیر. هنگامی که بدانید چه چیزی باید تغییر کند و چه چیزی نیازمند تغییر نیست، مراحل بعدی برای شما واضح‌تر خواهند شد.

  1. با مدیر خود صحبت کنید

به یاد داشته باشید که جذب و استخدام کارمندان برای سازمان ها دردسر بزرگی است که ممکن است چند هفته بعد آنها را از دست دهند. این بدان معناست که به عنوان یک استخدامی جدید، اهرمی دارید . استفاده کن!

برای مثال، مشتری من ویویان فکر می‌کرد که شغل رویاهایش را در یک سازمان عام المنفعه پیدا کرده است . با این حال، یک هفته پس از شروع کار، رئیس او به تعطیلات رفت و او را با لیست بزرگی از کارهایی که باید انجام دهد تنها گذاشت . زمانی که رئیسش برگشت، ویویان بهم ریخته بود، اعصابش خورد شده بود و آماده بود که از شغلش استعفا دهد، فکر می کرد که اشتباه بزرگی مرتکب شده است و در این کار افتضاح خواهد بود.

اگرچه اولین غریزه او این بود که وضعیتش را بعد از بازگشت رئیسش پنهان کند، اما ویوین با مدیرش ملاقات کرد تا توضیح دهد که چه اتفاقی افتاده است و چه احساسی در او ایجاد کرده است. او تمایل خود را برای انجام کارهای خوب به اشتراک گذاشت، اما گزارش کرد که در آن هفته های اولیه احساس گمراهی و عدم حمایت داشته است.

رئیس او گوش داد و عذرخواهی کرد. او ترتیبی داد که ویویان در مورد نرم افزار و سایر فرآیندهای شرکت آموزش و مربیگری دریافت کند. او از ویویان به خاطر شجاعت و بیان تجربه اش تشکر کرد تا بتوانند با هم آن را برطرف کنند. برخلاف روزهای اول کارش، ویویان با احساس استقبال، ارزش و حمایت جلو رفت. از استعفا جلوگیری شد!

گفتن اینکه به کمک نیاز دارید همیشه آسان نیست – به خصوص در یک شغل جدید که می خواهید به عنوان یک کشخص کارآمد و عالی دیده شوید. اما با درخواست آنچه نیاز دارید، ممکن است بتوانید مسیر وضعیت خود را تغییر دهید. با رئیس خود جلسه ی انفرادی ترتیب دهید و با برنامه ای مشخص از آنچه که می خواهید پوشش دهید، از جمله مسائلی که با آن روبرو هستید و راه حل های ممکن، جلسه را پیش ببرید.

  1. به خودتان مهلت بدهید

ما مشخص کرده‌ایم که برای عادت کردن به شغل جدید خود به زمان نیاز دارید و اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود  بیشتر وضعیت خودتان تلاش کنید. در مرحله بعد، باید مشخص کنید که می خواهید این دوره آزمایشی چقدر طول بکشد. یک جدول زمانی برای زمانی را باد دیگر برای زمانی که تصمیم خود را برای ماندن یا رفتن گرفته اید تنظیم کنید – و در آن دوره، متعهد شوید که کار و فرآیندهای کاری را یاد بگیرید.

یک مربی هم بگیرید و هر هفته با مدیر خود ملاقات کنید. با همکاران و تیم های اطراف خود روابط برقرار کنید. تمام تلاش خود را انجام دهید تا کار را به بهترین تجربه ممکن تبدیل کنید.

اگر در پایان دوره آزمایشی، هیچ چیز بهتر نشد و فکر نمی‌کنید که در حال حرکت به جلو هستید، برنامه خاتمه خود را در نظر بگیرید.

  1. حرکت خود را انجام دهید

اخیراً، یکی دیگر از مشتریان من، اِما، با یک خبر عالی تماس گرفت: او در یک شرکت بزرگ در نیویورک با پول بیشتر و عنوان بهتر پیشنهاد شغلی دریافت کرده بود.

اما چند هفته بعد دوباره با من تماس گرفت. “چقدر باید اینجا بمانم تا بتوانم استعفا دهم؟” او پرسید.

اما کار را دوست داشت، اما امای 20 ساله از محیط کارش متنفر بود. هیچ کس قبل از رئیس اجازه رفتن نداشت و رئیس تا نزدیک ساعت 8 شب هر شب در شرکت بود.

در مورد اما، او با کارفرمای سابق خود تماس گرفت و از او پرسید که آیا می تواند برگردد . اگرچه شغل خاص او در دسترس نبود، رئیس قدیمی اش او را به بخش دیگری ارجاع داد، جایی که او اکنون با خوشحالی مشغول به کار است.

البته بازگشت به آخرین شغلتان همیشه بهترین انتخاب نیست، اما اگر با شرایط خوب آنجا را ترک کردید ، ارزش آن را دارد که به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. (به همین دلیل است که همیشه کمک می کند که با شرایط دوستانه ترک کنید و روابط خود را جاری نگه دارید .)

حتی اگر نمی توانید یا نمی خواهید به آخرین کارفرمای خود بازگردید، باز هم می توانید شغلی را ترک کنید که انتظارات شما را برآورده نمی کند. اما از این به عنوان یک تجربه یادگیری استفاده کنید: شروع به کار و تمایل به ترک فوری داستانی است که من اغلب می‌شنوم. این امر میزان حیاتی بودن و اهمیت دقت در جستجوی شغل را تقویت می کند. در بیشتر موارد دیده شده است که افراد می گویند: «من باید قبل از شروع به کار، سؤالات بهتر و بیشتری می پرسیدم».

اگر شغل خود را ترک کردید، به یاد داشته باشید که جستجوی شغل بعدی شما یک خیابان دو طرفه است. مطمئناً، آن شرکت به دنبال استعداد است. اما باید به دنبال مکانی باشید که برای شما مناسب باشد.

منبع:

https://www.themuse.com