روش های آمادگی برای شروع یک شغل جدید

شروع شغل جدید می تواند دلهره آور باشد. شما ممکن است دقیقا بدانید که در روز اول چه چیزی را انتظار داشته باشید. دلهره شروع یک کار جدید طبیعی است. شما می خواهید ریزه کاری های شغل جدید را تا حد ممکن سریع یاد بگیرید و به روتین زندگی عادی خود برگردید. به علاوه، احتمالا می خواهید با محیط کاری جدید سریع تر سازگار شوید. جدا از دلهره کار جدید، شروع آن می تواند هیجان انگیز نیز باشد. شروع جدیدی در یک محیط جدید خواهید داشت، جایی که به صورت قابل درکی می خواهید با بهترین ورژن خود به جلو حرکت کنید. ممکن است در روز اول کاری احساس کنید فشار کاری زیادی پیش روی شماست. به همین علت است که مهم است از قبل خودتان را آماده کنید. برای کمک به رویکردتان در فرصت شغلی جدید، در این جا برای زمانی که در مورد کار جدید دچار دلهره شده اید، چندین پیشنهاد آورده شده است.

چگونه خودتان را برای شروع کار در شغل جدید آماده کنید

اولین کاری که قبل از شروع شغل جدید باید انجام دهید خودتان را ستایش کنید. نبریک می گویم! شما موفق شدید شغل جدیدی را در یک شرکت جدید به دست بیاورید. این همان چیزی است که باید به آن افتخار کنید. به طور آشکار، زمانی که استخدام شدید، شرکت قبلا شما را به عنوان یک نیروی ارزشمند ارزیابی کرده است. اکنون، کمی اعتماد به نفس در اولین روز کاری شما تاثیر بسزایی دارد. تلاش کنید و در روز قبل یا صبح اولین روز کاری از خودتان پذیرایی کنید. برای خودتان همان نوشیدنی خاصی را که دوست دارید از کافی شاپ بگیرید یا در منزل تهیه کنید. نه تنها شایسته این هستید که فصلی جدید در زندگی تان رقم خورده است، بلکه موجبات آسایش شما می تواند در از بین بردن نگرانی های قبل از شروع کار جدید به شما کمک کند.

اولین روز کاری

زمانی که در مورد شغل جدید خود اضطراب دارید، برنامه ریزی می تواند برای راحت شدن خیالتان کمک کننده باشد، پس اولین روز کاری خودتان را با برنامه ریزی شروع کنید. لباسی که می خواهید سر کار بپوشید از شب قبل انتخاب کنید. اولین تاثیری که می گذارید مهم است، بنابراین ممکن است بخواهید بخشی از فکر خودتان را برای لباسی که در روز اول کاری می پوشید اختصاص دهید. مطمئن شوید لباسی را انتخاب می کنید که هم مناسب محیط کار است و هم در آن راحت هستید. سپس می خواهید که روتین کاری خود را برنامه ریزی کنید. البته ناگفته نماند که نمی خواهید در اولین روز کاری خود دیر بیایید. اما گاهی اوقات مسیر می تواند گیج کننده باشد یا پارک اتومبیل تبدیل به کابوسی برایتان شود. برای خودتان زمان اضافی برای این مشکلات در نظر بگیرید و بنابراین نیازی نیست عجله کنید. این واقعاً می تواند تا حد زیادی اعصاب شما را کم تر کند.

مهم ترین کاری که باید در روز اول کاری خود انجام دهید این است که پذیرا باشید. ناگفته نماند که شما همه چیز را نمی دانید. به همین علت است که باید در مورد هر آنچه اطرافتان اتفاق می افتد شامل همکاران تان علاقه مند باشید. پرسیدن سوال بهترین روش برای یادگیری بیشتر در مورد رفتار سازمانی شرکت است. به علاوه به کارفرمای خود نشان می دهید که در مورد شغل خود بسیار جدی هستید. تلاش کنید و تا جایی که می توانید در مورد شرکت، محیط کاری و مسئولیت های کاری خود یاد بگیرید. هم چنین این کار برای کشف و یافتن هر آنچه که در محیط اداره است می تواند کمک کننده باشد. زمانی که در مورد شغل جدید خود دلهره دارید، بهترین کار در روز اول پذیرا بودن خودتان است.

در مورد شغل جدیدتان عصبی هستید؟

در حالی که ممکن است به آرامش شما کمکی نکند، حقیقت دارد که اولین تاثیری که می گذارید مهم است. احتمالا به همین علت است که شروع یک شغل جدید همراه با چنین احساسات شدیدی است. اضطراب زیاد می تواند عملکرد کاری و گسترش ارتباطات دوستانه با همکاران را تحت تاثیر خود قرار دهد. هر روز برای کنترل اضطراب خودتان تمام تلاشتان را به کار ببرید. بهترین پیشنهادی که می توانید به کار ببرید عدم دور کردن کامل خودتان از روحیه درونی تان است. در طی هفته اول تلاش کنید تا در حین کار با افراد دیگر آشنا شوید. شما همکاران خود را زیاد می بینید، بنابراین مهم است که یک ارتباط اولیه با آنها بسازید. شما می توانید چندین سوال بپرسید تا مکالمه را با همکارنتان به دست بگیرید. این سوالات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • چند مدت است که در این شرکت کار می کنید؟
  • پروژه های در حال حاضر شما چیست؟
  • آیا در مورد فرهنگ سازمانی شرکت موردی وجود دارد که من باید بدانم؟
  • می توانم به شما کمک کنم؟

شما می خواهید دو برابر بیشتر از سؤالاتی که می پرسید گوش کنید. وقتی کار جدیدی را شروع می کنید شما مانند یک اسفنج هستید و دفتر کار مانند اقیانوس است. فرهنگ سازمانی شرکت و ساختار های سازمانی آن یاد بگیرید. به دنبال فرصت هایی برای درگیر شدنتان در کار و شروع کننده کار باشید. مهم ترین بخش شروع یک شغل جدید یادگیری مسئولیت های کاری تان و انجام همه آن ها است. در حالی که این اولویت شماست، همه موارد کوچک دیگر که به فرهنگ سازمانی شرکت مرتبط اند هم مهم هستند. ما اعتقاد داریم که مهم ترین کاری که باید انجام دهید داشتن روحیه پذیرا برای یادگیری موارد جدید است. خودتان را به گونه ای آماده کنید که از سوال پرسیدن و انجام کار به شکل درست ترسی ندارید.

کارشناسان استعداد ها باشید

شروع یک کار جدید می تواند به مثابه گردبادی از احساسات برای شما باشد. ممکن است به طور همزمان هیجان زده و مضطرب باشید. مهم ترین کار یادآوری این نکته است که محیط کاری با آغوش باز از شما  استقبال می کند. از زمانی که صلاحیت شما از طریق روند مصاحبه بررسی شد، کارفرما و همکاران تان می دانند که شما برای پیشرفت شرکت چیزی در چنته دارید. زمانی که یک کار جدید را شروع می کنید همیشه نیمه پر لیوان را ببینید.

منبع

https://gobrightwing.com