چه نکاتی را برای کار کردن در خارج باید مد نظر داشته باشید

چه به تازگی فارغ التحصیل شده باشید و یا دنبال تجربه بخش متفاوتی از جهان باشید، یا سالها در صنفی کار کرده باشید و بخواهید چالش کار کردن در خارج را تجربه کنید، شغل های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید پیدا کنید. مسافرت یا مهاجرت به خارج از کشور برای کار می تواند باعث گسترش مهارت های تان شود، تجربیات شما را گسترش دهد و فرصت های شغلی برای شما به همراه دارد. از بدست آوردن شایستگی تدریس زبان انگلیسی تا به دست آوردن شغلی که خارج از کشور است، راه های زیادی وجود دارد که بتوان خارج از کشور کار کرد.

قبل از آنکه قدمی بردارید، فکر خوبی است که تا جای ممکن تحقیق کنید. در این مقاله، نگاهی به چندین شغل مورد درخواست در خارج از کشور، چگونگی بدست آوردن کار در خارج و چگونگی تحقیق در مورد بهترین شغل های بین المللی که برای شما مناسب است می پردازیم.

برای کار در خارج از کشور به چه چیزی نیاز دارید؟

کشور ها در سراسر جهان میزبان نیروهای کار از دیگر کشورها هستند که در صنف ها و بخش های مختلفی کار کنند و به این معناست که فرصت های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید موقعیت شغلی را در خارج از کشور پیدا کنید.

معیار آنچه که برای کار در خارج از کشور نیاز دارید شامل ویزای کاری و شایستگی ها است که بر طبق نوع ویزایی که به دنبالش هستید و کشوری که می خواهید در آن کار کنید متفاوت است. بر حسب تجربه، برای بیشتر شغل های بین المللی نیاز است که ویزا و پاسپورت داشته باشید.

ممکن است به دنبال مشاغل تابستانی در خارج از کشور باشید یا یک شغل طولانی مدت در خارج کشور را مد نظر داشته باشید. فراتر از ارجحیت، مدت زمانی که شما در خارج از کشور کار می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل نوع ویزایی که برای گرفتن آن اقدام کرده اید، شرکتی که در نهایت می خواهید در آن کار کنید و ماهیت کارتان ( شامل آنکه شغل شما مورد درخواست است یا خیر) می باشد.

راه های مختلفی که برای کار در خارج از کشور می توانید انتخاب کنید چیست؟

از ثبت نام در یک برنامه خیریه که شامل مشاغل داوطلبانه در خارج از کشور است تا به دست آوردن شغلی در بریتانیا که در سطح بین المللی است، راه های مختلفی برای پیدا کردن کار در خارج از کشور وجود دارد. در این جا پنج راه مختلف برای بدست آوردن شغل در خارج از کشور آورده شده است:

  1. ملحق شدن به یک برنامه کاری در خارج از کشور

کار در خارج از کشور برای جویندگان کار که تازه وارد کالج یا دانشگاه شده اند و مایل به یافتن فرصت های شغلی دورتر هستند، محبوب است. به این ترتیب، برنامه های زیادی وجود دارند که می توانند به تسهیل حرکت شما کمک کنند و از شما برای یافتن کاری که به بهترین وجه با تجربه، علایق و مهارت های شما مطابقت دارد، حمایت کنند. از کارآموزی ها تا شغل های تمام وقت، دریافت حمایت از یک برنامه فارغ التحصیلی، کار داوطلبانه یا کار در شرکت واقعاً می تواند تجربه شما را از کار در خارج از کشور افزایش دهد. در مورد همه چیز از مدیریت ویزای خود گرفته تا تهیه تمام اسناد و مدارک مناسب برای زندگی، مسافرت و کار در خارج از کشور کمک خواهید گرفت.

شما می توانید برنامه های کاری و کارآموزی خارج از کشور را در وب سایت بریتیش کنسول جستجو کنید. در خبرنامه سایت ثبت نام کنید و مطمئن خواهید شد که در مورد پیشنهادات شغلی اطلاعات بروزی بدستتان خواهد رسید، به عنوان مثال دوره دو ماهه کارآموزی در شرکتی در کشور چین که می تواند تجربه ارزشمندی را برای شما در جهت کار کردن در خارج از کشور فراهم کند.

استخدام در یک کمپ تابستانی در ایالات متحده مدتهاست که برای هر کسی که به دنبال کسب تجربه کاری ارزشمند در خارج از کشور است، یک انتخاب محبوب بوده است، مهارت های مدیریتی بدست می آورند و دوستان جدیدی پیدا می کنند. همانطور که حقوق دریافت می کنید، بعضی شرکت ها برای هزینه های مسافرت و گرفتن ویزا به شما کمک می کنند. کمپ آمریکا با اکثر کمپ ها در ایالات متحده کار می کند و موقعیت های زیادی در دسترس است. از طریق ثبت نام در این کمپ ها می توانید راهی عالی برای تضمین سریع و آسان یک کار تابستانی هیجان انگیز داشته باشید.

  1. کارهای داوطلبانه خارج از کشور

کار داوطلبانه برای یک سازمان روش خوب دیگری برای کار در خارج از کشور است. برای تقویت انجمن هایی که ماموریت آن ها مقابله با فقر است،  درگیر پروژه ای خواهید شد که بحران شرایط جوی یا محافظت از حیات وحش را مورد خطاب قرار می دهد و کار شما تاثیر طولانی مدتی در بهتر شدن این جهان برای زندگی خواهد داشت. کار داوطلبانه حقوق ندارد، بنابراین شما باید مقداری پول پس انداز کرده باشید، گرچه بعضی افراد از روش فرانچایز برای کمک به پرداخت هزینه کار خوب خود در خارج از کشور استفاده می کنند.

برای موقعیت های شغلی داوطلبانه در آمریکای جنوبی و کشورهای آفریقایی، Quest Overseas پروژه های چالش برانگیزی را ارائه می کند که گروه هدف اصلی آن ها دانشجویان و افراد جوان بین سن 18 تا 30 ساله است.

GVI دارای طیف وسیعی از برنامه های توسعه و حفاظت از جامعه، با فرصت های داوطلبانه در بیش از 20 مکان مختلف در سراسر جهان است.

در حالی که انجام کارهای داوطلبانه در خارج از کشور در میان دانشجویان و افراد جوان محبوب است، هیچ محدودیتی وجود ندارد. در حقیقت، سازمان های بسیار خوبی مانند Oyster وجود دارند که برنامه هایی را برای گروه های سنی پیرتر ارائه می کنند. در حال حاضر، سایت این سازمان گزینه هایی را ارائه کرده است که می تواند برای هر کسی که به دنبال کارهای داوطلبانه جدید یا کار داوطلبانه حین زمان های بیکاری بین شغل ها است بهترین کارها را ارائه کند.

  1. .تدریس در خارج از کشور

زمانی که بسیاری از فارغ التحصیلان فکر می کنند که چطور می توانند انگلیس را ترک کنند و به خارج از آن کشور بروند، اغلب در تلاش برای تدریس دانش زبان انگلیسی دست اول خود به افراد خارجی هستند. به همین علت است که تدریس در خارج از کشور می تواند به شما فرصتی برای مسافرت و چگونگی رشد مهارت هایتان بدهد و در عین حال تدریس های ارزشمندی را به کودکان و بزرگسالان ارائه می کنید.

ممکن است در مورد شایستگی آزمون تافل شنیده باشید و بیشتر شغل های آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور نیازمند داشتن این مدرک است. اخبار خوب این است که زمانی که مدرک تافل خود را گرفتید، قادر خواهید بود که تقریبا در هر جایی در جهان تدریس زبان انگلیسی را انجام دهید.

جایی که شما تدریس می کنید به ترجیحات، جاه طلبی و مهارت های شخصی شما بستگی دارد، اما ارزش آن را دارد که در برخی از مکان های برتر دنیا برای آموزش زبان انگلیسی تحقیق کنید. عواملی مانند حقوق، فرهنگ و درخواست برای معلمان در بعضی کشورهای خاص می تواند تاثیر بزرگی در تجربیات شما داشته باشد. برای مثال، 400 میلیون یادگیرنده زبان انگلیسی در کشور چین وجود دارد، بنابراین درخواست برای استخدام معلم بالا است. به علاوه، شغل آموزش زبان در چین دارای حقوق خوب، مزایای عالی و فرصتی برای کشف تاریخ و فرهنگ غنی این کشور در زمان های اوقات فراغت شما به همراه دارد. جای تعجبی نیست که این کشور انتخاب بسیاری از افراد باشد.

کشور های دیگری که در بالای لیست کشورهای متقاضی معلم زبان انگلیسی است شامل ویتینام، تایلند و کره جنوبی است. هم چنین در مکزیک هم موقعیت های شغلی متنوعی همراه با درخواست بالا برای معلمان زبان انگلیسی و فرصت های شغلی کار در مدارس عمومی، مدارس زبان و دانشگاه ها وجود دارد.

شما می توانید اطلاعات بیشتری را پیدا کنید و تصمیم بگیرید که کدام کشور برای تدریس مناسب است.

  1. گرفتن ویزای کار در تعطیلات

اگر علاقه مند به کار در خارج از کشور هستید اما نمی دانید که می خواهید برای همیشه مهاجرت کنید، ویزای کاری تعطیلات می تواند انتخاب خوبی باشد. این ویزا امکان کار برای شما در کشور انتخابی به مدت دو سال را فراهم می کند.

ضرورتا، ویزای کار در تعطیلات این اجازه را به شما خواهد داد که به طور قانونی در کشوری به غیر از انگلیس زندگی کنید. شما می توانید قبل از یافتن شغل به سیاحت در کشورهای اطراف بپردازید که به این معناست شما محدود به ماندن در یک منطقه نیستید. در طی این دو سال معمولا محدودیتی برای رفتن به کشورهای دیگر وجود ندارد، اما زمانی که این دوره تمام شود، شما باید کشور را ترک کنید. استرالیا، نیوزیلند و کانادا بعضی از مقصد های محبوب است.

  1. انتخاب کار دورکاری

کار به شکل دورکاری یکی از انتخاب های معروف بسیاری از کارمندان است که بازدهی بیشتر، تعادل بهتر بین زندگی کاری و شخصی و انعطاف پذیری بیشتر تنها تعدادی از مزایای بالقوه این نوع مدل کاری است. انتخاب کار به شکل دورکاری می تواند به شما فضایی برای کار در هر جایی که می خواهید بدهد. کارفرمای کنونی شما ممکن است به شما اجازه دهد که به خارج از کشور بروید و کار کنونی خودتان را به شکل دورکاری ادامه دهید یا ممکن است نیاز باشد شغل دیگری پیدا کنید که نیازمند کار دورکاری به شکل تمام وقت باشد که اغلب شما ازادی عمل در مسافرت و کارتان خواهید داشت.

کار فریلنسری می تواند برای زندگی در خارج از کشور مناسب باشد، چرا که به شما اجازه می دهد به شکل دورکاری کار کنید و هر جایی که بخواهید مسافرت کنید. به همین علت است که می توانید خودتان ساعات کاری را تعیین کنید و مشتریانی را جذب کنید که روش منعطف عملکرد شما را یک مزیت می دانند. بسیاری از موقعتیت های شغلی فریلنسری مانند عکاسی، مدیریت پروژه و مدیریت مکان به طور طبیعی ماهیت کار کردن در خارج از کشور را دارند و با کاوش در مناطق جدید می توانید پایگاه مشتریان خود را در سطح جهانی افزایش دهید.

کار فریلنسری زمانی که برای اولین بار شروع به کار می کنید می تواند ناهمگون باشد، بنابراین عقلانی است که با چند مشتری معمولی روابط خوبی برقرار کنید که می توانید در زمان جابجایی آنها را حفظ کنید.

پیامدهای مالیاتی کار در خارج از کشور در زمانی که فریلنسر هستید می تواند دشوار باشد، بنابراین مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام می دهید و احتمالاً قبل از ترک انگلستان مشاوره حرفه ای دریافت می کنید تا بدانید چگونه آماده شوید.

آیا خوب است که قبل از آنکه دنبال کار بگردید به خارج از کشور مهاجرت کنید؟

اگر امنیت این موضوع را دوست دارید که بدانید کجا کار می کنید (و با چه کسی کار خواهید کرد)، پس احتمالاً کار عاقلانه ای است که قبل از مهاجرت یک شغل داشته باشید.

اگر در رویکرد خود کمی منعطف پذیرتر هستید و کمی پس انداز مالی دارید که به شما اجازه می دهد که قبل از تعهد دادن به کاری آن مکان را ببنید و بررسی کنید، پس مهاجرت قبل از آنکه شغلی پیدا کنید می تواند گزینه مناسبی باشد. جایی در بین این دو می تواند یک رویکرد هوشمندانه نیز باشد. برای مثال، شما می توانید قبل از مهاجرت شبکه سازی ارتباطات خود را با افرادی در کشور ها و صنف هایی برقرار کنید که می خواهید با آنها کار کنید تا مشخص کنید که به کار در خارج از کشور فکر می کنید و برای فرصت های کاری جدید آمادگی دارید.

هر راهی را که برای جستجوی کار انتخاب می کنید، خوب است ببینید چه چیزی در آنجا وجود دارد. ممکن است در مورد مشاغل پردرآمد در خارج از کشور یا مهارت های مورد تقاضا کنجکاو باشید. راهی که برای تضمین شغل رویایی خود در خارج از کشور طی می کنید ممکن است به صبر، انعطاف پذیری و کمی کارهای اداری نیاز داشته باشد، اما اگر به خوبی برنامه ریزی شود، این حرکت می تواند شروعی تازه با فرصت های شغلی جدید و هیجان انگیز برای شما به ارمغان بیاورد.

منبع:

https://jobs.theguardian.com/