چگونه پیشنهادات شغلی مختلف را مدیریت کنیم

داشتن چندین پیشنهاد شغلی “مشکل” خوبی محسوب می شود که ممکن است اتفاق بیوفتد

هم چنین می تواند استرس برانگیز نیز باشد

چطور تصمیم می گیرید که کدام شغل را انتخاب کنید؟

ما به شما کمک خواهیم کرد.

ما تفاوت های ظریفی را در ارزیابی فرصت های شغلی ( و چگونگی انصراف مودبانه از پیشنهادات شغلی مختلف) را جمع آوری کردیم و بنابراین می توانید با اعتماد به نفس انتخاب کنید که کدام شغل مناسب شماست.

چگونه میان پیشنهادات شغلی مختلف راه خود را بیابید

بگویید: “متشکرم” – نه اینکه بگویید “بله” … اما هنوز،

شما نباید پاسخ مشخصی را در لحظه به یک پیشنهاد شغلی بدهید، به خصوص اگر پیشنهادات شغلی دیگری هم دارید که مد نظر قرار دهید.

در واقع، برخی از کارفرمایان انتظار دارند که شما زمان لازم را برای فکر کردن در مورد پیشنهاد داشته باشید.

مطمئن شوید طی 24 ساعت بعد از دریافت یک پیشنهاد شغلی حداقل با گفتن “متشکرم” پاسخ دهید و مطمئن شوید که مراحل سپاس گزاری و اشتیاق خود را برای این فرصت شغلی بیان کرده اید.

سپس بپرسید چه زمانی باید تصمیم قطعی خود را اعلام کنید.

این نه تنها به شما یک چارچوب زمانی برای کار می دهد، بلکه نشان دهنده احترام به زمان مدیر استخدام است.

در انتهای روز، مهم ترین کار دادن زمانی به خودتان است که با دقت به ارزیابی هر یک از موقعیت های شغلی بپردازید و اطلاعات بیشتری که برای تصمیم گیری نیاز دارید در مورد هر پیشنهاد شغلی جمع آوری کنید.

پیشنهادات شغلی را ارزیابی کنید.

تا جایی که می توانید در مورد هر موقعیت شغلی اطلاعات جمع آوری کنید. عواملی مانند پاداش، فرهنگ سازمانی و پیشرفت های شغلی همه بخشی از رضایت شغلی شما خواهند بود و شواهد این امر در بازار کار امروزی وجود دارد.

طبق نظر سنجی اخیر بازار کار، رضایت شغلی از حقوق، پاداش های غیر از حقوق و فرصت های ارتقا نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که می تواند ناشی از موج جهش شغلی باشد که در همان دوره رخ داده است.

مهم است که بدانید برای چه چیزی ارزش قائل هستید، امیدوارید چه چیزی را از شغل بعدی خود به دست آورید و قبل از پذیرش یک پیشنهاد شغلی درباره کارفرمایان تحقیق کنید تا بتوانید نقشی را انتخاب کنید که بیشترین مفهوم کار را برای شما داشته باشد. در اینجا موارد کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

پاداش و مزایا

حقوق تنها عامل تصمیم گیرنده نیست، اما دانستن این نکته مفید است که آنچه به شما پیشنهاد می شود با استانداردهای صنعت همتراز است – که می تواند بر اساس محل کارفرما متفاوت باشد. در صورت وجود، تفاوت های دستمزد بین مشاغل چیست؟

هم چنین مهم است که پاداش های پیشنهادی  مانند پاداش های مربوط به مراقبت از سلامت، PTO، سرویس رفت و آمد به شرکت یا دیگر مزایای شغلی را ارزیابی کنید. مزایا می‌توانند بر حقوق دریافتی شما تأثیر بگذارند و ممکن است مزایای مراقبت‌های سلامتی یا مزایای دیگری وجود داشته باشد که می‌تواند تأثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشند.

فرهنگ سازمانی

فرهنگ محیط کار می تواند میزان سازگاری شما را با کارفرما تعیین کند. به دنبال کارفرمایی باشید که ارزش های شما را به اشتراک بگذارد و چیزهایی را برای شما فراهم کند که برای مدت طولانی انگیزه شما را حفظ کند، مانند احساس هدف، تعادل زندگی کاری یا حتی سبک ارتباطی.

برای سنجش فرهنگ سازمانی، به دنبال شواهد باشید. وب ‌سایت‌های شرکت را بررسی کنید، به بیانیه‌های مأموریت، حضور در رسانه‌های اجتماعی نگاه کنید و نظرات کارمندان را در صورت امکان توسط کارمندانی که در همان بخش‌هایی کار می‌کردند که به شما پیشنهاد می‌شود، بخوانید.

فرصت های پیشرفت شغلی

توسعه مهارت و فرصت های ارتقا در زمان ارزیابی پیشنهاد های شغلی حیاتی هستند. موقعیت شغلی را انتخاب کنید که تجربه های یادگیری با ارزشی را برای شما فراهم می کنند و با افرادی سر و کار خواهید داشت که می توانند به شما در جهت مسیری که برای پیشرفت شغلی تان مد نظر داشته اید کمک کنند.

آیا کارفرمایان برای کارمندان خود با دوره های آموزشی یا برنامه های مربیگری سرمایه گذاری می کنند؟

اگر فرصت های پیشرفت شغلی مشخص نباشد، برای پرسیدن از کارفرما در مورد پیگیری سوالاتتان درنگ نکنید.

چگونه یک پیشنهاد شغلی را رد کنیم

زمانی که شغلی را که می خواهید انتخاب کردید، مودبانه دیگر پشنهادات شغلی را رد کنید.

زمانی که به کارفرمایان در مورد تصمیم خودتان اطلاع می دهید، به آنها بگویید که سپاسگزار هستید که شما را برای این موقعیت در نظر گرفتند و اگر می خواهید، می توانید عاملی را که بر تصمیم گیری شما موثر بوده است به اشتراک بگذارید. فقط به یاد داشته باشید که مختصر بیان کنید و مهربان باشید.

هم چنین مطمئن شوید  مدیر استخدام برای زمانی که برای شما گذاشته است و به اشتراک گذاشتن نگرش شرکت و موقعیت شغلی سپاس گزاری کنید.

یادتان باشد گرچه شما یک پیشنهاد شغلی را رد می کنید، ادامه حرفه ای شدن ضروری است و فرصت های شغلی آینده را برای شما به ارمغان می آورد. این می تواند یک رابطه ارزشمند در آینده باشد و هرگز نمی دانید کجا دوباره این فرصت ها را ملاقات خواهید کرد.

دانستن آنکه چطور پیشنهادات شغلی متعدد را مدیریت کنید به شما کمک خواهد کرد آن شغلی که “دقیقا مناسب” شماست تعیین کنید.

یافتن مسیرتان در جستجوی شغلی به خودی خود چالش برانگیز است اما لازم نیست که حتما باشد. از موسسات کاریابی کمک بگیرید. نه تنها شخصی را دارید که به شما کمک می کند تا شغلی را پیدا کنید، بلکه  شغلی را پیدا خواهید کرد که با اهداف شغلی شما مطابقت دارد و با زندگی شما همخوانی دارد و اگر بین چند پیشنهاد شغلی می خواهید انتخاب کنید، کسی را نیز خواهید داشت که به شما کمک خواهد کرد.

منبع:

https://www.terrastaffinggroup.co