زمانی که تعدیل نیرو می شوید چه کاری باید انجام دهید : 9 نکته

از دست دادن شغل یک تجربه احساسی و طاقت فرسا است – شایستگی شما زیر سوال رفته و میزانی امنیت مالی را از دست داده اید . اگر از کار بیکار شده باشید، به خصوص می تواند استرس زا باشد، زیرا احتمالاً از دست دادن شغل شما تقصیر شما نیست.

اما کاری که هنگام اتعدیل نیرو انجام می دهید، آینده شغلی شما را تعیین می کند. در حالی که این تعدیل نیرو ممکن است یک شکست باشد، شما می توانید انتخاب کنید که از تجربه برای به دست آوردن رشد شخصی و حرفه ای تان درس بگیرید .

تعدیل نیرو یعنی چی ؟

وقتی تعدیل نیرو می‌شوید ، شغل خود را از دست می‌دهید، زیرا کارفرمای شما توانایی پرداخت پول شما را ندارد یا دیگر به حرفه شما نیاز ندارد. اما شما را رها نمی کنند چون کار اشتباهی انجام داده بودید. به همین دلیل است که تعدیل نیرو شدن با اخراج شدن شدن یکی نیست. وقتی اخراج می‌شوید، به دلیل عملکرد شما یا مسائل بزرگ‌تری مانند نافرمانی یا غیبت است.

یک شرکت ممکن است نیاز به تعدیل نیرو کارمندان داشته باشد، زیرا آنها در حال تغییر ساختار، تغییر بازار یا مدیریت عوامل اقتصادی مانند رکود هستند . صرف نظر از شرایطی که در پس تعدیل نیرو شما وجود دارد، ممکن است مستحق دریافت غرامتی مانند مزایای بیکاری، یارانه های مراقبت های بهداشتی و بسته پایان کار باشید.

اگر این شرایط تغییر کند، کارفرمای قدیمی شما ممکن است شغل شما را به شما بازگرداند، اما آنها از نظر قانونی ملزم به انجام این کار نیستند.

در زمان تعدیل نیرو چه چیزی از کارفرمای خود بپرسید

برای اطمینان از اینکه تا حد امکان مزایای تعدیل نیرو را به دست می آورید و خود را برای موفقیت در حرکت رو به جلو آماده می کنید، این سوالات را از کارفرمای خود بپرسید:

 • چه زمانی می توانم انتظار دریافت آخرین چک حقوق خود را داشته باشم؟
 • برای مرخصی با حقوق استفاده نشده یا مرخصی استعلاجی غرامت دریافت خواهم کرد ؟
 • آیا می توانم انتظار حقوق پایان کار را داشته باشم؟
 • چه اتفاقی برای طرح بازنشستگی  من خواهد افتاد؟
 • آیا بعد از آخرین روز کارم پوشش بیمه درمانی خواهم داشت؟
 • آیا شما یک مرجع برای من ارائه می کنید ؟
 • آیا می توانم نسخه هایی از بررسی عملکرد خود داشته باشم؟
 • چه مدت باید به پروژه هایی که روی آنها کار می کنم (مانند نمونه کارها) دسترسی داشته باشم؟

 

آیا می توان بدون اخطار تعدیل نیرو شد ؟

بله، می توانید بدون اخطار تعدیل نیرو شوید . بسیاری از موقعیت ها فاقد حمایت در برابر این امر هستند، مانند کار آزاد که در آن قراردادها به صراحت الزامات اطلاع رسانی را مشخص نمی کنند . و اکثر ایالت های ایالات متحده از استخدام به میل خود پیروی می کنند، بنابراین می توانند شما را در هر زمان و به هر دلیلی تعدیل نیرو کنند، البته تا زمانی که غیرقانونی نباشد.
برای تعدیل نیرو، به شرایط و موقعیت شما بستگی دارد. اگر برای کسب ‌و کاری کار می‌کنید که معیارهای قانون تعدیل و بازآموزی کارگران (WARN) را برآورده می‌کند و شغل خود را به دلیل تعطیلی کارخانه یا تعدیل نیرو انبوه از دست می‌دهید، کارفرمای شما باید بسته به ایالت حداقل 60 روز یا بیشتر اخطار بدهد.

اما در قانون  استثناهایی وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید بدون اخطار به دلیل بلایای طبیعی یا یک تجارت متزلزل تعدیل نیرو شوید.

زمانب که تعدیل نیرو می شوید چه کاری باید انجام دهید : 9 مرحله

بعد از از دست دادن شغل، کاری که بعد انجام می دهید تعیین می کند که چقدر سریع روی پای خود باز می گردید و عاشق یک نقش جدید هستید . در اینجا مراحل بعدی شما آمده است:

 1. حقوق خود را بشناسید

اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که شما به عنوان یک کارمند در طول تعدیل نیرو حقوق دارید. قرارداد کار یا کتابچه راهنمای خود را مرور کنید تا ببینید آیا بسته تعدیل نیرو و مزایای تعدیل نیرو ذکر شده است یا خیر.

و تا زمانی که فرصتی برای بررسی شرایط جدایی خود نداشته باشید، چیزی مانند قرارداد فسخ یا نامه تعدیل نیرو را امضا نکنید. اگر مشکلی پیش آمد، با یک وکیل کار مشورت کنید تا مطمئن شوید همه چیز قانونی است.

 1. آن را به صورت مکتوب دریافت کنید

از منابع انسانی بخواهید نامه ای ارائه دهد که به کارفرمایان آینده تأیید کند که به دلایلی خارج از کنترل شما شغل خود را از دست داده اید. این نامه‌ها اغلب شامل جزئیاتی در مورد دستاوردها و مشارکت‌های شما هستند، بنابراین آنها را از نظر اشتباه یا حذف مواردی بررسی کنید.

 1. در مورد بسته تعدیل نیرو بپرسید

در حالی که شرکت‌ها از نظر قانونی ملزم به ارائه پایان خدمت نیستند، ممکن است همچنان پیشنهاد دهند از طریق پرداخت یا سایر مزایا، از جمله زمان تعطیلات استفاده نشده یا مرخصی استعلاجی، به شما غرامت بپردازند.

هر چه مدت بیشتری در یک شرکت بوده باشید ، ممکن است مزایای بیشتری دریافت کنید. اگر احساس می‌کنید که بسته کافی نیست، می‌توانید برای مذاکره شرایط بهتری تلاش کنید.

 1. برنامه بازنشستگی خود را مرور کنید

چه در برنامه 401 (k) کارفرمای خود ثبت نام کرده اید یا در برنامه بازنشستگی دیگری، شرایط طرح را بررسی کنید تا ببینید چه گزینه هایی دارید. ممکن است بتوانید این وجوه را برای مدت معینی در جایی که هستند رها کنید یا بلافاصله آنها را به حساب بازنشستگی شخصی منتقل کنید.

برای تعیین بهترین حرکت با یک مشاور مالی مشورت کنید.

 1. پوشش مراقبت های بهداشتی ایمن

اگر کارفرمای شما بیمه درمانی را به عنوان بخشی از بسته مزایای شما ارائه کرده است، می توانید از طریق پوشش ادامه COBRA به طور موقت در طرح باقی بمانید . در غیر این صورت، می توانید از یک بیمه گر خصوصی یا یک ارائه دهنده خدمات درمانی دولتی درخواست پوشش دهید .

از دست دادن پوشش به دلیل تعدیل نیرو به عنوان یک رویداد زندگی واجد شرایط به حساب می آید، به این معنی که می توانید خارج از دوره ثبت نام معمولی در بیمه درمانی ثبت نام کنید. این همچنین به این معنی است که ممکن است بتوانید به پوشش همسرتان بپیوندید.

 1. جزئیات دستمزد نهایی خود را تعیین کنید

بسته به قرارداد فسخ شما، ممکن است بلافاصله پرداخت نهایی خود را دریافت کنید. مقدار و کسر خطا را دوباره بررسی کنید. اگر بخشی از یک تعدیل نیرو دسته جمعی مشمول قانون WARN هستید ، ممکن است حق دریافت اخطار 60 روزه قبل از فسخ را داشته باشید.

در طول این دوره، کارفرما باید به پرداخت دستمزد و مزایای شما ادامه دهد و در حین جستجوی شغل، به شما کمک کند .

 1. درخواست توصیه نامه

در حالی که پیوندها هنوز قوی هستند، از مدیر خود یک نامه مرجع بخواهید تا به کارفرمایان بالقوه مشخصات دقیقی از نقاط قوت ، مهارت های قابل انتقال و عملکرد کارکنان شما را ارائه دهد.

 1. تشکیل پرونده برای مقرری بیکاری

در حالی که شرایط بین ایالت ها متفاوت است ، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای بیکاری باشید. دریافت آنها زمان بر است، بنابراین در اسرع وقت در مورد این مزایا پرس و جو کنید تا از وقفه های طولانی در درآمد جلوگیری کنید.

 1. بودجه خود را تنظیم کنید

برای تلاش و حفظ سلامت مالی در طول این انتقال، وضعیت مالی شخصی خود را بررسی کنید تا تصویر دقیقی از تمام هزینه های ضروری و موارد غیر ضروری به دست آورید. سپس، بودجه ای ایجاد کنید که باید شما را در بین مشاغل سرپا نگه دارد.

6 نکته برای یافتن شغل پس از تعدیل نیرو

پس از مدتی مراقبت از خود و روزنامه نگاری ، شما آماده شروع جستجوی شغلی همیشه دلهره آور هستید . در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در یافتن موقعیت جدید کمک می کند:

 1. رزومه خود را به روز کنید: آخرین تجربه کاری خود و هر گونه مهارت، گواهینامه یا مدرک جدیدی را که با کارفرمای قبلی خود کسب کرده اید، درج کنید. و فراموش نکنید که پروفایل LinkedIn خود را به روز کنید – برای استفاده از شبکه حرفه ای خود و ارتباط با سایر متخصصان صنعت به آن نیاز دارید.

اگر استخدام کنندگان در مورد موقعیت قبلی شما بپرسند، دانستن اینکه در زمان تعدیل نیرو چه چیزی باید بگویید می تواند چالش برانگیز باشد. اما بهتر است شفاف باشید زیرا این اطلاعات احتمالاً آشکار می شود و نمی خواهید یک مدیر استخدامی صداقت شما را زیر سوال ببرد.

 1. فرصت های ارتقاء مهارت را بیابید: با بهبود مهارت های خود از این دوره برزخ به صورت استراتژیک استفاده کنید . چیزی را انتخاب کنید که رزومه شما را تقویت کند و در عین حال برای یک نقش جدید احساس آمادگی بیشتری کنید.
 2. شروع شبکه: مطالعات نشان می دهد که 70 تا 85 درصد از جستجوگران شغل به لطف شبکه ارتباطات شغل بدست آوردند. این شامل گفتگو با عزیزان و دوستان، ارتباط سرد با همکاران سابق در لینکدین و شرکت در رویدادها می شود. هر کاری را که توانایی دارید انجام دهید، زیرا هر چه بیشتر به شما کمک کند، احتمال بیشتری وجود دارد که وقتی یک موقعیت شغلی باز می شود، کسی به شما فکر می کند.
 3. یک روال روزانه ایجاد کنید: بیکاری می تواند شما را مجبور به ترک روال خود کند و باعث شود کمتر احساس انگیزه کار داشته باشید. برای یافتن شغل جدید تا حد امکان با پایبندی به برنامه معمول خود، خواه برنامه ریزی غذا، ورزش، یا عادات بهداشت روانی مانند مدیتیشن، انگیزه داشته باشید .
 4. یک تابلوی چشم انداز بسازید: این وقفه شغلی لزوما بد نیست ، زیرا به شما فرصتی می دهد تا اولویت های خود را دوباره ارزیابی کنید. برای کمک به این انعکاس، سعی کنید یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید که اهداف شما را نشان می دهد، آن را در جایی قرار دهید که هر روز به آن نگاه می کنید تا به شما یادآوری کند که در حال تلاش برای آن هستید.
 5.  برای جستجوی شغل خود برنامه ریزی کنید: برای اینکه انگیزه خود را حفظ کنید و هدف و ساختار را به روزهای خود بیافزایید، برای جستجوی شغل برنامه ریزی کنید، همانطور که کار می کنید. این همچنین به این معنی است که شما زمان صرف شده برای پیمایش تابلوهای شغلی را برای لذت بردن از یک استراحت ذهنی بسیار مورد نیاز و جلوگیری از غرق شدن، محدود می‌کنید .

فصل جدیدی را در آغوش بگیرید

وقتی برای اولین بار شغل خود را از دست می دهید، دیدن نکات مثبت آن سخت است . اگر از کار بیکار شوید ، ممکن است احساس شوکه شد پیدا کنید. با توجه به اینکه این از دست دادن شغل برای زندگی شما چه معنایی دارد، کمی به این خبر فکر کنید. در ابتدا، بیشتر این موارد ممکن است منفی باشند. اما با گذشت زمان، خواهید دید که از دست دادن یک چیز به معنای به دست آوردن چیز دیگری است.

اکنون که می‌دانید در صورت تعدیل نیرو چه کاری باید انجام دهید، آماده رشد از این شکست هستید. شما یک کارمند ارزشمند بودید و با کمی پشتکار دوباره خواهید بود.

منبع:

https://www.betterup.com/blog/what-to-do-when-you-get-laid-off