8 روش برای دانستن آن چیزی که مدیران استخدام به دنبال آن هستند

آیا تا به حال آگهی شغلی را دیده اید که به نظر برسد به طور مستقیم با شما صحبت می کند؟ آگهی شغلی که باعث شود فکر کنید، ” چطور این موضوع را می دانند؟ آیا آنها انگار در خانه من بودند و بحث من را تماشا می کردند؟ بله همین را می خواهم!”

شما مخاطب هدف من هستید!

پس این موضوع چه ربطی به جستجوی شغلی شما دارد؟ خوب، ممکن است ارتباط مستقیم را نتوانید ببینید، اما به عنوان یک کارجو برای خودتان و مهارت هایتان بازاریابی می کنید. اگر از طریق این لنز به جستجوی شغلی خود بنگرید و به جای تمرکز صرف بر روی نیاز های خودتان نیاز های مخاطب هدفتان –مدیران استخدام_ را بدانید در این کار موفقیت بیشتری بدست می آورید.

تمرکز بر خواسته های مدیر استخدام روشی عالی برای رسیدن به نهایت رقابت در جستجوی شغلی شماست و نه تنها در مورد آنچه که در آگهی استخدام دیده اید صحبت می کنید بلکه به چالش های آنی، اهداف بلند مدت و پویایی خاصی که مدیر استخدام روی آن تمرکز دارد نگاه عمیق تری خواهید داشت.

چگونه نیاز های مدیر استخدام را بدانیم

قبل از رسیدن به مرحله مصاحبه، با تحقیق و تحلیل خود را برای موفقیت آماده کنید. سپس، این تحقیقات را در مکالمه خود استفاده کنید. شما بهتر قادر خواهید بود نشان دهید که همان کارجویی هستید که مدیر استخدام به دنبال اوست.

1. تحقیقات کاملی در مورد شرکت انجام دهید

آیا می خواهید به عنوان یک کارجوی معمولی به نظر برسید که هر شغلی را قبول می کند یا کسی باشید که به دنبال موقعیت های شغلی خاصی در این شرکت است؟ به احتمال زیاد دومین مورد را می خواهید، که فوق العاده است. چرا؟ خوب، این یکی از ضروری ترین نیاز های یک مدیر استخدام است، آن ها می خواهند استخدام موفقی داشته باشند و از تبلیغ یک آگهی شغلی تکراری طی چند ماه بعد اجتناب کنند.

زمان و تلاشی که برای تحقیق در مورد شرکت می گذارید می تواند همه تفاوت ها را در چگونگی ارائه خودتان نشان دهد. به جای آنکه صرفا اولین شغلی را که به شما پیشنهاد شد بپذیرید، این روش تعاملی برای پیدا کردن شغلی است که به بهترین شکل مناسب شماست و مشتاقانه به دنبال آن هستید.

تحقیق خود را با دانستن ماموریت، دیدگاه، فرهنگ سازمانی و پیشرفت های اخیر شرکت شروع کنید. شما می توانید در مورد ماهیت شرکت و نیازهای مدیر استخدام برای کارمندان آینده دیدگاه هایی بدست بیاورید. برای مثال، آیا شرکت اخیرا اعلامیه ای در مورد تمرکز بر ثبات کاری منتشر کرده است؟ اگر این موضوع برای شما هم ارزش است، می تواند نشانه ای از همکاری طولانی تر شما با این شرکت باشد.

بهتر آن است که فراتر از وب سایت شرکت تحقیق کنید تا بتوانید پروژه های پیش رو، مطالب منشتر شده در مطبوعات و رسانه های اجتماعی شرکت را تحلیل کنید. اگر بتوانید در مورد این موضوعات با دانش صحبت کنید، بهتر خواهید توانست علایق خود را در راستای یک رابطه بلند مدت با شرکت منتقل کنید.

2. توصیفات شغلی را به دقت تحلیل کنید

توصیفات شغلی منبع غنی از اطلاعات است اگر که بدانید چطور آن ها را کدگشایی کنید. به دنبال تم ها یا کلمات کلیدی تکراری باشید. اینها اغلب به حوزه های مهمی اشاره می کنند که در آن مدیر استخدام به یک اجرا کننده قوی نیاز دارد. به الزامات شغلی نگاه کلی نیندازید؛ عمیق تر این الزامات را بخوانید و به یاد داشته باشید که گرچه منابع انسانی احتمالاً این را هموار کرده است، اما هنوز هم نیازهای مدیر استخدام را بیان می کند.

برای مثال، اگر به “مهارت های مدیریتی” به شکل تکراری اشاره شده است، مشخص است که مدیر استخدام به دنبال شخصی است که ظرفیت مدیریت پروژه ها و یا تیم اجرایی را داشته باشد.

هم چنین، به مهارت های “مزیت محسوب می شود” توجه کنید. این مهارت ها می تواند دیدگاه هایی را در مورد پروژه ها یا برنامه های آینده این موقعیت شغلی فراهم کند و تنظیم پاسخ هایتان بر اساس این مهارت ها می تواند به مدیر استخدام تصویری از شما در این موقعیت شغلی بدهد.

3. با کارمندان فعلی یا پیشین شرکت ارتباط بگیرید

یک روز در زندگی در این نقش چگونه است؟ در پلتفرم هایی مانند لینکدین با کارمندان فعلی یا پیشین شرکت ارتباط بگیرید تا پاسخ سوال خود را بیابید. شما می توانید دیدگاهی در مورد محدوده ی فرهنگ سازمانی، وظایف کاری در یک روز و حتی راهنمایی هایی در مورد روند مصاحبه شرکت بدست بیاورید. دیدگاه آن ها می تواند به شما کمک کند که فرهنگ سازمانی ناگفته یا انتظاراتی را که در آگهی استخدام لیست نشده اند بدانید.

اما مطمئن باشید از این راهکار با احترام استفاده می کنید. همیشه برای زمانی که به شما اختصاص داده اند و دیدگاه هایی که برایتان فراهم کرده اند مراتب سپاس گذاری تان را نشان دهید و برای گرفتن اطلاعات آن ها را تحت فشار نگذارید یا آن ها را در موقعیت بدی قرار ندهید.

4. در مورد روند استخدام فکر کنید

اغلب اوقات این موضوع نادیده گرفته می شود که روند استخدام می تواند دیدگاهی به شما در مورد نیاز های مدیر استخدام و سبک کاری فراهم کند. برای مثال، ساختار مصاحبه ها می تواند نشانه هایی را در مورد آنچه که برای مدیر استخدام ارزش محسوب می شود به شما نشان دهد.

برای مثال، یک مصاحبه ساختار بندی شده و رسمی ممکن است نشان دهد که مدیر استخدام روشی سنتی تر و کارجوی شرکتی را ترجیح می دهد. از سوی دیگر مصاحبه دوستانه و مکالمه محور می تواند نشان تمرکز بیشتر بر تناسب های فرهنگی با شرکت باشد.

به طور مشابه، سوالاتی که در جلسه مصاحبه پرسیده می شود می تواند نشان دهنده کیفیت هایی باشد که مدیر استخدام به دنبال آنهاست. آیا سوالات زیادی در مورد کار تیمی می پرسند یا تمرکزشان بیشتر بر روی دستاورد های شماست؟ آیا به نظر می رسد بیشتر مهارت های فنی شما یا توانایی حل مسئله شما علاقه مند هستند؟

5. سوالات متفکرانه را در طول مصاحبه بگنجانید

زمانی که در جلسه مصاحبه هستید از همه تحقیقات خود استفاده کنید. اگر تمایل دارید آنچه که در رزومه شما وجود دارد را تکرار کنید، تلاش کنید رویکردتان را بروز رسانی کنید. به جای این کار، از جلسه مصاحبه تان به عنوان فرصتی برای خلق مکالمه ای با مدیر استخدام استفاده کنید.

به جای آن که صبر کنید مصاحبه تمام شود و بعد سوالاتتان را بپرسید، از سوالاتی که می توانید به طور طبیعی طی مکالمه مصاحبه بپرسید لیستی تهیه کنید. اما مطمئن شوید سوالات شما سوالاتی هستند که با جستجو در وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی شرکت به سرعت بتوانید جواب آن ها را پیدا کنید. در عوض، سوالات هدفمندی در مورد چالش های روزانه مدیر استخدام بپرسید.

برای مثال می توانید این سوالات را بپرسید:

  • امکان دارد در مورد چالش های فعلی که این دپارتمان با آن ها روبه روست بیشتر توضیح دهید؟
  • مهم ترین دستاورد تیمی طی سال گذشته چه بوده است؟

6.در مورد هدف های فوری تحقیق کنید

مدیران استخدام به دنبال کسانی هستند که مهارت های حل مسئله داشته باشند و اغلب می خواهند مشکلات به سرعت برطرف شوند. متاسفانه، همیشه درک اولویت های آنها از قبل آسان نیست. بنابراین، طی جلسه مصاحبه ممکن است بخواهید سوالاتی را به شکل مستقیم بپرسید. ممکن است بپرسید : ” نیاز الان یا مهم ترین هدفی که برای این موقعیت شغلی طی ماه های آینده وجود دارد چیست؟”

با پرسیدن این سوالات به شکل مستقیم شما می توانید نقاط مربوط به اینکه چگونه تجربه شما با اهداف مدیر استخدام مطابقت دارد به هم متصل کنید. ناگهان، نه تنها می‌توانید نیازهای آن‌ها را برآورده کنید، بلکه اگر برای این شغل انتخاب شوید، می‌توانید به سرعت این کار را انجام دهید.

7. در مورد تغییرات پیش رو یپرسید

سعی کنید دریابید که آیا این موقعیت شغلی به دلیل گردش مالی اخیر خالی است یا اینکه پیشرفت این موقعیت شغلی در افق های پیش روی شرکت است. برای مثال، ممکن است برزو رسانی هایی در مورد دپارتمان مربوطه و کارهایی که باید به سرانجام برسند وجود داشته باشند.

پرسیدن این سوال را مد نظر داشته باشید که ” آیا تغییرات یا پروژه های قابل توجه ای در افق پیش روی این تیم یا دپارتمان وجود دارند؟” مدیر استخدام از تفکر رو به جلو و علاقه شما به آینده شرکت سپاس گذاری خواهد کرد.

8. چگونگی تعریف مدیر استخدام از عملکرد را تعیین کنید

دانستن آنکه مدیر استخدام به دنبال چه ویژگی هایی فراتر از عملکرد روزانه است می تواند به شما در تطبیق خود با نیاز های آن ها کمک کننده باشد. درخواست از مدیر استخدام برای به اشتراک گذاری نمونه ای از شخصی که در این موقعیت شغلی به بهترین شکل عمل کرده است مد نظر قرار دهید.

سوال خود را به این شکل چهارچوب بندی کنید ” آیا می توانید شخصی را توصیف کنید که قبلا در این موقعیت شغلی بوده است و عملکرد عالی داشته است؟ چه دستاوردها یا شایستگی هایی داشته است که او را از دیگران متمایز می کند؟

پاسخ آنها دیدگاه مهمی را در مورد مهارت ها، رفتار ها و دستاورد هایی که برای آنها بیشترین ارزش را داشته است برای شما فراهم می کند. برای مثال، اگر آنها اشاره کنند که کارمند قبلی در همکاری با دیگر دپارتمان ها عالی عمل می کرده است، شما خواهید دانست که داشتن مهارت های بین فردی قوی بسیار مورد اهمیت است. یا اگر آن ها به شخصی اشاره کنند که طی موقعیت های غیر قابل پیش بینی شرکت مهارت بالایی در حل مسئله داشته است، شما اهمیت تاب آوری و سازگاری با شرایط را برای این موقعیت شغلی خواهید دانست.

جستجوی شغلی خود را استراتژی محور کنید

زمانی که نیاز های مدیر استخدام را کشف کردید، می توانید خودتان را به گونه ای ارائه کنید که آن ها با خودشان بگویند”اوه خدای من! این دقیقا همان کسی است که می تواند این موقعیت شغلی را بدست بگیرد!” با انجام کمی تحقیق و آماده کردن سوالات هدفمند، شما می توانید در این رقابت متمایز از دیگران قرار بگیرید و الگوی نمونه ای برای دیگران باشید.

منبع:

https://www.flexjobs.com