آیا در کار خود اشتباهی مرتکب شده اید؟ 4 روش برای برطرف کردن آن

همانطور که در شغل خودمان آرزو داریم که کامل باشیم، موانع موقتی در طول این مسیر اجتناب ناپذیر است. نحوه رویارویی شما با آن موقعیت ها و بهبودی از آنها است که واقعاً نشان دهنده صداقت و تعهد شما به موقعیت شماست. بنابراین، اگر موقعیتی طبق برنامه ریزی تان پیش نرفت یا مرتکب اشتباهی شدید ناراحت نباشید. زمانی که نیاز دارید مشکلی را که در سرکارتان به وجود آمده است حل کنید از این چهار روش استفاده کنید.

مسئله را سریعا اطلاع دهید

اول از همه – اگر مشکل خیلی جدی نیست، فوراً آن را برطرف کنید. صحبت با سرپرست خود در مورد مشکل پیش آمده امری مسلم است، اما اگر پاسخی سریع برای اصلاح وضعیت بدون دخالت مستقیم آنها ممکن است، آن را دنبال کنید. اگر مشکلی است که نمی توانید شخصا و به تنهایی آن را حل کنید یا نیاز به کمک یک مسئول بالا دستی است، پس با مراجعه سریع به آن ها روند حل این مسئله را تسریع ببخشید. هر چه مدت زمان بیشتری بگذرد و به موضوع مورد نظر به درستی پرداخته نشود، معضل بزرگتر می شود.

مسئله را گزارش دهید و عذرخواهی کنید

اگر در سر کارتان اشتباهی را مرتکب شدید، مسئولیت پذیری کلید اساسی است. فرد دیگری را مقصر دانستن یا بهانه آوردن حتی می تواند بیشتر از مشکل اصلی دردسر بدتری برای شما ایجاد کند. اعلام اشتباه، معذرت خواهی و پذیرفتن مسئولیت آن نه تنها به شما کمک خواهد کرد که نشان دهید از اشتباه خود پشیمان هستید، بلکه هم چنین نشان می دهد که فردی بالغ و حرفه ای هستید. با سوپروایزر خود ملاقات کنید و به طور کامل موقعیت را توضیح دهید و اینکه چگونه اتفاق افتاده است و اگر نیاز بود با همکاران خود که ممکن است این موقعیت و آنچه را که اتفاق افتاده است دیده باشند صحبت کنید. نیازی نیست صحنه سازی کنید و موقعیت را دراماتیک جلوه دهید، بلکه هم چنین  رفتار بیش از حد بی‌تفاوت در مورد موقعیت مورد نظر می‌تواند برای نحوه درک اخلاق کاری شما مضر باشد. اشتباه خود را اعلام کنید و عذرخواهی کنید.

سازگار باشید و تطبیق دهید

اجتناب از یک مشکل مشابه باید در مسیر حرفه ای شدن اولویت شما باشد. برای اطمینان از این موضوع، مراحل پیشرفت خود را دوباره مرور کنید تا بدانید که چطور مشکلی پیش آمده است و چطور آن را برطرف کردید. از خودتان بپرسید: آیا عادات کاری بدی دارید که ممکن است بر نتیجه کار شما تاثیر گذار باشد؟ اگر بله، تلاش کنید این رفتارها و عادات را شناسایی کنید و بر اساس موقعیت آن ها را تنظیم کنید. برای مثال، شما می توانید با انجام تمرین های خاص یا حتی پرسیدن از همکاران برای کمک و مشاوره، دوباره برای آموزش خود تلاش کنید. تغییر سبک کاری یا روند های کاری تان می تواند به شما دیدگاهی تازه و سرزنده در مورد چگونگی رویکردتتان نسبت به مسئولیت های روزمره بدهد.

به فراتر بروید / اشتباهاتان را جبران کنید

جلب لطف سرپرست و همکاران می تواند به شما کمک کند در صورت اشتباه در محل کار، ادامه دهید. با انجام کارهای ساده ای مانند سختتر کار کردن و اضافه کاری برای جبران اشتباهی که مرتکب شده اید می تواند راه حل دائمی باشد. قدمی فراتر برداشتن و پذیرفتن برخی مسئولیت‌های بیشتر، نمایشی عالی از پشیمانی و عزم بی‌وقفه برای موفقیت در نقش خود است که بی‌توجه نخواهد بود. اما در نهایت بهترین کار ادامه دادن است. زمانی که مشکل پیش آمده را برطرف کردید، اصلاحات لازم را اعمال کنید و  احتیاط مناسب را القا کنید تا مطمئن شوید این وضعیت قابل اجتناب است و همه را در گذشته رها کنید. اجازه دادن به آن که اشتباهتان را به یاد آورید مانند ابری تاریکی است که بالای سر شماست و فقط برای روان شما مضر است، باعث می شود خودتان را دوباره زیر سوال ببرید و شما را به اشتباهات دیگری سوق می دهد.

منبع: https://tandymgroup.com